Pagina 3 din 192 PrimulPrimul 123451353103 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 1533

Subiect: Probleme lunare in ziua nuntii

messe Guest

Implicit

mmm deci nu sunt singura..si eu la fel am sa fiu...dar trebuie doar sa iti un servetel alb in san cand intrii in biserica ca asa e bine!!! si in rest ....o sa ignori situatia..ciclul vine in fiecare luna...nunta e o data in viata...

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit

stiu asta, dar e un stres in plus, sa nu ma patez, cand va asezati daca se pateaza rochitza alba, cum mai stai sa te schimbi cu dinamai rochitza pe tine/? ca si ob-ul trebuie schimbat la min 4 h ore maxim 8, daca nu risti sa ai probleme....plus ca tot tp tre sa dansezi sa te simti bine...iar tu esti stresata cu asta...

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit

Citat Postat de bilutza_21
    Buna

Am o mare problema. Voi fi directa caci suntem intre fete si poate cineva ma va ajuta. Dupa calculele mele imi va veni ciclul fix la nunta si sunt disperata. Ati mai auzit de mireasa pe stop? Ce sa fac??
    in aceasi situatie ma aflu si eu. si am cautat diverse metode de a scapa de problema. multe femei mi-au recomandat sa iau anticonceptionale (eu nu am luat niciodata) si problema este ca si rezolvata. o mica dereglare spuneau ele. pana la urma am consultat un medic care m-a sfatuit sa nu fac prostia sa iau de capul meu anticonceptionalele sau altceva fara investigatii in prealabil ca voi deregla tot organismul (eu avand si o dereglare de metabolism). Oricum, dupa discutia cu medicul am abandonat ideea si m-am gandit ca se vor aranja lucrurile intr-un fel sau altul. Culmea este ca daca pana acum 3 luni imi mai intarzia 1 sau 2, acum de trei luni incoace vine exact la 28 de zile la ora fixa dimineata. Imi vine sa mor de ciuda. Calculam ca daca vreo 3 - 4 luni imi intarzie cu 1 zi sau 2 scap si va veni dupa nunta. Dar cum mie nu-mi ies planurile de obicei nici asta nu mi-a iesit.
    Asa ca las cum o vrea Dumnezeu. Tot va fi cumva. cum zicea bunica Niciodata n-a fost sa nu fie. Va fi problema de comoditate, voi mai avea o grija in plus. Va fi bine vei vedea tu!

Inregistrat
    25.07.2006

Implicit

multumesc tina 19! deja m-am resemnat....ce-o fi o fi! Ca doar nu imi propun eu sa imi vina ci tot de sus e dat!pupi!

Inregistrat
    09.08.2006

Implicit

poti lua vitamina k si-ti va intarzia ciclul sau mergi la farmacie ca se gasesc medicamente pt asta,dar o sa ai ciclu mai abundent sa stii in acest caz.Tu hotarasti.Succes!!!

Inregistrat
    20.04.2006

Implicit

Am observt ca mireselor, in general, le vine menstruatia chiar in ziua nuntii...de la emotii etc. Si majoritatea nu au astfel parte de noaptea nuntii
    Eu sincer nu imi fac astfel de probleme. Si eu iau anticonceptionale si poate o sa iau si in continuare sau...mai vad eu.Poate las sa mearga in continuare

Inregistrat
    09.06.2006

Implicit

Luati anticonceptionalele fara grija!!!

Eu folosesc metoda de mult timp, atunci cand am nevoie (merg la mare sau diverse ocazii) si am folosit si la nunta. Nu am avut nici un efect secundar.
    Daca nu ati folosit niciodata anticonceptionale, atunci trebuie mers la ginecolog pentru a va prescrie tipul respectiv. In nici un caz sa NU luati dupa ureche!!!

Inregistrat
    14.06.2006

Implicit

Mey dar nu consider ca asta e o problema asa de grava! Intr-adevar este o situatie mai neplacuta, dar asta este... e un lucru normal. Si daca fata nu vrea sa ia anticonceptionale e alegerea ei! Tampon intern + extern, boxeri de culoare mai inchisa si un pic mai multa atentie... Nu trebuie sa dramatizam, se poate intampla oricui si sunt convinsa k nu este nici o problema

Pagina 3 din 192 PrimulPrimul 123451353103 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us