Pagina 3 din 5 PrimulPrimul 12345 UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 38

Subiect: Cununia religioasa

Implicit Re: Cununia religioasa

Citat Postat de aliona30 Vezi mesajul
    Sigur ca iti spun, Arhimandridul Samuel, daca vrei iti pot face rost de tel. Si noi suntem in strainatate , dar poti sa il suni sa vezi daca are liber si la ce ora. Nici noi nu ne asteptam cu atat amar timp inainte sa prenotam. Spor!
    Mersi mult de raspuns, in sfarsit m-a sunat perotul de la parohia noastra si a zis ca ne-a facut rezervarea pt ora 17:00, insa acum mi-e teama ca e prea devreme, am vrut initial la ora 18:00 insa a zis ca e slujba. Ce zici e prea devreme ore 17:00??

Inregistrat
    04.12.2009

Citat Postat de LiviaU Vezi mesajul
    Mersi mult de raspuns, in sfarsit m-a sunat perotul de la parohia noastra si a zis ca ne-a facut rezervarea pt ora 17:00, insa acum mi-e teama ca e prea devreme, am vrut initial la ora 18:00 insa a zis ca e slujba. Ce zici e prea devreme ore 17:00??
    De ce nu schimbati ora. Daca ii la ora 19:00 ii prea tarziu? Noi am stabilit la ora 19 iar la restaurant la ora 20 desi sunt fff aproape una de alta si nu cred ca o sa dureze prea mult slujba, pana la urama sper sa fie bine.

Inregistrat
    22.02.2010

Implicit

Buna, fetelor! Noi am dori sa facem cununia religioasa in septembrie 2011, nu suntem in tara si nu o sa putem merge sa vb personal pentru a ne programa. Oare se poate face prin telefon sau printr-o alta persoana?? Stiu ca e cam aiurea intrebarea, dar a procedat cineva asa? Sau cum s-ar proceda in mod normal?

Si apropo, cam cat dureaza slujba cununiei?
    Ultima editare de Kalini : 10.10.2010 23:15:28 Motiv: se putea edita mesajul

Inregistrat
    04.12.2009

Citat Postat de eiia Vezi mesajul
    Buna, fetelor! Noi am dori sa facem cununia religioasa in septembrie 2011, nu suntem in tara si nu o sa putem merge sa vb personal pentru a ne programa. Oare se poate face prin telefon sau printr-o alta persoana?? Stiu ca e cam aiurea intrebarea, dar a procedat cineva asa? Sau cum s-ar proceda in mod normal?

Si apropo, cam cat dureaza slujba cununiei?
    Buna! Se poate linistita poti trimite pe cineva sau daca il cunosti pe preot il poti suna. Noi cand am fost in iunie in tara am mers pana la biserica si ne-am programat pt. anul ce vine. Cat despre slujba nu stiu ce sa iti spun la nnoi nu cred ca o sa dureze prea mult pt. ca ne-am logodit anul trecut si cica partea aceea nu se mai face. De la o prietena stiu ca depinde de preot si de preferintele mirilor. Daca mai ai nevoie de ceva informatii cu mare drag.

Inregistrat
    22.02.2010

Citat Postat de ancamicu Vezi mesajul
    Buna! Se poate linistita poti trimite pe cineva sau daca il cunosti pe preot il poti suna. Noi cand am fost in iunie in tara am mers pana la biserica si ne-am programat pt. anul ce vine. Cat despre slujba nu stiu ce sa iti spun la nnoi nu cred ca o sa dureze prea mult pt. ca ne-am logodit anul trecut si cica partea aceea nu se mai face. De la o prietena stiu ca depinde de preot si de preferintele mirilor. Daca mai ai nevoie de ceva informatii cu mare drag.
    Mersi frumos de raspuns, am sunat azi si mi-au zis ca e liber pentru cand am vrea noi si se poate duce nasica mea sa rezerve. Si voi sunteti plecati? Cum reusiti sa organizati totul de la distanta?? Mie mi se pare o sarcina aproape imposibila!!!

Inregistrat
    11.09.2009

Mersi frumos de raspuns, am sunat azi si mi-au zis ca e liber pentru cand am vrea noi si se poate duce nasica mea sa rezerve. Si voi sunteti plecati? Cum reusiti sa organizati totul de la distanta?? Mie mi se pare o sarcina aproape imposibila!!!
    Salut,
    eu am avut nunta in Iulie anul acesta in Alba Iulia. Nu mai locuiesc in tara de mai bine de 3 ani, insa am reusit totusi sa organizez nunta. Nu e usor, insa cu buna organizare si cu putin ajutor se poate. Spor!

Inregistrat
    08.09.2010

Tu te plangi de ora 17, iar eu ma plang de ora 15 ca alta ora disponibila era 11, si nu aveam incotr-o. Din cauza asta a trebuit sa platim in plus filmatul ca incepem la 12 nunta si pana dimineata are ce sta dupa noi cica... Dar bafta| Cum stai cu pregatirile?

Inregistrat
    04.12.2009

Da suntem plecati in Anglia.De rezolvat? Relativ usor. Am adunat informatii, date de contact si intr-o sapt. ne-am mobilizast. In ian. am rezervat restaurantul si fotografii, iunie preot-biserica, muzica, decoratiuni.

Pagina 3 din 5 PrimulPrimul 12345 UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us