Pagina 3 din 12 PrimulPrimul 12345 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 96

Subiect: Accesorii mireasa in Brasov (bijuterii, diademe, voal etc.)

Inregistrat
    20.05.2008

Implicit Re: voal mireasa

Tatiana, daca tot iti faci rochia la comanda, de ce nu le zici sa-ti faca si voal la fel?
    ar arat super
    eu asa as vrea sa-mi fac

Inregistrat
    01.03.2008

Citat Postat de tatiana2 Vezi mesajul
    Am incercat sa traduc prin google pagina indicata de tine si uite ce a iesit

http://translate.google.ro/translate...%3Dro%26sa%3DG Oricum ma gandesc sa incerc, 72" inseamna 72 cm sau inch?
    72" inseamna inch - 1.83m

da, haioasa traducerea, dar oricum, se intelege esentialul

am citit si eu de curiozitate discutiile voastre.... eu am cumparat voalul de la magazinul de unde am luat si rochia, din acelasi material ca si rochita, si nu a costat decat 80 lei. eu l-am vrut simplu, scurt, dar erau multe modele.. nu e mai simplu???
    mie mi se pare destul de complicat sa stau sa masor si sa tai voalul... daca tai stramb??

Inregistrat
    21.03.2008

Citat Postat de vselea Vezi mesajul
    am citit si eu de curiozitate discutiile voastre.... eu am cumparat voalul de la magazinul de unde am luat si rochia, din acelasi material ca si rochita, si nu a costat decat 80 lei. eu l-am vrut simplu, scurt, dar erau multe modele.. nu e mai simplu???
    mie mi se pare destul de complicat sa stau sa masor si sa tai voalul... daca tai stramb??
    Ai si tu dreptatea ta, nimeni nu zice ca e mai simplu sa faci tu ceva decat sa cumperi gata facut, dar mai sunt 2 aspecte: poate chiar nu gasesti ceva sa iti placa si al 2-lea rand e un sentiment aparte sa stii ca ai facut tu ceva cu mana ta...

Inregistrat
    01.03.2008

Citat Postat de geta81 Vezi mesajul
    Ai si tu dreptatea ta, nimeni nu zice ca e mai simplu sa faci tu ceva decat sa cumperi gata facut, dar mai sunt 2 aspecte: poate chiar nu gasesti ceva sa iti placa si al 2-lea rand e un sentiment aparte sa stii ca ai facut tu ceva cu mana ta...
    Categoric, mie imi e foarte drag voalul meu fiindca l-am facut singura. Iar cum am spus, un voal comparativ cum mi-a iesit mie il luam cam cu 180 euro. Deci a fost o mare economie.

Inregistrat
    13.01.2008

Citat Postat de ioanacarmen Vezi mesajul
    Tatiana, daca tot iti faci rochia la comanda, de ce nu le zici sa-ti faca si voal la fel?
    ar arat super
    eu asa as vrea sa-mi fac
    Pai asa am vrut dar tipa imi tot zicea sa imi iau din acelasi material cu rochia, adica "spuma marii", si mie nu imi place deoarece este mai opac.Din tulle nu mi-a placut si zicea si ea ca nu se potriveste.Eventual un tulle mult mai finutz. Am mai vazut pe un site calinevents, voal din organza semimata si arata superr.Eu zic ca merita sa mai caut

Inregistrat
    20.05.2008

Citat Postat de tatiana2 Vezi mesajul
    Pai asa am vrut dar tipa imi tot zicea sa imi iau din acelasi material cu rochia, adica "spuma marii", si mie nu imi place deoarece este mai opac.Din tulle nu mi-a placut si zicea si ea ca nu se potriveste.Eventual un tulle mult mai finutz. Am mai vazut pe un site calinevents, voal din organza semimata si arata superr.Eu zic ca merita sa mai caut
    binenteles ca merita sa cauti (doar trebuie sa fie perfect )
    te sfatuiesc daca vrei sa iti faci singura (nu e greu si nici scump deloc), sa mergi la mag magnolia (intersectie vlahuta cu harmanului), acolo sigur vei gasi ceea ce cauti

Inregistrat
    13.01.2008

Citat Postat de ioanacarmen Vezi mesajul
    binenteles ca merita sa cauti (doar trebuie sa fie perfect )
    te sfatuiesc daca vrei sa iti faci singura (nu e greu si nici scump deloc), sa mergi la mag magnolia (intersectie vlahuta cu harmanului), acolo sigur vei gasi ceea ce cauti
    Parca mi-e frica sa ma apuc singura de voal, mai repede as cauta sa il cumpar, oricum la noi nu este prea scump. Daca stie cineva magazine in Brasov, va rog sa imi spuneti.

Pagina 3 din 12 PrimulPrimul 12345 ... UltimulUltimul

Etichete pentru acest subiect

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us