Pagina 1 din 80 1231151 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 640

Subiect: Cumparati rochia de mireasa impreuna cu mirele sau nu?

Inregistrat
    05.06.2006

Implicit Cumparati rochia de mireasa impreuna cu mirele sau nu?

Am si eu o intrebare??? Cum este de fapt superstitia??? Mirele nu are voie sa vada rochia de mireasa deloc... sau nu are voie s-o vada pe viitoarea sotie imbracata cu ea (inainte de cununie evident... ca dupa... )

Stie careva???

s_vet Guest

Implicit

Citat Postat de andradap
    Am si eu o intrebare??? Cum este de fapt superstitia??? Mirele nu are voie sa vada rochia de mireasa deloc... sau nu are voie s-o vada pe viitoarea sotie imbracata cu ea (inainte de cununie evident... ca dupa... )

Stie careva???
    asta e o supestiti din filmele americane. si americanii sunt protestanti. de exemplu la noi, in unele locuri mirele cumpara rochia miresei, de fapt merg impreuna si el o plateste, deci stai linistita cu asta. nu e nici o problema daca te vede imbracata cu ea

Inregistrat
    05.06.2006

Implicit

Pai... cred ca era vorba (din partea mea!) si de dorinta de a-l surprinde (placut sper ) in ziua nuntii. Dar pe de alta parte muream de curiozitate sa i-o arat... Dar NU pe mine!!! Asta o lasam strict pentru ziua NUNTII! :P

Inregistrat
    05.06.2006

Cool

Eu sunt baptista(cum sunt o parte din americani),dar sincer nu am auzit de superstitia asta in biserica.
    Eu is pe ideea ca ma poate vedea,o voi proba inainte de nunta,plus ca o voi alege cu el.Pai el in ziua nuntii va fi langa mine si nu va putea decat sa admire rochia in parte,insa daca o va vedea inainte de nunta,va sti cum.Oricum ii va place,doar cu el o aleg.

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit

Eu sunt de parere ca nu trebuie sa o vada, nu numai pentru ca exista o superstitie in acest sens, ci si pentru ca e frumos sa aiba o surpriza cand te vede imbracata mireasa. Surpriza placuta, normal.

Inregistrat
    05.06.2006

Implicit

Da... asa cum am mai zis... cred ca mai mult datorita surprizei pe care vreau sa i-o fac... NU-i arat rochia!!!

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit

Citat Postat de andradap
    Da... asa cum am mai zis... cred ca mai mult datorita surprizei pe care vreau sa i-o fac... NU-i arat rochia!!!
    Al meu mai si stie unele detalii, dar nu ce e mai important (corsetul si manecutele care dau farmecul rochiei); stie ca am cautat model pana mi s-au lungit urechile, ca nu am gasit de-a gata, ca e simpla fara strasuri, dantele, fundite si alte aplicatii, ca e combinatie de 3 modele, ce materiale folosesc, cat ma costa, cum arata in principiu fusta si voalul si, mai mult, si ce voi avea in par (orhidee naturale, ca a fost cu mine la florarie). Dar stiu sigur ca va avea o surpriza...

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit

DJ si eu cred ca voi avea orhidee in par. Nu prea auzisem de flori naturale in par, dar coafeza mea mi-a dat ac. idee. Sa-mi scri cum s-au comportat orhideele. Sunt curioasa.

Pagina 1 din 80 1231151 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us