Pagina 2 din 34 PrimulPrimul 123412 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 268

Subiect: De ce nu vin parintii la nunta?

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit Re: De ce nu vin parintii la nunta?

Citat Postat de Monel Vezi mesajul
    Buna tuturor,
    M-am gandit sa creez si topicul acesta pt ca eu una ma aflu intr-o situatie destul de neplacuta....si anume s-ar putea ca parintii viitorului miresoi nu prea au de gand sa vina la nunta noastra.....ca cica nu au bani . Mentionez ca nu sunt saraci lipiti pamantului.
    As avea nevoi de sfaturile voastre.....Stau cu stres pana in ziua nuntii "or veni, nu or veni?".
    si mie mi se pare ca e altceva la mijloc. in plus, parintii daca e sa va faca un cadou, nu vi l fac atunci in plic, ci inainte sau dupa.

Inregistrat
    28.08.2008

Cu mama lui ma inteleg bine...nu am avut conflicte, discutam una alta. Oricum el se va muta la mine (inca nu stam impreuna). Nu au zis ferm ca nu vin la nunta noastra....dar taica-sau a zis "ca se mai gandeste"...asta a fost cand l-a intrebat cineva (noi nu eram de fata)...poate glumea (dar il cred in stare)....e genul de om care nu vrea sa se deranjeze pt nimic in lume. Acum ce sa va spun eu voua?....Sper sa fie doar o temere a mea si sa fim placut surprinsi in ziua respectiva....sa nu ne lase balta..,.
    Doamne fereste!!!! Eu sunt convinsa ca glumea...Nu se poate sa fi vorbit serios....

Inregistrat
    06.05.2008

Citat Postat de ryanaro Vezi mesajul
    si mie mi se pare ca e altceva la mijloc. in plus, parintii daca e sa va faca un cadou, nu vi l fac atunci in plic, ci inainte sau dupa.
    Oricum eu vreau doar sa ne fie alaturi....nu ma intereseaza banii...

Inregistrat
    15.10.2008

si eu cred ca glumea ... mai ales daca te intelelgi bine cu mama lui sunt sigura k nu il va lasa sa i strice fiului cea mai frumoasa zi din viata lui . oricum nu cred k e cazul

Inregistrat
    06.05.2008

Citat Postat de pisicamiresica Vezi mesajul
    si eu cred ca glumea ... mai ales daca te intelelgi bine cu mama lui sunt sigura k nu il va lasa sa i strice fiului cea mai frumoasa zi din viata lui . oricum nu cred k e cazul
    Fetelor sper sa aveti dreptate...si sa fiu doar eu crizata....si in rest sa fie bine....va anunt oricum dupa nunta...

Inregistrat
    12.05.2009

Buna tuturor,
    M-am gandit sa creez si topicul acesta pt ca eu una ma aflu intr-o situatie destul de neplacuta....si anume s-ar putea ca parintii viitorului miresoi nu prea au de gand sa vina la nunta noastra.....ca cica nu au bani . Mentionez ca nu sunt saraci lipiti pamantului.
    As avea nevoi de sfaturile voastre.....Stau cu stres pana in ziua nuntii "or veni, nu or veni?".
    Sunt in aceiasi situatie ca si tine Nu stiu nici eu daca socrii mei vor binevoi sa apara la nunta,deoarece s-au simtit ignorati pe tot parcursul pregatirilor (facute doar de mine si de miresoi ) si suntem certati cu ei cam de o luna. Nu trece zi sa nu ma gandesc daca vor veni sau nu... Nu le-as duce lipsa,dar el va fi ginere doar o data... Pe mine nu prea ma plac... De fapt,mint! Ei NU PLAC PE NIMENI DECAT PE EI! Cat despre "Nu avem bani!" ,hai sa fim serioase! Se imprumuta,fac ei la un fel ca nu se poate asa ceva. Daca ei chiar nu vin,atunci,iarta-ma... nu sunt zdraveni! Tu fi optimista si gandeste-te ca ai alte prioritati decat daca vor veni socrii tai la nunta.Cred ca ai altceva mai bun si mai urgent de facut decat sa te gandesti la asta,nu? Stiu ca nu prea ai cum,dar...Noi sa fim sanatoase si cu sotiorii nostri! Pup

Inregistrat
    30.09.2007

off... chiar daca pe tine nu te place... macar pentru fiul sau sa isi calce pe suflet!!! stiu cum este... la mine tatal meu nu a venit la nunta.... motivul.. nu la lasat amanta... asta e... oricum rudele pentru ceea ce a facut nici nu mai vorbesc cu el... la faza asta am considerat ca nu am fost asa de importanta!!! treaba lui... recunosc ma afectat dar pe moment... pentru ca nu am vrut sa imi stric o zi asa de importanta din cauza asta!!! si pot sa spun ca nu regret ca am procedat asa!!! Daca va vrea sa vina pentru fiul sau... va venii... daca nu isi iubeste fiul astfel incat sa treaca peste acest inconvenient al sau... sincer... nu ar trebui sa va stresati din punctul asta de vedere!!!!!

Inregistrat
    06.05.2008

Citat Postat de tinkermella Vezi mesajul
    Sunt in aceiasi situatie ca si tine Nu stiu nici eu daca socrii mei vor binevoi sa apara la nunta,deoarece s-au simtit ignorati pe tot parcursul pregatirilor (facute doar de mine si de miresoi ) si suntem certati cu ei cam de o luna. Nu trece zi sa nu ma gandesc daca vor veni sau nu... Nu le-as duce lipsa,dar el va fi ginere doar o data... Pe mine nu prea ma plac... De fapt,mint! Ei NU PLAC PE NIMENI DECAT PE EI! Cat despre "Nu avem bani!" ,hai sa fim serioase! Se imprumuta,fac ei la un fel ca nu se poate asa ceva. Daca ei chiar nu vin,atunci,iarta-ma... nu sunt zdraveni! Tu fi optimista si gandeste-te ca ai alte prioritati decat daca vor veni socrii tai la nunta.Cred ca ai altceva mai bun si mai urgent de facut decat sa te gandesti la asta,nu? Stiu ca nu prea ai cum,dar...Noi sa fim sanatoase si cu sotiorii nostri! Pup
    Multumesc pentru sustinere...ma ajuta foarte mult...pupici la toate

Pagina 2 din 34 PrimulPrimul 123412 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us