Pagina 34 din 34 PrimulPrimul ... 24323334
Rezultate de la 265 la 268 din 268

Subiect: De ce nu vin parintii la nunta?

Inregistrat
    10.08.2011

Implicit Re: De ce nu vin parintii la nunta?

Citat Postat de MyPretty Vezi mesajul
    Corect. Trebuie sa fii mai "dracoasa" decat ea. Vorba ta, sa o termini psihic. Mai devreme sau mai tarziu cedeaza
    Cred ca prin dracoasa tu ai vrut sa spui mai..abila decat ea, ca daca imi sare tandara, certurile directe si interminabile nu sunt o solutie.
    Eu de obicei nu sunt genul de om care tace si inghite jigniri si vorbe aruncate. Din contra. E fix prima persoana careia i-am inghitit "n" milioane de figuri si fite... dar daca sunt pe fata rea cu ea, mi-o pun in cap, si in plus, iubitul meu e inca puiul lui mama si inainte sa ma ceara, parca era legat de ea prin cordonul ombilical, numai cum zicea ea era bine,el cum canta ea asa juca. Acum s-a desteptat bine, ca nu-i dictez ce sa faca si il ascult cand are ceva de zis, ba chiar are cate unele idei proprii mai aiurea si atunci incerc sa il conving, nu-i impun. Nu stiu,pe ea deocamdata prefer sa o evit, si sa fiu diplomata.
    Ultima editare de lovelydodo : 06.01.2012 20:09:00

Inregistrat
    05.10.2012

O colega de liceu cand a facut pasul cel mare , parintii ei sunt divortati si..nici unul nu si-a facut aparitia.Este cred un moment atat de urat si cu greu poti trece peste el
    " In toate torturile de nunta, speranta este cel mai dulce ingredient" -Douglas Jerrold

Inregistrat
    05.10.2012

Aaaa si alta poveste care m-i sa parut revoltatoare este faptul ca unii parinti refuza sa participe la nunta copiilor sai din cauza ca nu il plac pe ginere.Si aici ma refer la o persoana cuminte, la locul ei , adica nu este un "cocalar" sau alte specimenii de genu. Cand te uiti asa la poze si vezi ca din partea fetei nu sunt parintii sau oricare alte rude, te simti asa prost
    " In toate torturile de nunta, speranta este cel mai dulce ingredient" -Douglas Jerrold

Inregistrat
    05.10.2012

Citat Postat de lovelydodo Vezi mesajul
    Fetelor, am citit topicul si pur si simplu m-am crucit cat de rai pot fi unii parinti! Cum sa "ceri voie" socrilor pentru a face o nunta? Ei au impresia ca daca nu-ti dau voie nu o mai faci? Niciunul dintre noi nu mai suntem la gradinita, am crescut, suntem oameni mari, putem lua deciziile noastre si chiar daca o dam in bara, ei ar trebui sa fie alaturi de noi.
    In fiecare zi ii multumesc lui Dumnezeu ca mi-a dat niste parinti de nota 11, si ii apreciez si mai mult. In schimb, soacra mea e o mama dictatoare, care isi impune punctele de vedere si lupta cu incapatanare ca sa iasa asa cum vrea ea. Ba ca a vrut la nu stiu ce restaurant, ba ca de ce nu la o anumita biserica, ba sa vina cu mine sa-mi aleg impreuna cu ea rochita, ca de ce dam atatia bani pe foto, si de ce nu facem cum zice ea, astea in conditiile in care noi platim singurei pentru nunta noastra... ba chiar mi-a zis in fata " la nunta si 2 luni dupaia asa urat o sa ma uit la tine, ca mi-ai luat copilul", dar i-am zis ca el vine de bunavoie, si in plus nu ne mutam in alt oras ca sa nu ne mai putem vizita. De cate ori are ocazia, ma jigneste, si nu am mai vorbit cu ea, pentru ca nu am vrut sa-i spun si eu vreo doua. Apoi s-a plans iubitului meu, ca o jigneste faptul ca nu am mai vorbit cu ea. Oh si cate si mai cate!!! E mama lui, si efectiv stie cum sa il manipuleze. Dar va veni la nunta, citez" sa se asigure ca iese totul bine".

Cat despre celelalte soacre rele cu spume despre care am citit aici, daca nu vin la nunta, cu atat mai bine, voi trimiteti sau le dati invitatia, si daca vin bine, daca nu vin, iarasi e bine.
    Nici eu nu inteleg si chiar imi vine sa le ignor asa cand le vad atat de "implicate" sau ofuscate de orice. Sau cand sunt situatii "baiatu' lu mama.."

Pagina 34 din 34 PrimulPrimul ... 24323334

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us