Pagina 1 din 34 12311 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 268

Subiect: De ce nu vin parintii la nunta?

Inregistrat
    06.05.2008

Implicit De ce nu vin parintii la nunta?

Buna tuturor,
    M-am gandit sa creez si topicul acesta pt ca eu una ma aflu intr-o situatie destul de neplacuta....si anume s-ar putea ca parintii viitorului miresoi nu prea au de gand sa vina la nunta noastra.....ca cica nu au bani . Mentionez ca nu sunt saraci lipiti pamantului.
    As avea nevoi de sfaturile voastre.....Stau cu stres pana in ziua nuntii "or veni, nu or veni?".

Inregistrat
    28.08.2008

Implicit Re: De ce nu vin parintii la nunta?

Citat Postat de Monel Vezi mesajul
    Buna tuturor,
    M-am gandit sa creez si topicul acesta pt ca eu una ma aflu intr-o situatie destul de neplacuta....si anume s-ar putea ca parintii viitorului miresoi nu prea au de gand sa vina la nunta noastra.....ca cica nu au bani . Mentionez ca nu sunt saraci lipiti pamantului.
    As avea nevoi de sfaturile voastre.....Stau cu stres pana in ziua nuntii "or veni, nu or veni?".
    Eu nu stiu ce sfat sa-ti dau pt ca mi-e peste puterea de intelegere asa ceva....

Inregistrat
    15.10.2008

hmmm , de ce sa nu vina? sunt contra ta sau de ce? nu cred k nu au bani pentru copilul lor ... mai degraba sunt contra?

Inregistrat
    10.01.2009

Mi se pare ciudat sa nu isi doreasca sa vina la nunta fiului lor, este ceva "necurat" la mijloc. Sigur asta este motivul? Voi cum va intelegi cu ei in general?
    Daca banii sunt motivul, le puteti spune simplu ca nu faceti nunta pentru bani si ca, evident, ii doriti alaturi de voi in aceasta zi deosebita si importanta!

Inregistrat
    06.05.2008

Pai tatal lui si-a dorit pentru el probabil o fata cu banii...nu stiu ce sa zic....oricum stiu ca nu ma doreste pt baiatul lui...dar nu are ce sa faca....nu se poate pune impotriva noastra...Miresoiul a zis ca nu renunta la mine orice ar fi...

Inregistrat
    25.03.2009

Citat Postat de Ballet Vezi mesajul
    Eu nu stiu ce sfat sa-ti dau pt ca mi-e peste puterea de intelegere asa ceva....
    Total de acord!! Si scuza legata de bani e cea mai penibila posibil! Ce fel de parinte esti daca refuzi sa fii alaturi de copilul tau in una din cele mai importante zile din viata sa?? Stau si ma pun in locul lor...Hmm...si sa nu suport nora si tot as merge...si sa n-am bani si tot as fi de fata...Doamne fereste de-o boala subita care sa ma tina la pat si sa nu pot sa merg...In rest...Ce pot sa zic...

Inregistrat
    15.10.2008

uoof , mai stiu si eu pe cineva ... ma rog , parintii ei nu l acceptau pe el k e din brasov ... si ea s a enervat si a plecat la el ... intr un final trebuie sa accepte nu de dragul tau ci de al lui. daca nu asta e , va resemnati si asta e... si la noi s a pus la un moment dat problema k nu vin parintii lui dar astea erau vorbe spuse la nervi intr o incurcatura cu nasii din partea lui .... in fine , dar totul a revenit la normal ... si s au calmat si ne au fost alaturi
    dar cu mama lui cum te intellegi?

Inregistrat
    06.05.2008

Citat Postat de pisicamiresica Vezi mesajul
    uoof , mai stiu si eu pe cineva ... ma rog , parintii ei nu l acceptau pe el k e din brasov ... si ea s a enervat si a plecat la el ... intr un final trebuie sa accepte nu de dragul tau ci de al lui. daca nu asta e , va resemnati si asta e... si la noi s a pus la un moment dat problema k nu vin parintii lui dar astea erau vorbe spuse la nervi intr o incurcatura cu nasii din partea lui .... in fine , dar totul a revenit la normal ... si s au calmat si ne au fost alaturi
    dar cu mama lui cum te intellegi?
    Cu mama lui ma inteleg bine...nu am avut conflicte, discutam una alta. Oricum el se va muta la mine (inca nu stam impreuna). Nu au zis ferm ca nu vin la nunta noastra....dar taica-sau a zis "ca se mai gandeste"...asta a fost cand l-a intrebat cineva (noi nu eram de fata)...poate glumea (dar il cred in stare)....e genul de om care nu vrea sa se deranjeze pt nimic in lume. Acum ce sa va spun eu voua?....Sper sa fie doar o temere a mea si sa fim placut surprinsi in ziua respectiva....sa nu ne lase balta..,.

Pagina 1 din 34 12311 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us