Pagina 3 din 5 PrimulPrimul 12345 UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 38

Subiect: Pensiunea Balad'or

Inregistrat
    12.05.2009

Implicit Re: Nunta la pensiunea Balad'or

Eu sicer sa-t spun am vazut niste filmulete cu nunti la balador si am vazut ca incape lumea pe ring... acum depinde si de cate persoane ai la nunta ... Eu nu cred ca ajung la 80 , deci sper sa fie loc destul ...

Inregistrat
    07.02.2010

Citat Postat de ali81 Vezi mesajul
    Eu sicer sa-t spun am vazut niste filmulete cu nunti la balador si am vazut ca incape lumea pe ring... acum depinde si de cate persoane ai la nunta ... Eu nu cred ca ajung la 80 , deci sper sa fie loc destul ...
    Pai, la noi cam vor fi cateva. Ne-a impresionat in mod placut restaurantul si am decis sa mai "strangem" un pic lista de invitati, sa ramanem la 100. Chiar azi am facut rezervarea acum urmeaza sa ne interesam de muzica, ai ceva sugestii? tu ai stabilit deja cine se va ocupa de muzica? ce crezi ca e mai bine, dj sau formatie?

Inregistrat
    12.05.2009

Mai , sincer sa-ti spun , eu am ales dj...si pentru ca e locul mic si pentru ca ne costa mai putin ... Cred ca pentru balador dj e cel mai potrivit...asta din punctul meu de vedere . Si din lista andreei am ales pe cel din Bucuresti... In rest cu aranjamentul am vb tot cu andreea ...

Inregistrat
    07.02.2010

Mai , sincer sa-ti spun , eu am ales dj...si pentru ca e locul mic si pentru ca ne costa mai putin ... Cred ca pentru balador dj e cel mai potrivit...asta din punctul meu de vedere . Si din lista andreei am ales pe cel din Bucuresti... In rest cu aranjamentul am vb tot cu andreea ...
    Multumesc pt raspuns, sper sa nu fie prea tarziu la sfarsitul lui mai, eventual inceputul lui iunie sa alegem si noi muzica (pana atunci suntem amandoi ocupati pana peste cap, plus ca eu stau in Iasi si el in Piatra).
    Si la noi se va ocupa tot Andreea de aranjamente, deci am mai scapat de o grija. Tu cum stai cu pregatirile? ti-ai luat rochia de mireasa? avand invedere ca vei avea nunta inaintea mea, poate imi recomanzi si mie unde sa merg sa caut in piatra.

Inregistrat
    12.05.2009

Citat Postat de Madlen2010 Vezi mesajul
    Multumesc pt raspuns, sper sa nu fie prea tarziu la sfarsitul lui mai, eventual inceputul lui iunie sa alegem si noi muzica (pana atunci suntem amandoi ocupati pana peste cap, plus ca eu stau in Iasi si el in Piatra).
    Si la noi se va ocupa tot Andreea de aranjamente, deci am mai scapat de o grija. Tu cum stai cu pregatirile? ti-ai luat rochia de mireasa? avand invedere ca vei avea nunta inaintea mea, poate imi recomanzi si mie unde sa merg sa caut in piatra.
    Sunt bucuroasa ca se "inmultesc" (nu va ganditi la prostii) fetele care fac nunta la pensiunea balador .
    Eu rochia am comandat-o deja ... si sincer in Piatra sunt o gramada de magazine pentru rochia de mireasa . Eu sunt una din categoria celor care cred ca nu trebuie a plateasca o avere pentru rochie , deci nu m-am "aruncat" la agnes toma ... Stiu ca la white lady sunt rochite dragute si la un pret acceptabil , eu am luat-o de la un magazin de pe strada care duce de la muzeul de istorie la ceahlau , imediat pe stanga ... Nu mai tin minte cum se cheama ... Au preturi f. mici ... si zic eu ca si rochitele sunt super ... Si tipa de acolo e o scumpa (eu am probleme cu niste kg in plus si am avut oroare de ziua in care trebuia sa merg sa probez , dar ea m-a facut sa ma simt super ... ) .
    Asteptam vesti de la tine si bineinteles trebuie sa ne tii informate cu preturile si aranjamentele pe care le vrei la restaurant

Si o alta chestie ... eu pana acum am vb cu dj-ul doar prin telefon ... L-a sunat de o gramada de ori si mi-a garantat ca nu trebuie s imi fac probleme in ceea ce-l priveste (si acelasi lucru mi l-a spus si andreea) ... Deci daca te intereseaza un dj , sau chiar si formatia , eu zic ca ai putea sa te pui in contact cu ei macar telefonic deocamdata ;)
    Ultima editare de ali81 : 07.04.2010 22:57:40

Inregistrat
    12.04.2007

ma bucur ca am gasit acest subiect
    anul asta facem 10 ani de la absolvirea liceului si unii colegi au propus sa mergem in Neamt la Balad'or.
    ce intrebari am eu la voi
    din cate am inteles capacitatea restaurantului ar fi de 80 persoane, ceea ce e ok pentru noi, suntem 30 absolventi, unii vin cu perechea, poate vin si niste profesori. care este numarul minim impus de restaurant?
    cat este meniul?
    cate camere are pensiunea?
    stiti cumva daca sunt ocupate toate week-endurile cu nunti?
    ca noi vrem sa facem intalnirea intr-un week-end din perioada 20 iunie- 31 august. stim ca este extrem de dificil sa gasim si liber la pensiune, dar sa fie si colegii din intreaga lume disponibili in perioada respectiva.
    inca suntem in faza de votare a perioadei si a locatiei

multumesc

Inregistrat
    12.05.2009

Citat Postat de alipety Vezi mesajul
    ma bucur ca am gasit acest subiect
    anul asta facem 10 ani de la absolvirea liceului si unii colegi au propus sa mergem in Neamt la Balad'or.
    ce intrebari am eu la voi
    din cate am inteles capacitatea restaurantului ar fi de 80 persoane, ceea ce e ok pentru noi, suntem 30 absolventi, unii vin cu perechea, poate vin si niste profesori. care este numarul minim impus de restaurant?
    cat este meniul?
    cate camere are pensiunea?
    stiti cumva daca sunt ocupate toate week-endurile cu nunti?
    ca noi vrem sa facem intalnirea intr-un week-end din perioada 20 iunie- 31 august. stim ca este extrem de dificil sa gasim si liber la pensiune, dar sa fie si colegii din intreaga lume disponibili in perioada respectiva.
    inca suntem in faza de votare a perioadei si a locatiei

multumesc
    Buna ... chiar sunt curioasa la ce liceu ai terminat ca si cei de la mine din clasa vor sa faca intalnirea anul asta ...doar ca ziceau ca balador e plin cu nuntile in perioada aia... Eu am terminat a hogas

Inregistrat
    12.04.2007

Buna ... chiar sunt curioasa la ce liceu ai terminat ca si cei de la mine din clasa vor sa faca intalnirea anul asta ...doar ca ziceau ca balador e plin cu nuntile in perioada aia... Eu am terminat a hogas
    am terminat liceul in Bt, dar ai mei colegi sunt mai plimbareti si vor un week-end la munte. deci pica varianta cu aceasta pensiune, caci din cate zici e cam ocupata cu nuntile.
    poate o sa am sansa sa merg intr-o vacanta cu al meu sot prin zona si vom sta acolo, e tare frumos
    multumesc si spor la pregatiri

Pagina 3 din 5 PrimulPrimul 12345 UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us