Pagina 3 din 19 PrimulPrimul 1234513 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 146

Subiect: Interfon pt bebe - folositor sau moft?

Inregistrat
    08.08.2006

Implicit Re: interfon pt bebe - folositor sau moft?

Citat Postat de evenstar Vezi mesajul
    E ok sa dai informatii aici daca iti sunt solicitate, si o singura data pentru un produs...
    Merci frumos. Chiar nu stiam regulile.
    E vorba de un monitor Angelcare, e disponibil pe mai multe site-uri

Inregistrat
    22.10.2007

Citat Postat de adinutzu Vezi mesajul
    Merci frumos. Chiar nu stiam regulile.
    E vorba de un monitor Angelcare, e disponibil pe mai multe site-uri
    Cu placere! Imi poti explica si mie ce e ala monitor de respiratie? Bipaie de cate ori respira copilul?

Off: Mersic, Alina! Vezi daca am fost cuminte!

Inregistrat
    08.08.2006

Citat Postat de evenstar Vezi mesajul
    Cu placere! Imi poti explica si mie ce e ala monitor de respiratie? Bipaie de cate ori respira copilul?

Off: Mersic, Alina! Vezi daca am fost cuminte!
    Unitatea din camera ei clipoceste ca e totul in regula, iar cealalta unitate scoate un bipait. Are 2 pad-uri care se pun sub saltea si detecteaza miscarea corpului produsa de respiratie. Daca miscarea inceteaza, in 20 de secunde incepe alarma. Si tipa, nu gluma.

Inregistrat
    10.03.2007

Implicit Re: Interfon pt bebe - folositor sau moft?

si noi avem interfon, dar nu l-am mai folosit de mult.
    mai exact cred ca a fost folosit maxim 1 luna, desi stam intr-un apartament cu 3 camere.
    de ce?
    pai in primul rand camera bebelinei e destul de aproape de a noastra, asa c-o aud si fara interfon(ba mai mult, interfonul ne reda fiecare zgomot facut de bebe si mai rau ma panica).
    apoi pt ca Maria a dormit destul de bine de la inceput, o puneam in patut, dormea.
    o mai verificam atunci cand ma trezeam eu/sau sotul si gata.
    daca se trezea si plangea eram la ea sa vad ce are.
    cu toate astea m-am odihnit ok(ca au fost si cateva nopti mai albe, acum...
    cred ca ar fi fost si cu zeci de interfoane)
    deci noi nu l-am prea folosit.
    acum il mai utilizez uneori daca sunt in baie si pe ea o las la ea in patut, sau daca doarme, sa fiu sigura ca-i ok, ca o aud daca plange, etc..

poate il vom utiliza mai mult la bebe 2, daca ne vom muta intr-un spatiu mai mareasa cum speram

Inregistrat
    21.05.2007

Citat Postat de bep81 Vezi mesajul
    dragi mamici, spuneti mi si mie daca este intr-adev folositor acest mod de monitorizare a copilului (ma refer la cel audio, nu si video)....eu sunt in 32 de sapt si am inceput sa cumpar pt BB neste chestii....si vroiam si interfonul, dar nu stiu cat de folositor imi va fi...mai ales ca 90% suntem hotarati ca BB sa doarma in patutul lui la noi in camera
    nu stiu ce sa fac....parca de 4-5 mil as putea lua altceva mai interesant pt bebelushul meu

mai spuneti mi va rog si de la ce firme aveti voi si cat sunteti de multumite de performantele lui tehnice
    multu mult

daca s a mai discutat sub, rog moderatorii sa l inchida
    De ce sa fie un moft.Chiar daca doarme cu parintii in camera in timpul zilei de exemplu bebele doarme si mama merge sa faca treaba ,e bine daca aude cand se trezeste bebele.Eu nu am si cateodata zic ca ar fii bun unul.

Inregistrat
    06.02.2007

noua ne este folositor la casa parintilor mei....cand bebe doarme la etaj iar noi suntem in curte, nu prea avem cum sa-l auzim altfel!

la apartament nu ne trebuie, ca are patutul in camera noastra

noi avem de la Chicco

Inregistrat
    07.02.2005

la apartament este moft
    mamica lui MIHAI

Inregistrat
    13.10.2006

Pentru noi e foarte util interfonul, mai ales noaptea, pentru ca Razvanel doarme singur in camera lui si noi avem somnul adanc si ar fi greu sa-l auzim de la noi. A inceput insa si ziua sa ne fie util, ca-l mai pun la pranz sa doarma acolo si eu ma duc sa fac ceva treaba prin casa, si cum apartamentul e mare e numai bun.

Noi avem de la primii pasi, ni se pare super ok:
    - bate bine prin pereti, cu toate ca avem 4 camere
    - am fost plecati la munte si el era sus la erajul 2 in camera si aparatul reda de jos din fata cabanei
    - are nu stiu cate frecvente si nu se suprapune cu alte aparate, am patit tot la munte cand am fost cu alti parinti cu bebelusi si interfoane tot de la firma asta, ei aveau doar 2 frecvente la ale lor si erau cam 3 sau 4 aparate si se cam incurcau

Deci, noua ni se pare folositor

Pagina 3 din 19 PrimulPrimul 1234513 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us