Pagina 67 din 67 PrimulPrimul ... 1757656667
Rezultate de la 529 la 535 din 535

Subiect: Vopsirea parului

Inregistrat
    07.10.2012

Implicit Re: Vopsirea parului

Sincera sa fiu , as evita vopsitul parului pentru ca pur si simplu nu l-am vopsit niciodata si nu am nevoie.Insa am sa apelez la o strategie destul de eficienta. Pliculetele de la L'oreal sau altele cate se duc in cca 8 spalari. M-am facut , imi place acuma doar vremea sa tina cu noi atunci

Inregistrat
    05.10.2012

Citat Postat de eleena Vezi mesajul
    Sincera sa fiu , as evita vopsitul parului pentru ca pur si simplu nu l-am vopsit niciodata si nu am nevoie.Insa am sa apelez la o strategie destul de eficienta. Pliculetele de la L'oreal sau altele cate se duc in cca 8 spalari. M-am facut , imi place acuma doar vremea sa tina cu noi atunci

Interesant insa sa aveti parte de soare si nu de ploi
    " In toate torturile de nunta, speranta este cel mai dulce ingredient" -Douglas Jerrold

Inregistrat
    10.01.2010

Citat Postat de SalonCoquetteValcea Vezi mesajul
    Noi va raspundem din partea unui salon profesional din Ramnicu Valcea si va sfatuim calduros sa incercati vara aceasta culori precum blond auriu, aramiu, ciocolatiu, in orice caz, culori calde care prind aproape orice tip de ten si nu permit degradarea parului din cauza radiatilor solare. Pentru o mireasa cel mai frumos este o culoare uniforma, fara suvite deoarece acestea pot ingreuna aspectul coafurii. In schimb, puteti incerca cel mai nou tip de vopsire si anume cel cunoscut sub numele de "Ombre", prin care cocurile si coafurile arata foarte bine si nici nu afecteaza calitatea parului. Cele mai bune produse in materie de vopsea sunt cele de la Wella/ Londa avand si un pret mai accesibil, iar din gama produselor mai scumpe, L'oreal Kerastase. Produsele de styling fac parte de asemenea dintr-un look perfect si de aceea va recomandam sa le folositi in ziua nuntii sau de zi cu zi pt protejarea parului. O zi buna, speram ca v-am fost de folos!
    Până în aprilie nu m-am vopsit niciodată. Am părul lung(cu o palmăm mai lung de umeri), ondulat, șaten.
    Am făcut tratamen părului cu ulei, cu placă cu aer rece. propunerea celor de la Coafor a fost de vopsire a părului și am acceptat. Mi s-a spus să va ieși chocolat, termen utilizat de ei, a ieșit mai curând un machon-vișină, ceva de genul. Mi-a plăcut, recunosc, dar schimbarea a fost destul de rapidă pentru mine. Condiția în a mă vopsi a fost aceea de a utiliza cât mai puțin amoniac, dacă se poate să revin spre toamnă la culoarea mea naturală. Am decis să fiu vopsită cu o săpt înainte de nuntă, însă în acest timp părul evident și-a pierdut din culoare f. mult, acum arătând mai mult spre roșcat.....hm...
    Ce vopsea ați/ai indica, din gama Professional a fi utilă?
    Inclin să cred, că nu doar L'oreal este varianta. Aș dori și alte firme bune........... Mulțumesc

Încă ceva- Unde pot găsi în România, placă cu aer rece? Vreau să achiziționez și nu cunosc nicio marcă.
    o nuntă de vis...2013....................o minunăție de bebe..........2014

">

De ce fac eu injectabil....
    Pentru că...
    - Factor V Leiden (G1691A) Rezultat: Negativ
    -
    Factor V haplotip R2 (H1299R) Rezultat: Pozitiv- heterozigot
    - Factor II (G20210A) Rezultat: Negativ
    - MTHFR (C677T) Rezultat: Pozitiv – homozigot
    - MTHFR(A1298C) Rezultat: Negativ
    - Factor XIII (V34L) Rezultat: Pozitiv- heterozigot
    - PAI-1 (4G/5G) Rezultat: 4G/5G Interval biologic de referinta: 5G/5G
    - EPCR/ haplotipuri Rezultat: A1/A2 Interval biologic de referinta: Absent haplotip A3 in varianta hetero sau homozigota
    Mda......injectabil Innohep de 0.35ml, acid folic -1-zi, MGB6-1-zi și Ogestan -1-zi

Sănătate !!!

Inregistrat
    07.10.2012

Citat Postat de eleena Vezi mesajul
    Nu poti compara vopseaua de par cu pliculetele astea sincer

Inregistrat
    19.09.2011

daca vreti sa folositi o vopsea de calitate, dar sa nu platiti sumele mari cerute de saloane...atunci va sfatuiesc sa intrati pe www.cosmeticeprofesionale.ro si sa va comandati de acolo vopsea.
    Vand doar pentru saloane...deci au tot ce este mai bun...atat ca trebuie sa mergeti direct la magazin sa vedeti un catalog...sau daca aveti pe cineva la un salon sa va dea ei de acolo catalogul ca sa vedeti ce numar va trebuie.

Aveti insa grija, toate vopselele vin fara oxidant, acela se cumpara separat (si in saloane este la fel..are un tub de vopsea iar oxidant pune din bidon)

Inregistrat
    19.09.2011

ca sa dureze mai mult si sa obtineti si nuanta exacta folositi o vopsea profesionala...cele din saloanele de cosmetica.

puteti sa va cumparati singure de pe www.cosmeticeprofesionale.ro , atat ca trebuie sa va luati in calcul sa cumparati si oxidantul. daca a-ti fost atente atunci cand a-ti mers la un salon de cosmetica a-ti putut observa ca tubul de vopsea nu vine si cu acea sticluta de oxidant. acela se cumapara separat, si vine sub diferite procente. cu cat este mai deschisa culoarea cu atat va trebuie oxidant mai puternic si invers.

Inregistrat
    15.04.2015

Vino la Salon Nirvana Buzau au fetele alea vopseluri profesionale foarte bune! asta e nr de tel. 0765429965

Pagina 67 din 67 PrimulPrimul ... 1757656667

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us