Pagina 1 din 5 123 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 40

Subiect: Nasitul in Tulcea - traditii, obiceiuri

Inregistrat
    30.09.2007

Implicit Re: Mirese Din Tulcea

Citat Postat de mihaela06 Vezi mesajul
    Palaria alba e chiar frumoasa.
    Mie la nunta nasa mi-a luat un baticut si nu as putea sa spun ca mi-a stat rau.
    Parerea mea ar fi ca ar trebui sa va consultati si cu nasa si sa-i lasati si ei sa hotarasca ceva.
    Eu m-as simti frustrata dc as fi la nunta doar cu numele si nu as contribui cu nimic.
    Voi?

cred ca la fel... de exemplu si nasii nostri la fel.. se simteau mai ales ca totul am luat noi... si nu ne-au lasat pana nu au platit ei biserica.

Pe mine Nasa m-a intrebat daca vreau palarie si i-am raspuns negativ desi mi-ar fi placut ideea, dar o chinuia cam mult , pt ca se gasesc mai greu intr-adevar si dupa aia nu stiu la cate ocazii o s-o mai port. Dar, pretentioasa de mine, i-am specificat ca vreau ca esarfa ca fie crem, ca rochia.
    Saraca femeie mi-a zis ca nici asta n-a gasit si mi-a luat ceva dragut dar gri. Cand am vazut-o nu prea mi-a placut, dar am o hainuta la care o pot purta si chiar m-am bucurat.

Oricum cred ca depinde si de Nasi. Daca ei te intreaba ce vrei......

Eu am avut emotii cu voalul pt ca mi l-a cerut nasa si nu stiam cum s-o pacalesc ca vroiam sa mi-l puna la coafor. Pana la urma i-am explicat ca-i dau toate bijuteriile mele si am si bratarica la fel ca rochita , dar voalul il vreau la coafor. Asa am linistit-o pt ca, ea credea ca nu are cu ce sa ma gateasca, si a acceptat.

Inregistrat
    11.01.2008

eu am intrebat-o pe nasa daca ar fi ok si din partea ei sa imi iau palariutza daca imi gasesc .. si zicea ca si ea s-a gandit la acelasi lucru si urma sa ma intrebe draga de ea...
    noua ne-au zis de la inceput ca ei nu au nici o pretentie si ca ei nu vor nimic si blablabla, dar avem noi grija ;)
    nu suntem nici noi si nici ei genul de oameni pretentiosi si ne intelegem super

vioi ati auzit ceva de genul ca mireasa tre sa aibe buchtul mai deschis la culoare ca nasa?
    eu ii povesteam mai zilele trecute soacrei mele ca o sa am buchet rosu ca o sa imi fac si unghiile rosii (mai nou ne-am hotarat ca vom merge tot pe rosu /bordeaux si la sala) - si s-a cam crizat oleaca "cum? pai si nasa ce culoare o sa il aiba? ca tu tre sa il ai alb sau roz ceva, rosu e prea inchis "

Inregistrat
    09.01.2009

[

vioi ati auzit ceva de genul ca mireasa tre sa aibe buchtul mai deschis la culoare ca nasa?
    eu ii povesteam mai zilele trecute soacrei mele ca o sa am buchet rosu ca o sa imi fac si unghiile rosii (mai nou ne-am hotarat ca vom merge tot pe rosu /bordeaux si la sala) - si s-a cam crizat oleaca "cum? pai si nasa ce culoare o sa il aiba? ca tu tre sa il ai alb sau roz ceva, rosu e prea inchis "[/quote]

deci treaba cu buchetul mi-a zis si mie nasa noastra.Ca cica,mireasa tre sa-l aiba alb sau in culori deshise....Eu pe al meu l-am skimbat din rosu in alb.Si pun unul singur rosu intre trandfiri albi .Asa pot sa-i iau nasei ce vrea ea.....

Inregistrat
    11.01.2008

cam ciudata mi se pare mie treaba cu buchetele ...
    oricum o sa vorbesc cu nasa mai in detaliu si sa vedem exact cum il vrea ea si bineinteles tre sa tina cont si de cum se va imbraca - ne descurcam noi cumva ...
    si toootusi ..cam asa as vrea sa fie buchetul meu sau macar pe aproape
    Imagini atasate Imagini atasate

Citat Postat de Lidia26 Vezi mesajul
    [

eu ii povesteam mai zilele trecute soacrei mele ca o sa am buchet rosu ca o sa imi fac si unghiile rosii (mai nou ne-am hotarat ca vom merge tot pe rosu /bordeaux si la sala) - si s-a cam crizat oleaca "cum? pai si nasa ce culoare o sa il aiba? ca tu tre sa il ai alb sau roz ceva, rosu e prea inchis "

deci treaba cu buchetul mi-a zis si mie nasa noastra.Ca cica,mireasa tre sa-l aiba alb sau in culori deshise....Eu pe al meu l-am skimbat din rosu in alb.Si pun unul singur rosu intre trandfiri albi .Asa pot sa-i iau nasei ce vrea
    ea.....[/quote]

eu asa ceva nu am auzit niciodata...oare nu mai stie lumea ce sa inventeze?!Mie cel mai bine mi se pare sa isi aleaga fiecare,si nasa si mireasa ,ce vrea...

Inregistrat
    11.01.2008

asa m-am gandit si eu , dar se pare ca .. "traditiile, maica, traditiile"

Inregistrat
    30.09.2007

faza cu traditiile.... facetinunta asa cum vreti voi iar daca vreti sa adaugati si ceva traditii... OK... dar numai ce vreti voi!!!! asta e parerea mea!!!!!!!!!!

Pagina 1 din 5 123 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us