Rezultatele sondajului: Ce fel de fotografii vreti?

Voturi
99. Nu poți vota în acest sondaj
  • Realiste

61 61,62%
  • Stilizate

38 38,38%
Pagina 2 din 362 PrimulPrimul 12341252102 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 2896

Subiect: Fotografia de nunta: exemple si discutii

Inregistrat
    13.06.2006

Implicit

Citat Postat de corinne1
    Eva,

Trebuie sa fii atenta cu pozele si cameramanul.
    Eu mi-am facut cununia civila in vara trecuta si mi-am lasat prietenii sa faca poze si sa filmeze. Rezultatul a fost dezastruos.... am avut sute de poze.. dar mai putin de 10 reusite. La pozele de grup, toata lumea se uita in toate partile.. catre cei 5, 6 care faceau poze, in acelasi timp.
    A fost foarte greu sa gasesc cateva unde sa aratam cat de cat normal. Ca sa nu mai vorbesc ca instantaneele nu erau incadrate, etc...
    Pentru nunta, voi apela la profesionisti.... pentru ca sunt deja patita.

Corinne
    Eu am fost "fotograf" la nunta catorva prieteni si prietene...respectivii au fost destul de multumiti de ce a rezultat...dar nu se compara cu ceea ce am vazut facut de profesionisti, plus ca sincer, nu m-am distrat mai deloc, incercand sa le surprind toate momentele importante...asa ca, parerea mea este sa mai "rupi" putin din alte parti daca este cazul si sa ai macar fotograf profesionist

ady Guest

Implicit Re: Cu foto si video cum facem?

buna tuturor!
    eu sunt noua pe site, dar a fost foarte interesant sa urmaresc discutiile voastre.
    am urmarit mai ales discutia despre alegerea cameramanului si a fotografului.
    din experienta proprie cred ca este foarte important ca acestia sa fie profesionisti si chiar sa aiba ceva referinte si recomandari, dar mai ales prin a arata ce rezultate au avut pana acum.
    eu asa am facut si am fost foarte multumita la nunta mea, dar inainte de a-i angaja am cerut sa vad mai intai cum lucreaza si mi-au adus albume cu poze/respectiv DVD cu ce au facut fiecare la alte evenimnte
    si a iesit totul de nota 10. am fost foarte mandra de amintirile pe care le voi putea arata si peste ani de la nunta mea

Inregistrat
    25.06.2006

Post Fotografia de nunta: exemple si discutii

fetelor,eu vreau sa am de la nunta niste poze mai speciale...."artistice" sa zic....adica numai eu imbracata in mireasa cu mirele meu intr un cadru mai deosebit....nu stiu intr un lan de grau,pe o pajiste,intr o padure.....niste poze ingenioase....nu din acelea in grup,la restaurant sau la biserica.....vreau ceva deosebit!!.....bine,pt asta e nevoie si de un fotograf profesionist si cu idei..........nu i pb cred ca l am gasit...dar vreau si alte idei....poze......

Inregistrat
    06.02.2005

Implicit Re: poze artistice,mai deosebite

Poate te ajuta pozele asta cu ceva inspiratie . Nu stiu daca la asa ceva te-ai referit.
    Imagini atasate Imagini atasate
    • File Type: jpg 1.jpg (19,0 KB, 943 views)
    • File Type: jpg 2.jpg (11,0 KB, 818 views)
    • File Type: jpg 3.jpg (8,3 KB, 719 views)
    • File Type: jpg 4.jpg (6,2 KB, 613 views)
    • File Type: jpg 5.jpg (17,1 KB, 793 views)

Inregistrat
    06.02.2005

Pai eu cred ca trebuie numai sa va gasiti locul acela deosebit, ca de restul se ocupa fotograful. sau cand ajungeti acolo sa va purtati natural, sa alergati printre copaci, sa va ascundeti dupa ei, sau sa va stropiti cu apa din lac sau ma rog, depinde de loc, si in timpul asta el sa va faca instantanee, ies mult mai natural decat cele "programate". aveam si eu catev apoze faine dar nu sunt acasa, eventual iti atasez zilele urmatoare.

Inregistrat
    06.02.2005

Citat Postat de mitutza
    fetelor,eu vreau sa am de la nunta niste poze mai speciale...."artistice" sa zic....adica numai eu imbracata in mireasa cu mirele meu intr un cadru mai deosebit....nu stiu intr un lan de grau,pe o pajiste,intr o padure.....niste poze ingenioase....nu din acelea in grup,la restaurant sau la biserica.....vreau ceva deosebit!!.....bine,pt asta e nevoie si de un fotograf profesionist si cu idei..........nu i pb cred ca l am gasit...dar vreau si alte idei....poze......
    Noi am facut ceva de genul acesta in parc. Am inceput pur si simplu sa ne jucam. Iar cea mai draguta poza era cand ma pregateam sa ma reintorc la invitati si i-am dat mirelui sa imi tina buchetul si se vede cum eu ma pregateam sa trec de o bordura si imi ridicasem putin rochia iar mirele zici ca se pregateste sa arunce buchetul.

Inregistrat
    25.06.2006

alte poze?idei?

Inregistrat
    06.02.2005

noi am facut poze artistice la Ateneu pentru ca vremea nu ne-a permis sa mergem in parc! cateva exemple:
    Imagini atasate Imagini atasate

Pagina 2 din 362 PrimulPrimul 12341252102 ... UltimulUltimul

Etichete pentru acest subiect

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us