Rezultate de la 1 la 6 din 6

Subiect: Acte necesare Cununia Civila

Inregistrat
    02.08.2009

Implicit Acte necesare Cununia Civila

Cine imi poate spune si mie ce acte ai nevoie pt cununia civila la Bacau? Multumesc.

Inregistrat
    25.03.2008

Implicit Re: Acte necesare Cununia Civila

Citat Postat de mirele09 Vezi mesajul
    Cine imi poate spune si mie ce acte ai nevoie pt cununia civila la Bacau? Multumesc.
    Am gasit pe internet pentru tine http://www.primariabacau.ro/index.php?id=id010
    Rochita DEMETRIOS la jumatate de pret + accesoriile cadou!

[U][COLOR=#b43872][URL]http://www.miresici.ro/showthread.php?t=24651[/URL][/COLOR][/U][URL="http://www.miresici.ro/showthread.php?t=15924"][/URL]

Inregistrat
    02.08.2009

Citat Postat de Anghelescu Vezi mesajul
    Am gasit pe internet pentru tine http://www.primariabacau.ro/index.php?id=id010
    MULTUMESC PT. AJUTOR

Inregistrat
    25.04.2010

Post Re: Acte necesare Cununia Civila

Dar daca se fac programari doar cu 14 zile inainte de nunta, nunta o am in august, luna super plina..daca nu va fii loc?? Bine k mai am pana atunci..intrebam doar. noi am decis k vom face cununia in alta zii cu nunta..

Inregistrat
    26.10.2009

Pentru cei interesati - actele necesare pentru a ti se primi dosarul la Starea Civila sunt (in cazul in care cei doi soti nu au mai fost casatoriti):

- copie CI si certificat nastere a ambilor soti
    - adeverinta de la medicul de familie, 35-50 lei - depinde de medicul de familie si se elibereaza doar prezentand analiza de sange VDRL (o poti face doar dimineata in general pana in orele 10-11 la orice laborator de recoltare probe pentru analize si te costa 10 lei, rezultatul il primesti in acceasi zi, dupa-amiaza sau cel tarziu a doua zi) + MICRO (se face dimineata la spitalul TBC sau la Spitalul Judetean si rezultatul il ai dupa-amiaza)
    - la starea civila se completeaza un formular, nu este obligatorie prezenta ambilor soti, unul dintre ei poate semna si pentru celalalt.

Inregistrat
    25.04.2010

cu actele de la cununia civila am patit-o.. am fost sa ne facem analize, sa avem adeverinta de la medicul de familie, sa fim ok, am dat in total 136ron..am ajuns sa depunem dosarul (imi faceam o gramada de griji pentru ora, daca o voi gasi libera, aeram cu 9 zile inainte de nunta si erau muuulte locuri libere, pentru ca oficierea dureaza doar 10 min pentru fiecare cuplu..) doamna de la Starea Civila mi-a zis k nu era obligatorie adeverinta de la medicul de familie: "ce daca sunteti bolnavi, cine suntem noi sa va impiedicam sa va casatoriti.." adeverinta de la medic poate fi simplu inlocuita cu o declaratie (ei au acolo un model..) de sanatate. ATAT. Plus buletinele si certificatele de nastere al mirilor cu o copie de fiecare. Taxa era pentru august asa: 50 ron pentru oficierea de luni pana vineri si 100ron pentru sambata. Pentru oficierea in biserica sau in alt loc 500ron.

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us