Pagina 2 din 11 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 86

Subiect: Biserici in Neamt

Inregistrat
    12.05.2009

Implicit Re: Cununie Religioasa

Citat Postat de irina_maria_mitrofan Vezi mesajul
    Eu o sa incerc sa ma interesez putin de biserici in luna septembrie.Dau de stiri si la altii ca nu ma doare manuta sa tastez.....O saptamana buna va doresc!
    Apropo , spunea AndreeaEpanu ca la precista e ocupat pana in august 2010... Cred ca trebuia rezervata mai intai biserica , si dupa restaurantul

Citat Postat de alinamanole_81 Vezi mesajul
    Apropo , spunea AndreeaEpanu ca la precista e ocupat pana in august 2010... Cred ca trebuia rezervata mai intai biserica , si dupa restaurantul
    E....lasa ca se vor rezolva ele cumva.Sunt convinsa.

Inregistrat
    12.05.2009

Fetelor , am o intrebare la voi ... Tot uitandu-ma prin forum am "descoperit" o alta chestie interesanta . Se "poarta" si in zona noastra "scoaterea" mirilor la biserica de catre nasi ? Eu nu am mai auzit niciodata de treaba asta , dar pe de alta parte , e prima oara cand ma marit

Fetelor , am o intrebare la voi ... Tot uitandu-ma prin forum am "descoperit" o alta chestie interesanta . Se "poarta" si in zona noastra "scoaterea" mirilor la biserica de catre nasi ? Eu nu am mai auzit niciodata de treaba asta , dar pe de alta parte , e prima oara cand ma marit
    Nici eu nu stiu.Dar o sa ma interesez si te anunt.Vad eu pe cine intreb....Nu cred ca nasa va sti sa imi raspunda pt ca noi vom fi primii lor fini, dar gasesc eu pe cineva sa ma lamureasca.....Pup!

Inregistrat
    12.05.2009

Nici eu nu stiu.Dar o sa ma interesez si te anunt.Vad eu pe cine intreb....Nu cred ca nasa va sti sa imi raspunda pt ca noi vom fi primii lor fini, dar gasesc eu pe cineva sa ma lamureasca.....Pup!
    Mersi mult Irina...

Mersi mult Irina...
    Dilema rezolvata.Se iau o pereche de tineri casatoriti si se duc la biserica de catre nasi, la slujba de duminica, de obicei.Eventual la aceeasi biserica la care a avut loc si cununia religioasa.:P
    Deci, da.Acest obicei este valabil si in zona Moldovei.Dupa slujba, se poate face o mica masa festiva la una dintre perechi, in semn de multumire.

Inregistrat
    13.03.2007

Da, asa e....Asta cu terminarea constructiei este si la mine o problema.Sf Mina, de care "apartinem" noi este in constructii.Nu cred ca se va termina pana la aul, asa ca eu am cam eliminat-o deja din calcule....Inca incerc sa stabilesc o "strategie".....Tu ce stii despre biserica Precista?In afara faptului ca arata foarte bine si este foarte cunoscuta.....Preturi,pretentii....?
    Din ce mi-a spus mie preotul, la Precista noua, este posibil sa se faca slujbe la anul sus. Oricum, biserica o sa o programati cu min. 3 luni inaintea nuntii, si in 3 luni se va sti daca se fac sau nu slujbe.

De Precista veche nu prea am auzit de bine, in sensul preturilor mari,care se impun... Mi se pare ca a devenit comerciala...

Eu am facut la Sf. Gheorghe, langa Sc.3. Frumos, intim, placut, retras, nu aglomeratie, pe banda rulanta, fara locuri de parcare, etc. Am avut 2 preoti si un super cor (300 lei)...ne-au si decorat biserica... A FOST SUPERB.

Citat Postat de Alina17 Vezi mesajul
    Din ce mi-a spus mie preotul, la Precista noua, este posibil sa se faca slujbe la anul sus. Oricum, biserica o sa o programati cu min. 3 luni inaintea nuntii, si in 3 luni se va sti daca se fac sau nu slujbe.

De Precista veche nu prea am auzit de bine, in sensul preturilor mari,care se impun... Mi se pare ca a devenit comerciala...

Eu am facut la Sf. Gheorghe, langa Sc.3. Frumos, intim, placut, retras, nu aglomeratie, pe banda rulanta, fara locuri de parcare, etc. Am avut 2 preoti si un super cor (300 lei)...ne-au si decorat biserica... A FOST SUPERB.
    Multumesc frumos de sfaturi.Ceva "asa da si asa nu" pt cei care urmeaza sa faca nunta?Ce cheltuieli au meritat?Daca ar fi sa schimbi ceva....?Poti sa imi raspunzi si pe privat, nu neaparat aici.Sper sa nu te superi ca sunt asa directa, insa emotiile nu prea imi dau pace si as vrea sa aflu cat mai multe pareri inainte, ca sa pot evita cat mai multe din micile probleme inerente din ziua nuntii.

Pagina 2 din 11 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us