Pagina 7 din 7 PrimulPrimul ... 567
Rezultate de la 49 la 50 din 50

Subiect: Cununia civila la biserica?

Inregistrat
    18.12.2012

Implicit Re: Cununia civila la biserica?

Citat Postat de lavinia85 Vezi mesajul
    Si eu as vrea sa fac la fel deoarece mi se pare foarte practic. O prietena de-a mea a facut asta acum 2 ani si a fost fooooooarte frumos.
    Totul e posibil.
    Am fost in vara la o nunta, la biserica (nu stiu ce nume poarta) de langa scoala nr.3 si acolo s-a facut cununia civila, chiar dupa cea religioasa ! Am inteles ca una din rudele mirelui era ruda cu unul din preoti si poate doar asa au acceptat.
    Se pare ca lucratoarea de la starea civila, doar la acea ora avea liber pentru deplasare la biserica (era si franta de oboseala) asa ca mirii au hotarat, ca sa castige timp, sa faca intre timp cununia religioasa.
    A fost frumos, pentru ca la sfarsit au inchinat un pahar si s-au felicitat cu flori si pupaturi, in liniste, fara graba, sarbatorind ambele evenimente.

Inregistrat
    22.02.2014

Implicit Re: Cununia civila la biserica?

Buna, miresici! Cu cat timp inainte de nunta ati facut programarea la biserica?

Pagina 7 din 7 PrimulPrimul ... 567

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us