Pagina 47 din 47 PrimulPrimul ... 37454647
Rezultate de la 369 la 374 din 374

Subiect: Formatie/Dj in Satu Mare

Implicit Re: Formatie/Dj in Satu Mare

Citat Postat de FloricutzaFlory Vezi mesajul
    Buna fetelor . Noi tot cu Marius Iftimovici am fi vrut sa facem... din pacate era ocupat deja , dar ni la recomandat pe Dj Coco , am fost am vb cu el si am ajuns sa semnam contractul cu el . Dj Marius Iftimovici este unul dintre cei mai buni Dj vil recomand cu incredere .

Eu nu l-as pro-slavi atat de mult pe Marius Iftimovici
    Sa va spun si de ce
    Am avut nunta anul asta cu el Cu el ca DJ

Eu sunt mai constiincioasa de felul meu si imi place sa fac lucrurile din timp.
    Fusesem si la targul de nunti, dar niciun dj nu imi inspira incredere.
    Apoi mi l-a recomandat cineva pe iftimovici. Si am avut incredere...

Prima parte:

m-am intalnit cu el undeva prin februarie, la intalnirea cu el am fost doar eu pentru ca sotul meu era plecat din oras.
    la intalnirea aia a fost f deschis si mi-a placut mult cum punea problema. asa ca am batut pe loc palma cu el.
    a fost f amabil si deschis la ideile mele. a notat in agenda data nuntii, a vrut sa fie un domn si a platit el cafeaua si eram f incantata ca am gasit un dj pe gustul nostru

A doua parte: Saptamana nuntii
    Marius din nou a fost f amabil, m-a sunat luni undeva la pranz, fiind foarte deschis sa ne vedem oricand, stiind ca timpul meu in saptamana aia este destul de limitat. Am stabilit intalnirea pentru miercuri dupa-masa spre seara, urmand ca la acea intalnire sa participe si Maestrul de Ceremonii al nostru, Vlad Chico, pe care il recomand cu toata caldura.
    Miercuri seara ne-am intalnit cu totii, in echipa completa.
    Lucrurile s-au schimbat putin
    Noi nu am vrut la nunta urmatoarele: dansul pinguinului, meneaito, si danseaza mireasa pe masa. Din motive personale.
    A urmat o lunga discutie in care incercam sa il convingem pe Marius ca nu vreau asta la nunta.
    El ne tot spunea ca nunta va fi incompleta, ca oamenii nu se vor simti bine, ca va iesi prost.
    Discutia devenise atat de penibila, degeaba incercam sa ii ridicam mingi la fileu, sa revina pe drumul cel bun, din seria: te platesc ca sa imi faci niste servicii asa cum vreau eu, ca eu te platesc.
    Sa nu mai vorbim de bani, marise pretul cu 2 milioane fata de ce discutasem in februarie, fara sa ma intrebe daca e ok, asa ca am zis ca nu are rost sa ma mai enervez...
    Noi am vrut pe intrare altceva decat clasicul mars nuptial, el era de neinduplecat, cum sa punem altceva decat aia?
    Am negociat secundele in care DJ-ul pe care noi il plateam, urma sa ne puna marsul nostru. ala pe care NOI il vroiam.
    Seara a lasat un gust amar, urma sa ii trimit piesele exacte pentru dansul mirilor, tort, intrare. Plus inca niste melodii pe care le doream noi, asa pentru noi.
    El a spus ca nu se poate lucra cu noi, ca i-am restrans aria, ca nu va iesi petrecerea.
    Nu am exclus nimic in afara de alea 3 melodii. Sa fie populara, sa fie romante, sa fie ... orice in afara de alea...
    A plecat de la intalnire spunandu-ne ca asta e, nunta o sa iasa...cumva... si ca o sa fim nemultumiti.

Cum poti sa ii spui unei mirese si unui mire cu 3 zile inainte de nunta ca nunta nu va iesi pentru ca nu vrei sa pui 3 piese-super-cliseu? Cum poti sa faci asta?
    I-am trimis emailul, spunandu-i si lui asta, (deci nu e un secret faptul ca scriu aici ca sa imi refulez supararea) ca nu se face asta, dar nu, el era... nu si nu...

Ziua nuntii.
    Noi am avut nunta de zi, care incepea la 3.
    Cand am ajuns la romantic, dupa ce am ciocnit si ne-a fost anuntata intrarea, am auzit marsul nostru. Cam ... 20 de secunde. "negociasem" ca marsul nostru sa tina pana intram in sala, (am ales o bucata de 1 min, dar el a pus maxim 20-25de secunde)iar apoi sa puna cliseele lor. Cand urcam scarile de la intrare, incepuse deja marsul nuptial... Ce sa mai faci? ...

Dansul mirilor.
    Dupa ce ne-am instalat si noi la masa, Marius a venit sa ne salute, ca un cavaler. Era frumos imbracat, elegant, camasa calcata, barbierit, tuns, frezat, aranjat. Am discutat cand incepem sa dansam si i-am spus , ca si la intalnire, ca avem pasii numarati mai ales pe bucata de intrare a melodiei, asa ca sa astepte sa ne punem in pozitie si apoi sa dea drumul la piesa.
    Noi am dansat pe Por una cabezza, tango-ul din Parfum de femeie.
    Vlad Chico ne-a anuntat si am poftit emotionati in ringul de dans. Cand am ajuns in centru si am inceput sa ne apropiem unul de altul, a inceput piesa.
    Asa ca am sfeclit pasii numarati, pentru ca NU ne asteptam la asta. Iar asta se vede si pe dvd.
    Cine a facut vreodata dans, sau a pus piese pentru dans, stie cat de importanta e o secunda pentru pasii numarati...
    Asa ca pasii numarati... a trebuit sa ii re-numaram din nou. Nu ar fi fost nicio problema, dar era primul dans al mirilor!!!!!!!!
    Cum sa faci asta?
    Apoi, pentru urmatorul dans, cel in care sunt invitati si nasii, am vrut niste ABBA.
    La dansul ala noi am hotarat ca ne vom lua parintii sa dansam. Eu cu tata, el cu mama.
    Am cerut ABBA deoarece parintii nostri au dansat in tineretea lor pe ABBA, toti erau mari fani si ne povestesc si acum despre chefurile lor din anii 70 cu ABBA, deci pentru ei ar fi fost mai mult decat balsam pe suflet.... Nu... Iftimovici a pus altceva. Che sera, sera. Ok, frumoasa piesa, am dansat minunat, dar noi cerusem ABBA pentru dansul cu parintii...

Fiind o nunta de zi, eram constienti ca pana pe la 6, lumea nu va dansa in delir... stiti cum e.... pana mananci, te familiarizezi, mai bei un pahar, te mai imprietenesti...
    Datorita lui Vlad Chico, mare maestru de ceremonii, din 200 de oameni, la ora 5 se dansa in nestire.
    Cine stie sala mare de la romantic, stie cum sunt stalpii din jurul ringului.
    Hora noastra trecuse se stalpii aia, oamenii nu mai aveau unde sa faca hora, dar Marius al nostru ii roaga pe oameni sa vina sa danseze. UNDE sa mai danseze? pe pereti? (asta am auzit pe dvd zilele astea si nu mi-a venit sa cred...)
    Adica, oricum lumea a dansat mult mai mult decat ne-am asteptat... si inca de devreme... si f multa lume.... pentru el nu era de ajuns.
    Sincer, fara Vlad Chico, care a ridicat petrecerea fenomenal, nu stiu cum ar fi iesit cu iftimovici.
    Plus, la ora 5jumate a pus Suie Paparude. Dupa o ora dupa ce incepusem sa dansam.
    Suie paparude, la 5 dupa-masa?
    Nu stiu daca doar mie mi se pare ca aia cu sunetul ajunge.... e melodie.... de intuneric... aproape de after party...
    In fine.
    Cerusem niste Maria Tanase, sa dansez eu pe ea.
    A venit Maria Tanase.... cand toata lumea manca, iar eu ieseam din sala sa ma duc sa imi dau voalul jos...

Petrecerea a tinut pana la 3 dimineata. Da, 12 ore.
    Lumea a dansat atat de mult, neasteptat de mult. Si multe ore.
    Nu are rost sa spun acum ca cei de la restaurant au spus ca ce-i asta nunta de 12 ore... desi ne-au spus ca aveam toata noaptea la dispozitie sala daca era cazul.
    Probabil, da, o nunta in general nu tine atatea ore. Dar cu Vlad Chico, ca maestru de ceremonie, te poti astepta ca nunta sa tina 3 zile si 3 nopti... E incredibil ce poate sa faca omu` asta

La sfarsit, cand a stins ifti muzica, desi mai erau vreo 30 de oameni... eram super entuziasmata de petrecere... si i-am zis... vezi ca se poate super petrecere de 12 ore fara meneaito?

Asteptam ca macar atunci sa... fie si el entuziasmat. MACAR ATUNCI !!!
    Nu a fost.
    A plecat cu un gust amar, (fara sa doreasca sa ia prajituri si flori pentru sotia lui), suparat ca a iesit o petrecere de 12 ore fara ca mireasa sa danseze pe masa sau sa faca pe pinguinul...

Asta a fost intamplarea mea
    Sper sa invatati ceva.
    Pentru orice alte detelii, va stau la dispozitie.
    Vlad Chico- un maestru de petrecere cum nu s-a mai vazut...
    Radu Mihalca pentru fotografie de nunta... absolut genial (Nunta a fost in octombrie si e atat de luminos totul, ca in plina vara, dar am avut o zi superba, 27 de grade
    Iar Aniko Nagy la flori... delicate, frumoase, elegante
    Mancare buna la romantic, daca o mai prindeti pe doamna Mia ca sefa de sala, ea e un suflet, se implica cu adevarat, parca ar fi nunta copiilor ei
    Ei au fost asii
    Iftimovici n-a vrut sa fie un as...
    Casa de piatra si multa bafta miresicilor!
    Va pup cu drag

Draga Diana Bodescu (de ceva vreme fosta Turtureanu),

Eu consider ca esti mai mult decat rautacioasa. Nu-mi explic de ce?! Insa stiu sigur ca e asa. Te tradeaza minciunile, spuse cu o nerusinare rar intalnita si strecurate in cele patru mesaje, daca nu ma insel identice!

Apropo crezi ca e suficient sa fie postat acel mesaj doar de patru ori? Adica a inteles toata lumea ceea ce voiai tu sa transmiti? Eu, in locul tau, l-as mai posta de cateva ori... Asa doar pentru a dormi tu mai linistita noaptea.

Nu ti-a cerut nimeni sa ma "pro-slavesti" insa ar fi fost bine daca spuneai adevarul si nu bateai campii in felul acesta. Permite-mi sa iti ofer si cateva argumente:

- Melodiile pe care nu le-ati vrut voi au fost mai multe, pe langa cele amintite de tine as putea nominaliza inca patru si... apoi la un moment dat la intalnirea de dinaintea nuntii, am renuntat sa mai aduc vorba de vreo melodie pentru ca sigur avea sanse mari sa ajunga pe lista interziselor. De aceea am si convenit ca imi vei trimite un e-mail cu ce doriti si ce nu doriti. Ca deh... doar voi dati banu'! Nu?

- Esti rau intentionata cand spui ca v-am marit inopinat pretul cu doua milioane. Voi ati platit 1500 de lei, in conditiile in care toti cei care m-au solicitat pentru nunta in 2012 au platit la fel. 1500 de lei a fost pretul si in februarie si in octombrie 2012. 1500 de lei este pretul meu pentru astfel de servicii si in anul 2013. Daca poti sa demonstrezi altceva, eu ma ofer sa iti returnez intreaga suma si sa iti mai dau si "daune" in valoare de 2 milioane (vechi). Sau poate ar trebui sa-ti cer eu daune pentru ca imi terfelesti numele in felul acesta, incercand sa creezi falsa impresie ca eu sunt un sarlatan si un avid dupa bani.

- Legat de primul dans, e posibil sa fi gresit. Pana la urma doar cine nu munceste nu greseste! Eu am inteles ca ar trebui sa-i dau drumul cand voi ajungeti pe ring si mergeti unul spre celalalt. Eu am inteles ca aceea trebuie sa fie pasii numarati.
    E clar ca noi am avut mereu o problema de comunicare. Dar e de inteles... pentru ca in timp ce voi va "speteati" sa-mi ridicati "mingi la fileu" eu imi canalizam eforturile inspre a va face sa constientizati ca noi, sambata, urma sa avem o nunta si nu un meci de tenis.

- In ceea ce priveste a doua piesa... si cum ca voi ati fi solicitat "niste ABBA", iar eu m-am incapatanat, inteleg din cele patru mesaje ale tale, sa pun total altceva... eu pot afirma cu tarie ca minti din nou! Da-mi voie sa citez din mailul pe care mi l-ai trimis cu o zi inaintea nuntii:
    "Dupa primul dans, pentru nasi si parinti alegi tu. Ceva de coraszon . Nasii au peste 40, iar parintii peste 60. Deci vezi ce alegi Sunt sigura ca stii ceva bun "
    De unde si pana unde Abba? Ca eu am citit de cateva ori randurile acestea...si tot nu m-am prins.

- Legat de marsul vostru, noi am stabilit la intalnirea de dinaintea nuntii ca vom pune la intrarea voastra in sala melodia "Star Wars- The Imperial March (Darth Vader's Theme)". Toata ... de la cap la coada. Nu ne-am targuit nici macar un moment in legatura cu secundele in care aceasta trebuia sa se auda in difuzoare. Singurul meu comentariu a fost, citez din memorie - Daca puneti asa problema, nici macar nu cred ca mai e cazul sa ma obosesc sa va explic de ce Marsul Nuptial ar fi mult mai potrivit pentru acest moment. - si apoi am scris titlul melodiei in agenda. In mod firesc, la nunta voastra, eu ar fi urmat sa dau drumul la melodia pe care VOI o doreati cand ati fi intrat voi in sala si apoi sa o opresc la final. Iar in acest caz a doua melodie nu ar mai fi fost Marsul Nuptial, pentru ca asa convenisem de comun acord. Repet fara "sa negociem"! Eu consider ca se poate discuta pe o astfel de tema cu niste persoane rezonabile. Nu e cazul vostru! Apoi pe mail mi-ai scris , citez:
    "Marius,
    Pe intrare vei folosi 30 de secunde din asta: http://www.youtube.com/watch?v=-bzWSJG93P8 exlusiv pe intrare si apoi putem sa fim si noi oi de rand si sa folosim marsul nuptial. sau cum s-o numi el de la mama lui. "

Sa inteleg ca trebuia sa las melodia voastra un minut? Si nu mai trebuia sa pun Marsul Nuptial? Asta ai vrut sa imi transmiti, cu cuvintele tale? Imi cer scuze, nu-mi gaseam ochelarii cand am citit mailul... si poate de asta...

- Despre Suie Paparude la ora 5. Daca iti amintesti, in cadrul discutiei noastre preliminare, pe langa faptul ca Dan, sotul tau, mi-a desenat o deosebita piramida in agenda... mi-a mai spus, iar tu l-ai aprobat, ca ar trebui "sa va livrez altceva" - evident, din punct de vedere muzical. Suie Paparude inseamna altceva. In plus melodia a fost solicitata de un distins invitat de-al vostru, iar mie nu mi s-a parut deplasata deloc ideea... drept dovada si invitatii "dansau in nestire" la ora aceea, cum spuneai chiar si tu, de vreo patru ori daca nu ma insel.

- Maria Tanase a fost pe lista voastra de preferinte, nu neg. Si ai spus asa, citez din mailul tau:
    "Te rog sa incluzi asta undeva unde se potriveste Maria Tanase, Lume, lume. "
    Aceasta, dupa umila mea judecata, este o melodie de pahar. Nicidecum una de dans. Daca voiai sa dansezi pe ea as fi apreciat daca mi-ai fi spus. Si daca chiar ai fi vrut sa dansezi pe ea, fara sa-mi spui si mie, nu cred ca voalul nu suferea putina amanare.

- Petrecerea a durat pana la ora 3 noaptea, DA! 12 ore. Probabil ca ar fi durat si mai mult daca nu eram eu acolo. Cel putin trei zile si trei nopti, sau daca vrei pana la adanci batraneti... intr-o liniste sublima sau in acorduri dulci de tacamuri. Nu-i asa?

- Am oprit muzica atunci cand in sala mai erau 30 de oameni. Asa cum iti spuneam si atunci, iti repet si acum ca aceasta nu a fost decizia mea si a fost nevoie sa ma supun. Drept dovada, desi sitemul de amplificare era oprit, eu le puneam videoclipuri de pe youtube, in casti, invitatilor tai adunati in jurul meu. Dar banuiesc ca ma grabeam acasa si de asta am mai ramas cu ei sa mai acultam niste Red Hot... nu?

- Nu am fost entuziasmat la final pentru ca eram si eu obosit, la fel ca si voi. Petrecerea a durat 12 ore, mie mi-au mai trebuit aproximativ trei ore sa pregatesc instalatia de sonorizare, iar dupa ce ati plecat voi, eu am mai strans inca vreo doua ore. In total, pentru mine, au fost 17 ore in care eu consider ca am incercat sa-mi fac treaba cum am stiut eu mai bine si in acelasi timp am incercat sa tin cont de ceea ce va doreati si voi, in calitate de clienti ai mei. Nu mai aveam energie sa sar in sus de bucurie. Si pana la urma de ce trebuia eu sa fiu, MACAR ATUNCI, entuziasmat?
    Probabil ca daca as fi avut puterea sa fiu entuziasmat, MACAR ATUNCI, conform ciudatului tau sistem de valori ai fi sustinut acum ca eu sunt asul de trefla. Dar nu am vrut sa fiu... Ce poti sa-mi faci?

- Daca v-am spus ca "nu ar fi trebuit sa va deranjati" cand mi-ati oferit prajituri am facut-o din politete. Eu nu eram invitat acolo, venisem sa prestez un serviciu si nu consider ca asta trebuie sa fie una din prioritatile mirilor... sa le ofere furnizorilor de servicii atentii. Si mai apoi tot politicos v-am multumit frumos pentru ca mi le-ati oferit. Si am plecat acasa cu ele. Si i le-am dat sotiei mele. Nu stiu cu ce te "coafeaza" ca ai mintit din nou.

Pe bune... e jenant pentru mine sa-ti evidentiez toate aceste neadevaruri!

Si daca tot nu intelegi ce anume m-a facut pe mine sa percep acest comentariu (cuadrofonic) ca fiind rautacios da-mi voie sa iti dau un exemplu. Daca eu as fi vrut sa fiu rautacios, m-as fi putut intreba de ce ai ales tu sa postezi mesajul acesta ("tras la indigo" in patru exemplare) tocmai in miez de noapte. Si as fi putut sa imi si raspund... Oare nu e destul de confortabila salteaua pe care dormi? Oare saltelele produse de firma Bodescu, Bien Dormir sau cum le-o spune... sunt incomode? As fi putut sa-mi pun intrebarea aceasta si sa-mi raspund astfel, de ce nu chiar de patru ori, pe un forum de saltele sau pe un forum al unor oameni interesati de un somn lin. Nu stiu daca tu ai fi considerat o astfel de interventie de-a mea constructiva!

Dar da, pana la urma aceasta a fost experienta voastra. A tinerei familii Bodescu. Eu totusi va urez din nou casa de piatra, din suflet! Si nu pot sa sper decat ca de acum incolo vei reusi sa ai un somn mai bun si sa nu mai fie nevoie sa-ti refulezi supararea nejustificata, intr-o astfel de maniera patetica, in miez de noapte.

In concluzie... ce invataminte ar trebui sa tragem din experienta Dianei si a lui Dan Bodescu? Va rugam frumos dragi viitoare mirese sa fiti cu bagare de seama cand va alegeti DJ-ul pentru nunta, pentru ca s-ar putea sa va treziti cu o petrecere de 12 ore in care lumea "sa danseaze in nestire", iar la final sa ramaneti "cu un gust amar" pentru ca el, Dj-ul, a indraznit sa va refuze atunci cand i-ati oferit prajituri. Mare atentie! Se mai intampla si astfel de lucruri.

Eu nu pot sa-mi explic aceasta reactie a Dianei, insa consider ca era nevoie sa-mi spun si eu punctul de vedere. Mai ales ca am avut de-a face cu o reactie rau intentionata si plina de minciuni. Pentru a-mi sustine afirmatiile am atasat si mailul pe care Diana mi l-a trimis in ziua de joi 4 octombrie 2012. Nunta urmand sa aiba loc pe data de 6 octombrie 2012.
    In cazul in care varianta atasata nu este lizibila, am uploadat jpeg-ul aici:

http://www.muzicaevenimente.ro/print...na_bodescu.jpg

Nespus, imi pare rau!

La multi ani si un an 2013 mai bun, va doresc tuturor! Petreceri nemaipomenite in noul an pentru toate miresicile!
    Imagini atasate Imagini atasate
    Ultima editare de mariusiftimovici : 04.01.2013 12:12:05

Draga Marius, imi pare deosebit de rau ca ai luat-o atat de personal.
    Este inca o dovada ca a fost o problema de comunicare si ca nu percuteaza spre tine anumite idei.
    Faptul ca am scris la miezul noptii nu mi se pare atat de patetic precum vrei tu sa exprimi. Daca scriam la 8 dimineata cum era? Nu puteam sa dorm din cauza asta? Hm...
    Eu n-am sa ma trezesc acum ca sa editez niste chestii si sa le fac publice, (chiar daca programele pe care le posed mi-ar permite) nici sa fac public mailul cuiva (asta mi se pare cel mai jenant), sa scot din context niste lucruri, sa ma leg de partener intr-un mod ironic, nici sa ma leg de alte activitati fie ele personale, profesionale, pe care le intreprinde, (ma intreb de ce nu te-ai legat si de alte activitati ale mele, pe care probabil le cunosti), nici sa imi fotografiez/scanez acum agenda de anul trecut, cu datele tale si suma dorita. Care era cea spusa de mine, te rog sa ma crezi, pentru ca am ochelarii la mine.
    Este atat de romaneste sa scoti din context niste lucruri, sa le intorci ca sa le aduci in favoarea ta, incat am sa inchei aceasta discutie, cu parere de rau ca am initiat-o, avand un gand foarte bun si sincer, filtrand prin experienta personala, prin simplul fapt ca eu as fi vrut asemenea pareri atunci cand am organizat evenimentul.
    Fiecare poate sa creada si sa spuna ce vrea.
    Cine crede ca e curat, sa arunce primul piatra

Draga Diana,

Situatia in care te-ai pus singura si explicatiile ulterioare mie unul mi se par jenante. Dar cine sunt eu sa judec?
    Faptul ca tu continui sa negi lucruri evidente... nu poate decat sa-mi inspire mila.

Inregistrat
    23.10.2013

Buna fetelor!

Cine poate sa-mi spuna o parere despre Cosmin Cadar (Coco)?
    Multumesc!

Inregistrat
    15.08.2009

Citat Postat de a_anca Vezi mesajul
    Buna fetelor!

Cine poate sa-mi spuna o parere despre Cosmin Cadar (Coco)?
    Multumesc!

Buna!
    Despre Cosmin pot sa iti spun doar lucruri pozitive ...am fost la o nunta si a iesit o super petrecere

Pagina 47 din 47 PrimulPrimul ... 37454647

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us