Pagina 3 din 233 PrimulPrimul 123451353103 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 1864

Subiect: Haine pentru burtici

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit Re: haine pt burtici

chiar ca se mareste familia miresicilor cu burtici.. ce ma bucur . felicitari tina.. cate saptamani are sarcina ta?
    cat despre mentalitati nu inteleg de ce tb ascunsa burta. dar soacra mea imi zice ca pe vremea cand era ea insarcinata o femeie gravida nu porta decat fuste, in nici un caz pantaloni sau haine stramte.. si mie imi pare rau ca nu ma prinde vara sa port si eu rochite si bluzite cu burtica la vedere..

Inregistrat
    07.02.2005

Smile Re: haine pt burtici

Citat Postat de valen Vezi mesajul
    multe din modelele tale se pot purta si cand nu esti insarcinata. rochiile sunt superbe.
    ideea e ca daca iei in greutate mai mult tb sa te reorientezi serios spre schimbarea garderobei. eu de ex port pantaloni pe care ii aveam inainte, sunt cu talie inalta si dintr-un material elastic. imi erau putin larguti inainte dar acum imi vin perfect. Mai port fuste scurte care au talie joasa, sau fuste elegante putin clos care le ridic peste burta.
    mai am insa 2 luni si jumatate de sarcina si nu stiu ce proportii va lua burta mea si daca voi mai incapea in haine obisnuite...
    daca mai ai 2 luni ai grija ca din luna 7 si jumate ei proportii la burtica saptamanal.....stii cum se vede...vad eu la mine mai am 4 sapt si in fiecare sapt se vede, daca esti o graviduta norocoasa cum am fost eu, nu m-am ingrasat si am umblat imbracata in hainele mele e super ok...nici mie nu imi plac hainele de aici pt gravide, asa ca am gasit doar 2 salopete si un costumas si raiat, am o salopeta verde din raiat tare simpatica ea asa, am avut noroc..iar in octombrie cat a mai fost cald am avut tot gen o salopeta din inisor si pantalonii veneau evazati...iar acum iarna mai am un costumas pantaloni din raiat si un fel de rochita peste asa cu catarame..e dragut zic eu, dar nu va inchiputi ca umblam numai asa imbracata..am pantaloni numai cu talie joasa si pot purta ca nu m-am ingrasat la picioare si acum merge perfect cu un pulover lung...cum se poarta.numai sa nu va ingrasati ca am fost ieri la control iar, si am vazut o gravida asa mare...acolo..depinde de fiecare. iar pt cele ce prind vara merg rochitele scurte si fustitele f bine eu umblam imbracata in rochita si fustita si cat am fost in grecia...asa m-am plimbat si mergeam numai cu ATV-le asa ca puteti fi sexi si gravide chiar daca multi se uita ciudat la o gravida in fusta scurta si cu casca in cap (totusi slaba, slaba dar burtica mea se vedea in luna septembrie)...nu?! ..oricum sa aveti grija de voi.

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit Re: haine pt burtici

Citat Postat de crisa_g2 Vezi mesajul
    daca mai ai 2 luni ai grija ca din luna 7 si jumate ei proportii la burtica saptamanal.....stii cum se vede...vad eu la mine mai am 4 sapt si in fiecare sapt se vede, daca esti o graviduta norocoasa cum am fost eu, nu m-am ingrasat si am umblat imbracata in hainele mele e super ok...nici mie nu imi plac hainele de aici pt gravide, asa ca am gasit doar 2 salopete si un costumas si raiat, am o salopeta verde din raiat tare simpatica ea asa, am avut noroc..iar in octombrie cat a mai fost cald am avut tot gen o salopeta din inisor si pantalonii veneau evazati...iar acum iarna mai am un costumas pantaloni din raiat si un fel de rochita peste asa cu catarame..e dragut zic eu, dar nu va inchiputi ca umblam numai asa imbracata..am pantaloni numai cu talie joasa si pot purta ca nu m-am ingrasat la picioare si acum merge perfect cu un pulover lung...cum se poarta.numai sa nu va ingrasati ca am fost ieri la control iar, si am vazut o gravida asa mare...acolo..depinde de fiecare. iar pt cele ce prind vara merg rochitele scurte si fustitele f bine eu umblam imbracata in rochita si fustita si cat am fost in grecia...asa m-am plimbat si mergeam numai cu ATV-le asa ca puteti fi sexi si gravide chiar daca multi se uita ciudat la o gravida in fusta scurta si cu casca in cap (totusi slaba, slaba dar burtica mea se vedea in luna septembrie)...nu?! ..oricum sa aveti grija de voi.
    pai momentan nu m-am ingrasat decat un pic la picioare si nici burta nu e exagerat de mare. stiu ca de acu incepe expansiunea burtii. sper sa nu retin apa si sa nu ma mai ingras excesiv. am inca 68.5 kg la 1.75 m si trag cu dintii de cantar sa aman momentul psihologic in care voi trece de 70kg.
    eu am si mai putine haine de gravide, dar am o fustita scurta pe care o port si care imi ridica moralul...

Inregistrat
    07.02.2005

Smile haine pentru mamici

fetelor ma uitam pe un site si am vb si cu o fata care a nascut acum 6 zile de sutiene de alaptat, si ma uitam acum si am gasit si bluzite speciale, voi va puneti in bagajul pt spital sutiene si bluzite speciale si centura sau chilot postnatal?

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit Re: haine pentru mamici

Citat Postat de crisa_g2 Vezi mesajul
    fetelor ma uitam pe un site si am vb si cu o fata care a nascut acum 6 zile de sutiene de alaptat, si ma uitam acum si am gasit si bluzite speciale, voi va puneti in bagajul pt spital sutiene si bluzite speciale si centura sau chilot postnatal?
    O sa ne punem, iti dai seama.
    Alt lucru aflat de la colege: e bine de cum ti se maresc sanii sa iti iei direct sutiene de alaptat. Acum intrebarea e unde se gasesc?

Inregistrat
    07.02.2005

Smile Re: haine pentru mamici

Citat Postat de dj Vezi mesajul
    Alt lucru aflat de la colege: e bine de cum ti se maresc sanii sa iti iei direct sutiene de alaptat. Acum intrebarea e unde se gasesc?
    pe net am vazut dar ma mai interesez

Inregistrat
    05.06.2006

Citat Postat de dj Vezi mesajul
    De ce e bine sa iei sutiene pt. alaptat imediat cum ti s-au marit sanii???

Inregistrat
    07.02.2005

Citat Postat de andradap Vezi mesajul
    De ce e bine sa iei sutiene pt. alaptat imediat cum ti s-au marit sanii???
    Ca sa nu mai iei altele inainte de nastere. Oricum se recomanda sa porti in timpul sarcinii sutiene din bumbac si fara semicercurile acelea metalice din sarma si cam tot asa sunt si sutienele de alaptat.

Pagina 3 din 233 PrimulPrimul 123451353103 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us