Pagina 15 din 15 PrimulPrimul ... 5131415
Rezultate de la 113 la 119 din 119

Subiect: Accesorii pentru nunta in Vrancea

Inregistrat
    15.02.2011

Implicit Re: Accesorii pentru nunta in Vrancea

Florile in piept pentru invitati
    Traditia de nunta in care mirele poarta in piept floare provine din timpurile medievale cand un cavaler purta culorile doamnei lui (prin flori), ca o declaratie de dragoste. Aceasta traditie inca mai dateaza la nunti indiferent daca sunt moderne sau nu. In plus, mireasa, ajutata de domnisoarele de onoare impodobesc cu flori tinutele invitailor pentru a ii purta noroc in casnicie. Florile semnifica puritate si alte sentimente profunde, de ex. margarete-loialitate, violetele-modestia si trandafirii rosii semnifica iubirea adevarata.

Inregistrat
    06.04.2009

Citat Postat de dianaroxana Vezi mesajul
    Sunt in tara si nu am nici un gand sa plec....nu am rude absolut deloc la tara...
    eu la nuntile la care am fost am avut floare in piept....si am avut si eu destule nunti la care am fost.....
    Fiecare face cum crede....mie imi place eu vreau....daca o sa fie cineva care nu o sa vrea floare in piept nu o sa aibe...
    Ai dreptate, fiecare face cum vrea si daca voua va place asa, e normal sa actionati in cosecinta. Spor la pregatiri!

Inregistrat
    15.02.2011

zilele astea am cautat pe net marturii care sa ma atraga si chiar am gasit ceva foarte util in privinta marturiilor si pentru caldura de la restaurant mai este si acel con care se potriveste cu tema mea de nunta toamna...dar nus ce sa zic...mai bine un evantai...
    Imagini atasate Imagini atasate
    Ultima editare de dianaroxana : 05.09.2011 12:54:13

Inregistrat
    26.05.2010

Citat Postat de dianaroxana Vezi mesajul
    zilele astea am cautat pe net marturii care sa ma atraga si chiar am gasit ceva foarte util in privinta marturiilor si pentru caldura de la restaurant mai este si acel con care se potriveste cu tema mea de nunta toamna...dar nus ce sa zic...mai bine un evantai...
    votez pt evantai...insa trebuie sa ai in vedere si faptul ca evantaiul este un acesoriu feminin, iar la nunta vei avea is barbati singuri...trebuie sa te gandesti si la ei..

EMA MARIA

Inregistrat
    15.02.2011

Citat Postat de alina_stef Vezi mesajul
    votez pt evantai...insa trebuie sa ai in vedere si faptul ca evantaiul este un acesoriu feminin, iar la nunta vei avea is barbati singuri...trebuie sa te gandesti si la ei..
    ai dreptate.....tre sa vad ce pot sa le pun lor ....cred k nu ii mai primesc neinsotiti

Stiti cat e gramul de aur la "Briliantul"?

Inregistrat
    06.04.2009

Citat Postat de marllenska Vezi mesajul
    Stiti cat e gramul de aur la "Briliantul"?
    Tocmai s-a scumpit, este 140-150 lei.

Pagina 15 din 15 PrimulPrimul ... 5131415

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us