Pagina 2 din 6 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 41

Subiect: Biserica Sfantul Anton

Inregistrat
    23.04.2007

Implicit Re: Biserica Sfantul Anton

Buna , noi am avut cununia religioasa la Sf Anton pe 12 iulie , mie personal mi-a placut foarte mult .
    In primul rand am fost programati la 17 si la 17 am intrat in biserica , slujba tine 45-50 minute , au fost 4 preoti si cor , nu sunt schele intrauntru cum se spune pe aici , au si aer conditionat ceea ce a fost foarte bine pentru ca a fost o zi f calduroasa.

Inregistrat
    27.08.2008

Citat Postat de Rhea Vezi mesajul
    Buna , noi am avut cununia religioasa la Sf Anton pe 12 iulie , mie personal mi-a placut foarte mult .
    In primul rand am fost programati la 17 si la 17 am intrat in biserica , slujba tine 45-50 minute , au fost 4 preoti si cor , nu sunt schele intrauntru cum se spune pe aici , au si aer conditionat ceea ce a fost foarte bine pentru ca a fost o zi f calduroasa.

Buna fetelor,

Eu am nunta la anul si trebuie sa ma hotarasc in privinta bisericii. Stiti cumva daca au inceput rezervarile pentru 2009 si cat costa la Sf. Anton.

Mersi si astept vesti

Inregistrat
    07.04.2008

Smile Re: Biserica Sfantul Anton

Citat Postat de butterfly24 Vezi mesajul
    Buna fetelor,

Eu am nunta la anul si trebuie sa ma hotarasc in privinta bisericii. Stiti cumva daca au inceput rezervarile pentru 2009 si cat costa la Sf. Anton.

Mersi si astept vesti
    Salut miresicilor!
    Are cineva detalii despre biserica sf anton pt 2009?...rezervari...cam cat costa...v-as fi tare recunoscatoare pt un rasp

Inregistrat
    16.02.2008

Buna miresici,
    Si eu sunt in cautarea bisericii.M-am gandit la cateva dar inca nu sunt hotarata.Sper, cu ajutorul vostru, sa fac cea mai buna alegere!

Inregistrat
    18.06.2008

pt Sf Anton trebuie sa mergeti sa platiti avans de 100 ron si sa va treaca in agenda..taxa e 600 pe total..diferenta de 500 o platesti la cununie..
    sunt 4 preoti si cor...sper sa fie frumos..nu am fost la nici o nunta acolo dar e biserica mea de suflet si de-asta am ales-o..
    eu o sa merg saptamana asta sa-mi platesc avansul pt septembrie;)

Inregistrat
    29.02.2008

Am fost si la nunta si la botez la niste prieteni la Sf Anton, mi s-a parut ok, chiar la botez am ramas surprinsa cat de mult a durat slujba, facuta cred ca la carte nu rezumatul ca prin alte parti, cu multa blandete si chiar frumoasa... Singura bila neagra... cred ca au fost ultimii programati la botez, si inca mai se desfasura slujba cand cei care fac curatenie au inceput sa scoata apa din cristelnita se plimbau cu galetile printre invitati, au luat si cristelnita cu totul cand au golit-o, au inceput sa stranga traversele din mocheta, sa stranga geamurile de la mesele pe care stateau Evanghelia, etc... mai aveau un pic si dadeau drumul la aspirator. Mi s-a parut ceva de foarte prost gust dar nu cred ca isi permiteau sa faca asta fara incuviintarea preotilor. Si inca un moment neplacut, nu stiu daca depinde de preoti asta dar in mijlocul slujbei a intrat in biserica un grup de vreo 20 de turisti straini cu aparate de fotografiat, razand galagiosi, ghida grupului a trecut printre noi, printre preoti sa sarute icoanele sa se roage, cu alte cuvinte circ... asta a fost norocul lor, pacat de slujba frumoasa...

Inregistrat
    24.01.2009

Eu incerc sa merg in fiecare marti la Sfantul Antonie cel Mare si ma ajuta foarte mult, de aceea m-ar interesa aceasta biserica. Sper sa aflu mai multe detalii de la voi pana o sa oficiez eu.

Inregistrat
    28.09.2008

Salutare miresici,

Si noi ne vom cununa religios la Biserica Sfantul Antonie cel Mare - Curtea Veche. Vom avea nunta duminica. Eu mi-am dorit sa ne casatorim la o biserica de care sa fiu legata sufleteste.

Noua ne place foarte mult aceasta biserica, mai ales ca au si multe flori in curte.

Ceea ce nu ne place, dar nu avem ce face, sunt cersatorii mai mult sau mai putin colorati. Sper sa nu fie chiar asa multi duminica dup-amiaza.

Nu am participat pana acum la nici o cununie religioasa oficiata aici, dar sunt convinsa ca totul va fi asa cum ne dorim.

Pagina 2 din 6 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us