Pagina 3 din 58 PrimulPrimul 123451353 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 464

Subiect: De ce nu mergeti la o nunta?

Inregistrat
    25.05.2009

Implicit Re: de ce nu mergeti la o nunta?

motive....sunt multe....si s-au si spus...de exemplu eu nu am mers la nunta unei prietene foarte apropiate pentru ca nici ea nu a venit la mine, motivul....prietenul ei,actual sot, nu ne cunoaste.....desi mi-am dorit foarte mult sa merg al meu nu a fost de acord,invocand acelasi motiv...nu ii cunoaste sotul,pe ea a cunoscut-o...nu i-am spus asta in fata...am fost la starea civila cu un buchet de flori si un cadou...iar ca motiv invocat....sotul meu nu este in localitate si nu pot veni

Inregistrat
    06.10.2007

ma scuzi, da' mi se pare cam aiurea.
    daca tu esti din localitatea X si el din localitatea Y, e normal ca fiecare sa aveti cunoscutii vostri.
    acum ce faci, un var mai indepartat, nu mergi, ca nu il cunosti, desi e din familie??
    ..eu m-as supara un pic ..

Inregistrat
    25.05.2009

Citat Postat de Cat_Eyes Vezi mesajul
    ma scuzi, da' mi se pare cam aiurea.
    daca tu esti din localitatea X si el din localitatea Y, e normal ca fiecare sa aveti cunoscutii vostri.
    acum ce faci, un var mai indepartat, nu mergi, ca nu il cunosti, desi e din familie??
    ..eu m-as supara un pic ..

asta cam asa este....putin si eu m-am suparat ca nu au venit,dar mi-a trecut,dar cum ei au avut nunta cu 2 luni dupa noi....nu am fost nici noi....urat...dar asta este...

Inregistrat
    22.08.2009

Eu in ultimul an nu am fost la doua nunti de ce?la prima m-a deranjat atitudinea familiei repective sa-i ajutam ba la cazare,la dj,la fotograf,la aranjatul salii cica noi avem mai mult gust si ne pricepem....bine bine ca avem gust e una dar ca sa-i aranjez sala e culmea!!!!Iar la a doua a fost a verisoarei mele si nu mi-a placut locatia de nici un fel ...ca am mai fost la una si am innebunit nimic nu mi-a placut.

Inregistrat
    23.10.2008

Noi mergem cu mult, mult drag la toate nuntile la care suntem invitati. Nuntile sunt un prilej de fericire pentru respectivul cuplu si - daca ei ne`au facut onoarea de a ne invita sa fim alaturi de ei, le onoram invitatia cu drag.
    Din pacate, cateodata nu ajungem din cauza lui T. (atunci cand bona sau bunicii nu ne pot ajuta) - dar si in acele cazuri onoram fericita pereche macar cu prezenta la biserica.

Inregistrat
    09.01.2008

eu nu am fost la o singura nunta la care am fost invitata...........motivul? ..........imi pierdusem fusta de la costumas .......era pe umeras,impreuna cu corsetul si sacoul peste..........si la un mom dat, l-am adus din masina in casa, dar aveam mai multe bagaje si nu am observat cand a picat! dupa vreo 2 saptamani, era nunta, venisem de la inmormantarea unui prieten bun, eram cam down si cand sa iau fusta...........nu mai era! as fi avut altceva sa iau, dar mi-a picat asa de rau (cum am putut fi asa tuta ) incat nu am mai avut nici un chef sa merg..........au fost ai mei si eu le-am trimis banii!.......frumos,urat........dar asta a fost!
    nu as merge la nunti din motive gen............nunta facuta doar pt bani, persoane cu care nu am prea avut de-a face si eventual, daca nunta ar fi la dracu'n praznic si nu ar fi obligatie!
    Ultima editare de CONT-INCHIS-18537 : 22.09.2009 21:18:51

Inregistrat
    07.02.2005

Noi nu am fost la 2nunti pt ca: la una,mirii ne-au anuntat de data nuntii fff tarziu,cand deja dadusem si avansul pt concediul la mare de anul acesta(ei fusesera la nunta noastra-dar cand au venit mai apoi cu invitatia,le-am pus in plic 200euro); la cealalta pt ca nici colega respectiva de servici nu venise la nunta noastra(pe motivul ca nu mai vine nimeni-desi ne stia bine si mai stia si alti invitati).In rest,nu mergem la cei care nu au vrut sa vina la nunta noastra, nu as merge daca nu as avea cu cine sa o las pe pitica, daca ar fi nunta departe si nu am sti nici mirii,daca nu am avea bani, daca persoanele respective ne-ar anunta tarziu, daca am fi bolnavi,daca ar fi pitica bolnava,daca ar fi cunostinte intamplatoare(pe care nu le mai vezi veci dupa nunta)daca ar fi nunta in alta tara,daca ar fi nunta departe in tara si nu s-ar asigura nici transport,nici cazare..Nush..multe motive ar fi..deocamdata doar 2nunti am refuzat din toate invitatiile primite.
    "I wish I could save time in a bottle "

Inregistrat
    21.07.2009

eu la o sg nunta nu am fost , pica exact cand aveam eu festivitatea de absolvire a facultatii.

Pagina 3 din 58 PrimulPrimul 123451353 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us