Pagina 58 din 58 PrimulPrimul ... 848565758
Rezultate de la 457 la 464 din 464

Subiect: De ce nu mergeti la o nunta?

Inregistrat
    06.10.2012

Implicit Re: De ce nu mergeti la o nunta?

Citat Postat de miha24 Vezi mesajul
    Iarta-ma ca te intreb, dar in ce relatie esti cu mirii? Ca daca sunt cunostinte na, e ok, dar daca sunt mai apropiati eu ma gandesc ca ai putea sa treci peste. Dar tu sti
    Sunt niste prieteni ne vdm cred ca de 5 ori pe an si miresa este sora prietenului din gasca.

Inregistrat
    06.10.2012

Citat Postat de crisbvis Vezi mesajul
    Tare as vrea sa scrii aici si dupa nunta ta,sa ne spui ca muzica si restaurantul au fost pe placul invitatilor,desi cu siguranta asta nu se va intampla.E imposibil sa fii pe placul tuturor.Si as vrea sa ai invitati care sa vina pentru ca voi,mirii,le sunteti dragi.
    Am fost anul trecut la o nunta cu o muzica proasta,mancare proasta si invitati plictisiti.Dar as mai merge de 10 ori la aceeasi nunta,am fost de drag,mirilor nu le-a iesit nunta cum au vrut (nu aveam o relatie apropiata cu mirii,ii vazusem o data,mireasa e verisoara sotului meu9.Eu la nunti ma duc de drag,incerc sa ma simt bine,dar daca ceva nu e pe placul meu asta nu influenteaza relatia mea ulterioara cu mirii.Ei incearca sa faca cele mai bune alegeri,uneori reusesc,alteori nu.
    Si as mai vrea sa te intreb de ce te duci la o nunta?
    dar nu trebuie sa o iei ca pe o chestie adresata cu rautate. pur si simplu nu ne-am simtit bine , muzica a fost numai populara si nu erau destul tineret ce statea jos. si nici nu suntem prieteni foarte buni , am acceptat sa mergem si da ne-am simtt si bine cand am furat mireasa si alte nebnii

Inregistrat
    06.10.2012

Citat Postat de andrea85 Vezi mesajul
    Dar stiti deja ca botezul o sa fie la acelasi restaurant cu aceeasi formatie?
    Din pacate da...

Citat Postat de alinaghenea Vezi mesajul
    noi am mers la o nunta anu trecut si nu ne'a placut deloc muzica si restaurantul si acuma suntem invitati la botez si nu vrem sa mergem. Nu le'am zis din ce motiv dar chiar nu ne'am simtit deloc bine atunci
    Si eu am intalnit astfel de nunti in care muzica cred ca a fost ultima grija pentru ei

[QUOTE=mihapet;4942129]
    Citat Postat de Flamingo Vezi mesajul
    Ce nu poti sa intelegi?Sunt familii care castiga sub 2000 lei pe luna.In astfel de conditii, in care nu iti permiti un concediu, nu e de mirare ca oamenii nu au bani de nunti...chiar si daca stiu cu un an inainte.
    Eu nu as imprumuta bani ca sa merg la nunta unei colege, asta ca ai zis de "rezolvarea" problemei banilor.

Pe de alta parte, daca banii nu sunt o problema si nu conteaza, de ce nu le spui invitatilor care nu vin din acest motiv sa vina fara sa iti plateasca meniul?[/QUOTE]

corect. eu am avut astfel de invitati. nu si-au permis si au venit asa. amplatit eu cateva meniuri. si ce???? care e tragedia. dar era mai nasol daca le plateam pe toate

Intr-adevar , ai dreptate. Prefer sa ii vad alaturi de mine , fiind prieteni apropiati chiar daca nu au buget.Mai bine sa stiu ca le-am platit si au venit , decat sa vad niste farfurii goale

Implicit Re: de ce nu mergeti la o nunta?

Citat Postat de BubuBlonda Vezi mesajul
    Buna miresici!! in ultima perioada singurul motiv real pt care nu am ajuns la nuntile prietenelor mele a fost lipsa mea din tara...si ele mai mereu au avut nuntile in momente in care eram la inceput si chiar nu aveam cum lipsi de la servici dar da...uneori invocam si banii pana am ajuns la concluzia ca merg la o nunta si nu la o licitatie...si ca la urma urmei fiecare da cat poate si cat are
    Am vazut cazuri in care isi chemau prieteni care nu sunt asa apropiati , care nu au mai nici o treaba doar penru bani...eu una nu as face asa, poate suna a rautate , dar la nunta vreau pers dragi care imi sunt aproape , nu pe bani

Inregistrat
    02.08.2011

Buna miresici... eu am o incertitudine si nu stiu exact cum sa procedez, motiv pt care va intreb si pe voi.

Sunt cateva persoane pe care din cauza distantei(sute de km, capatul celalalt de tara) nu le-am vazut de ani de zile, dar care sincer, mi-ar face o bucurie imensa sa le invit si, poate, sa ma bucur impreuna cu ele de ziua cea mare datorita amintirilor si relatiilor ce au fost intre noi. Dar, tinand cont de aceasta situatie, nu as vrea sa para ca le invit pt. numar/bani. Si tot nu reusesc sa iau o decizie... sa le invit sau nu?

Inregistrat
    13.06.2007

Citat Postat de Punk_Azz Vezi mesajul
    Buna miresici... eu am o incertitudine si nu stiu exact cum sa procedez, motiv pt care va intreb si pe voi.

Sunt cateva persoane pe care din cauza distantei(sute de km, capatul celalalt de tara) nu le-am vazut de ani de zile, dar care sincer, mi-ar face o bucurie imensa sa le invit si, poate, sa ma bucur impreuna cu ele de ziua cea mare datorita amintirilor si relatiilor ce au fost intre noi. Dar, tinand cont de aceasta situatie, nu as vrea sa para ca le invit pt. numar/bani. Si tot nu reusesc sa iau o decizie... sa le invit sau nu?
    Mai gandeste-te si la alt aspect: tu ai vrea sa mergi la nuntile lor cand va fi cazul (asta daca nu ai fost deja)? Mai tineti legatura constanta si activa in prezent, in ciuda distantei? Dupa nunta, sa mai tineti legatura, o sa va vizitati chiar daca sunteti departe? Relatiile frumoase din trecut si amintirile din vremuri demult apuse, pt mine, nu reprezinta un motiv suficient de bun pt a invita pe cineva. La noi a contat relatia prezenta si viitoare cu persoanele pe care le-am invitat.

Pagina 58 din 58 PrimulPrimul ... 848565758

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us