Pagina 1 din 4 123 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 31

Subiect: Furatul miresei

Inregistrat
    28.08.2009

Implicit Furatul miresei

Hei miresici...ce parere aveti de furatul miresei...mie nu-mi place neam si deja sunt amenintata ca voi fi luata cu mascatii,pe sus,cu mana la gura deci nu vreau....eu merg la foarte foarte multe nunti(intre 3 si 10 pe an aprox)si am obs ca este un moment mort ala in care mireasa nu mai este...parca lumea se aseaza la masa si asteapta sa vina ea...iar fazele cu mirele face striptease sau un urat imbracat in mireasa...hmmmmmm cam nu sunt genul meu...dar sunt deschisa la orice...la urma urmei nu voi fi singura la nunta mea,unora le plac "tiganiile"astea

Inregistrat
    25.02.2008

Implicit Re: Furatul miresei

[quote=SimoBobo;2452634]Hei miresici...ce parere aveti de furatul miresei...

Hey

Nici eu nu ma dau in vant dupa acest 'obicei', mai ales acolo unde mireasa se fura cu ora/orele dupa caz...
    Insa am fost furata si eu.... de mascati ( cu masti si pusti de paintball ). Frumos a fost ca nu aveam nici cea mai mica idee si ca m`au luat chiar din bratele lu` tata-socru cu care dansam de zor, hihihi. Plus de asta in 40 de minute eram inapoi iar invitatii mei s`au intretinut cu heliul din baloane mi`au povestit ca s`au distrat copios Iar recompensa a fost una obisnuita: bautura ) Eu una cred ca cel mai important este de cat de mult lipseste mireasa.

O nunta de vis,
    Helen

ps: sunt vreo 2 - 3 poze cu 'mascatii' in semnatura

Inregistrat
    28.08.2009

[quote=hellen_yna;2452933]
    Citat Postat de SimoBobo Vezi mesajul
    Hei miresici...ce parere aveti de furatul miresei...

Hey

Nici eu nu ma dau in vant dupa acest 'obicei', mai ales acolo unde mireasa se fura cu ora/orele dupa caz...
    Insa am fost furata si eu.... de mascati ( cu masti si pusti de paintball ). Frumos a fost ca nu aveam nici cea mai mica idee si ca m`au luat chiar din bratele lu` tata-socru cu care dansam de zor, hihihi. Plus de asta in 40 de minute eram inapoi iar invitatii mei s`au intretinut cu heliul din baloane mi`au povestit ca s`au distrat copios Iar recompensa a fost una obisnuita: bautura ) Eu una cred ca cel mai important este de cat de mult lipseste mireasa.

O nunta de vis,
    Helen

ps: sunt vreo 2 - 3 poze cu 'mascatii' in semnatura
    M-am uitat la poze si ati fost superbi !!!!! Felicitari si casa de piata...

Inregistrat
    07.12.2008

Smile Re: Furatul miresei

daca nu iti place nu o faci...nu e obligatoriu. Mie mi se pare chiar distractiv...mai ales planul pe care ti-l faci dinainte...cine vine...cate masini...cine nu a baut...unde ducem mireasa. la nunta verisoarei mele de luna trecuta am avut problema mare cu locul unde ducem mireasa. DIntre toti care am planuit...nimeni nu prea mai stia cluburile din mamaia...mai ales ca trecuse sezonul si multe erau inchise...e o problema si asta...in tulcea nici atat nu stiu....dar oricum sa planuiesti furatul miresei e super.

Inregistrat
    01.01.2009

eh miresici... eu mi-am dorit sa fiu furata, aveam un plan relativ bine pus la punct nu implica dus in club ci in hotelul de langa restaurant in camera nasilor nostrii speram eu sa stau jos 2 min si sa stau si sa vizitez toaleta
    ei bine nu a fost asa
    am fost furata de un grup de fete, nu vroiam sa plec numai cu ele,(am incercat sa imi iau dra de onoare, pe cine am trimis dupa ea a fost cam fraier si nu s-a bagat sa o ia de pe ring) nu vroiam atunci, era 12 fara un sfert, si m-au impins pe usa restaurantului din fericire pt mine sofer mi-a fost cineva de incredere, nu o tanara shugubeatza ci un om in toata firea.

nu stiam unde sa mergem, pe drum au hotarat hoatzele, in cunostinta de cauza, ce club e deschis duminica
    acolo ajunse am urcat pe un mic "balconash" unde era si o bara, bineinteles, fara nu se putea

a fost frumos cand am intrat eu iesea o alta mireasa, cand am plecat eu intra alta mireasa si inca una astepta in parcare ma gandesc ce s-au distrat clientii clubului

a fost furat pe bune, neregizat si cu atat mai mult a fost deosebit !
    acum din gashca de fete, cine sa ma ia in brate.... nimeni dar verii mei asteptau parsiv langa masina mea si si-au oferit serviciile de carausi conta comision din recompensa
    si mirele meu ce s-a gandit...ah... voi o sa luati din recompensa, atunci sa va chinui nu s-a grabit deloc de la DJ pana pe ring :P eu doar stateam confortabil

Inregistrat
    28.08.2009

Citat Postat de MimiEla Vezi mesajul
    eh miresici... eu mi-am dorit sa fiu furata, aveam un plan relativ bine pus la punct nu implica dus in club ci in hotelul de langa restaurant in camera nasilor nostrii speram eu sa stau jos 2 min si sa stau si sa vizitez toaleta
    ei bine nu a fost asa
    am fost furata de un grup de fete, nu vroiam sa plec numai cu ele,(am incercat sa imi iau dra de onoare, pe cine am trimis dupa ea a fost cam fraier si nu s-a bagat sa o ia de pe ring) nu vroiam atunci, era 12 fara un sfert, si m-au impins pe usa restaurantului din fericire pt mine sofer mi-a fost cineva de incredere, nu o tanara shugubeatza ci un om in toata firea.

nu stiam unde sa mergem, pe drum au hotarat hoatzele, in cunostinta de cauza, ce club e deschis duminica
    acolo ajunse am urcat pe un mic "balconash" unde era si o bara, bineinteles, fara nu se putea

a fost frumos cand am intrat eu iesea o alta mireasa, cand am plecat eu intra alta mireasa si inca una astepta in parcare ma gandesc ce s-au distrat clientii clubului

acum din gashca de fete, cine sa ma ia in brate.... nimeni dar verii mei asteptau parsiv langa masina mea si si-au oferit serviciile de carausi conta comision din recompensa
    si mirele meu ce s-a gandit...ah... voi o sa luati din recompensa, atunci sa va chinui nu s-a grabit deloc de la DJ pana pe ring :P eu doar stateam confortabil
    Tu esti un caz fericit iubita...a iesit totul foarte bine,superbe si pozele si tu...bravo,felicitari !!!!

Inregistrat
    15.01.2009

Smile Re: Furatul miresei

ei bine nu a fost asa

super rochitaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Inregistrat
    17.07.2009

ei bine nu a fost asa

Eu sunt de parere ca una peste alta furatul miresei este un moment destul de haios. Asta depinde si de "furaciosi" cat de "nebuni" si cu chef de show sunt. Sincer ...mie nu mi-ar place sa ma fure si sa ma duca la o terasa unde ei sa bea bere . DELOC.
    E bine sa te induiosezi de necazul prietenilor tai, dar mai bine este sa le vii in ajutor. Voltaire

Pagina 1 din 4 123 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us