Pagina 3 din 31 PrimulPrimul 1234513 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 241

Subiect: Somnul la copiii peste 1 an

Inregistrat
    07.06.2006

Implicit Re: Somnul la copiii peste 1 an

Mey, si eu ma sperii cand citesc pe aici ... Credeam ca am scapat de turele de noapte definitiv ... Sau mi-am facut sperante desarte?
    Radu de la 3 luni doarme in patul lui, de la 5 luni se adoarme singur, de la 8 luni doarme toata noaptea, iar de la 9 luni singurel la el in camera ...
    Voi vreti sa spuneti ca situatia asta se poate schimba ?
    Saptamana trecuta a avut trei zile febra si am dormit eu cu el in camera sa il supraveghez. Spre dimineata cred ca il durea ceva ca incepuse sa planga si l-am luat cu mine in pat sa il calmez ...
    Azi-noapte l-am lasat din nou singur si vad ca nu a protestat ...

Inregistrat
    29.01.2007

Citat Postat de alicelili Vezi mesajul
    Nu ma pricep,dar poate ar trebui sa-i explici,atat cat intelege ca si tu mergi sa dormi,ca nu-l parasesti,ca ti-i somn,ca va vedeti dimineatza.

Problema este ca stau cu el in pat pana adoarme,nu pot altfel pt ca daca plec o ia dupa mine prin casa,si cand se trezeste noaptea si vede ca nu mai sunt cred ca sa supara ca il pacalesc,nu stiu ce sa zic

Inregistrat
    07.06.2006

Citat Postat de deea Vezi mesajul
    Problema este ca stau cu el in pat pana adoarme,nu pot altfel pt ca daca plec o ia dupa mine prin casa,si cand se trezeste noaptea si vede ca nu mai sunt cred ca sa supara ca il pacalesc,nu stiu ce sa zic
    Asta cu pacalitul ... Eu stiu ca nu e cea mai indicata metoda. Adik e bine ca puiul sa stie la ce se asteapta, chiar daca nu ii convine. Sa ii explici ca tu stai cu el pana adoarme, dar dupa aceea trebuie sa pleci si tu la nani in patutul tau, dar ramai aproape si totul e ok, il auzi daca i se intampla ceva etc. Chestii din astea ...

Inregistrat
    07.02.2005

Am fost azi la dr, pentru diverse probleme, si l-am intrebat si de asta. Mi-a spus ca deja a crescut, intelege foarte multe si ca din acest motiv viseaza urat si se trezeste. E adevarat ca am observat ca ii e frica de intuneric si nu merge intr-o camera daca e lumina stinsa... Nu stiu in schimb ce e de facut ca n-am intrebat.

Inregistrat
    29.01.2007

Citat Postat de perfect_wife Vezi mesajul
    Asta cu pacalitul ... Eu stiu ca nu e cea mai indicata metoda. Adik e bine ca puiul sa stie la ce se asteapta, chiar daca nu ii convine. Sa ii explici ca tu stai cu el pana adoarme, dar dupa aceea trebuie sa pleci si tu la nani in patutul tau, dar ramai aproape si totul e ok, il auzi daca i se intampla ceva etc. Chestii din astea ...

Am incercat sa ii explic si asta si tot nu merge,adoarme si noaptea tot asa face.Aia e,am ajuns la concluzia ca nu prea am ce face decat sa ma resemnez daca vreau sa dorm,am doi baieti si tb sa ma impart,jumatate de noapte cu tati jumatate cu bebele

Inregistrat
    21.05.2007

Iulia adoarme cu noi in pat(o alaptez seara si noaptea) si apoi trece la ea in patut dar cand se trezeste dimi nu protesteaza.Dar inca nu am scapat de trezirile noaptea.Deci nu protesteaza dimineata cand se trezeste dar noaptea plange daca se trezeste si nu stiu ce o trezeste(acuma avem 8 dinti si 4 masele si am luat o pauza).Poate viseaza sau ce sa zic.Vreau sa incerc si eu faza cu adormitul singurica in patut (ceva ce nu s-a intamplat niciodata )dar e nasol ca noi avem doar o camera a noastra deci Iulia doarme cu noi in camera.Nu stiu ce o sa fie cand o sa aiba camera ei.

Inregistrat
    05.09.2007

vreau si eu sa va intreb: la ce ora adorm copilasi vostri seara? ca al meu de la ora 20,00 da semne de nani. eu l-as mai tine, dar nu ma mai inteleg cu el.ziua doarme in jur de 2-3 ore.
    <TABLE class=mid cellSpacing=0 cellPadding=0 width=320 border=0><TBODY><TR><TD>

</TD></TR></TBODY></TABLE>

http://picasaweb.google.com/gabelex0
    http://gabelex.sunphoto.ro/

POZE NOI:
    http://picasaweb.google.com/mateideg...TEIAPRILIEMAI#

Inregistrat
    08.06.2009

Citat Postat de gabelex Vezi mesajul
    vreau si eu sa va intreb: la ce ora adorm copilasi vostri seara? ca al meu de la ora 20,00 da semne de nani. eu l-as mai tine, dar nu ma mai inteleg cu el.ziua doarme in jur de 2-3 ore.
    deci nu suntem singurii......... filip se culca pe la 19-19 30 si se tr dimi la 6.30- 7.00. acum doarme de o jum de ora deja
    ziua dr o jum de ora pe la 10 si pe la 14-15 o ora jumate. asta e ritmul lui si am incercat sa-l culk mai tr dar se tr tot la 6 asa k am renuntat. poate se vor mai schimba cand pleaca la gradi desi mi imi comvine asa pt ca o sa pl la ser peste cateva luni si seara va fi perfect sa se culce asa devreme

Pagina 3 din 31 PrimulPrimul 1234513 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us