Pagina 2 din 37 PrimulPrimul 123412 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 296

Subiect: Cum ne intampinam invitatii la restaurant?

Raza_de_soare Guest

Implicit Re: Cum ne intampinam invitatii la restaurant?

In afara de sampanie si piscot, ce am mai putea sa le oferim invitatilor la intrare?

Cocardele se pun atunci cand intra in sala restaurant?

Citat Postat de Raza_de_soare Vezi mesajul
    In afara de sampanie si piscot, ce am mai putea sa le oferim invitatilor la intrare?

Cocardele se pun atunci cand intra in sala restaurant?
    noi tot cu sampanie, piscot..si cocardele,care le puneau domnisoarele de onoare!!pupaceli,urari pt miri...
    si asa stai in picioare 2 ore..pan avin mai toti invitatii...
    eu am zis ca mor...

http://photos.yahoo.com/raluk290284.
    POZE DE LA NUNTA MEA!!!
    http://new.photos.yahoo.com/raluk290...60762384015610
    VAND ROCHITA DUPA MODEL MAGGIE SOTTERO

Inregistrat
    15.05.2006

si noi la fel vom face...............mie una mi se pare cea mai buna metoda

Inregistrat
    11.01.2007

si noi la fel...deoarece sunt diverse varste....si...cei mai in varsta s-ar simti aiurea sa existe alt tip de primire....si la cate traditii renunt......parca ar fi prea mult sa renunt si la asta......desi am fost la o nunta la care nasii au uitat florile ....asa ca se canta marsul si cam atat...nu tu cocarde...nu tu sampanie......

Inregistrat
    20.09.2006

Citat Postat de ralukyon Vezi mesajul
    noi tot cu sampanie, piscot..si cocardele,care le puneau domnisoarele de onoare!!pupaceli,urari pt miri...
    si asa stai in picioare 2 ore..pan avin mai toti invitatii...
    eu am zis ca mor...
    Sa nu va suparati pe mine,dar mie mi se pare o mare prostie obiceiul asta. Cum sa stai doua ore in picioare, neclintit, in fata usii, asteptand, ca deh, poate mai apare unu'..???
    La noi invitatii o sa fie intampinati de drele de onoare cel mai probabil, care o sa ii indrume spre locul lor si o sa le dea marturiile.

Inregistrat
    12.11.2006

Citat Postat de andana Vezi mesajul
    Sa nu va suparati pe mine,dar mie mi se pare o mare prostie obiceiul asta. Cum sa stai doua ore in picioare, neclintit, in fata usii, asteptand, ca deh, poate mai apare unu'..???
    La noi invitatii o sa fie intampinati de drele de onoare cel mai probabil, care o sa ii indrume spre locul lor si o sa le dea marturiile.
    Ce egoista esti mai!! La tine te gandesti ca stai in picioare, dar la domnisoarele de onoare nu!! Crezi ca pe ele nu le dor picioarele?
    Si sa iti mai spun ceva, mie mi se pare aiurea, sa te duci la o nunta si sa nu fii intampinat de mire si mireasa, poate sunt eu ciudata dar....asta este...

Inregistrat
    10.10.2006

Citat Postat de popa_mihaellla Vezi mesajul
    Ce egoista esti mai!! La tine te gandesti ca stai in picioare, dar la domnisoarele de onoare nu!! Crezi ca pe ele nu le dor picioarele?
    Si sa iti mai spun ceva, mie mi se pare aiurea, sa te duci la o nunta si sa nu fii intampinat de mire si mireasa, poate sunt eu ciudata dar....asta este...
    Sa te astepti sa fii primit de miri daca te duci la ora la care ti s-a spus ca incepe petrecerea, sau ma rog, in sfertul academic, ala de bun simt. Doara nu te astepti sa stea in picioare mirii, nasii, domnisoarele, parintii si cine-o mai sta, dupa o zi intreaga de alergatura si stres, nu mai zic dupa luni de stres si cosmaruri si detalii care te urmaresc si lume care te freaca la cap, deci cum spuneam sa te astepte pe tine ca te-ai gandit sa vii la nunta la vreo 2 ore de cand trebuia sa ajungi

Inregistrat
    07.02.2005

si eu ma gandeam cum sa facem... o sa intampinam invitatii cand vin, vb cu ei 10 minute, apoi fiecare sa se cazeze, se odihnesc etc, apoi merg in capela... daca as fi facut in romania, nu as fi asteptat pe nimeni la usa LOOOL. in timpul canapeurilor si cocktailului as fi mers pe la fiecare... nu mi place deloc cand se creaza sirul ala de invitati care ciocnesc cu parintii, mirii si nasii. parca e sir indian.

Pagina 2 din 37 PrimulPrimul 123412 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us