Pagina 3 din 37 PrimulPrimul 1234513 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 296

Subiect: Cum ne intampinam invitatii la restaurant?

Inregistrat
    01.06.2006

Implicit Re: Cum ne intampinam invitatii la restaurant?

noi i-am primit in picioare, cu sampanie, dar a durat maaaxim 30 min... Am ciocnit, ne-am pupat, am zambit si am spus multumesc si urmatorul! Cei care au venit mai tarziu, spaga lor! Doar nu era sa stau acolo intepenita.. Una e sa fii un bun amfitrion si alta e sa fii momâie împaiata!
    Marturii n-am avut decat pt. rudele apropiate, nasi, dom'soara si cavalerul de onoare, si le-am pus acasa.

Inregistrat
    03.07.2006

Noi ii vom primi cu sampanie pe invitati alaturi de parinti si nasi atunci cand vom sosi la restaurant. Cine vine la ora anuntata ok Dupa asta ne vom vedea de petrecere, iar cand vor sosi intarziatii, vom intrerupe orice am face si vom merge sa-i intampinam. Asa mi se pare de bun simt, doar sunt invitatii nostri, oameni apropiati noua de suflet si trebuiesc tratati ca atare!

Inregistrat
    22.09.2006

Citat Postat de issa Vezi mesajul
    Noi ii vom primi cu sampanie pe invitati alaturi de parinti si nasi atunci cand vom sosi la restaurant. Cine vine la ora anuntata ok Dupa asta ne vom vedea de petrecere, iar cand vor sosi intarziatii, vom intrerupe orice am face si vom merge sa-i intampinam. Asa mi se pare de bun simt, doar sunt invitatii nostri, oameni apropiati noua de suflet si trebuiesc tratati ca atare!
    Si noi tot asa vom face si eu chiar nu ii inteleg pe cei care intarzie cu orele si mai au si pretentia sa fii acolo, pe pozitii, sa ii intampini. Iar dupa, se plang in dreapta si in stanga ca ai facut nuta duminica si a fost obositor!

Vai de capu' cui imi are grija!

Inregistrat
    28.09.2006

Citat Postat de issa Vezi mesajul
    Si noi vom face le fel!!! Asa mi se pare normal si de bun simt!!!

Inregistrat
    27.10.2006

Citat Postat de Raza_de_soare Vezi mesajul
    In afara de sampanie si piscot, ce am mai putea sa le oferim invitatilor la intrare?

Cocardele se pun atunci cand intra in sala restaurant?
    Eu voi aranja o masa cu cardurile de masa la intrare (ca in poza de mai jos), langa masa cu paharele de sampanie. Voi ruga pe domnisoarele de onoare sa le imparta cardurile de masa (pe care voi scrie numele si numarul mesei unde trebuie sa se azeze). Pe mesele unde se mananca voi pune numai numarul mesei.
    Imagini atasate Imagini atasate

Inregistrat
    20.09.2006

Citat Postat de popa_mihaellla Vezi mesajul
    Ce egoista esti mai!! La tine te gandesti ca stai in picioare, dar la domnisoarele de onoare nu!! Crezi ca pe ele nu le dor picioarele?
    Si sa iti mai spun ceva, mie mi se pare aiurea, sa te duci la o nunta si sa nu fii intampinat de mire si mireasa, poate sunt eu ciudata dar....asta este...
    La noi vine lumea cam la ora fixa, sau mai devreme, chiar si cu o jumatate de ora. Iar intr-o ora maxim, toti cei prezenti sunt la locurile lor. Mirii "intarzie" cam cu 15-20 de minute, iar cand intra in sala sunt intampinati cu muzica aleasa de ei si aplauzele invitatilor.

Inregistrat
    20.09.2006

Citat Postat de ryanaro Vezi mesajul
    si eu ma gandeam cum sa facem... o sa intampinam invitatii cand vin, vb cu ei 10 minute, apoi fiecare sa se cazeze, se odihnesc etc, apoi merg in capela... daca as fi facut in romania, nu as fi asteptat pe nimeni la usa LOOOL. in timpul canapeurilor si cocktailului as fi mers pe la fiecare... nu mi place deloc cand se creaza sirul ala de invitati care ciocnesc cu parintii, mirii si nasii. parca e sir indian.
    Si noi o sa mergem pe la fiecare invitat, sa le multumim pt prezenta si sa ne facem poze cu ei.

Inregistrat
    01.06.2006

Citat Postat de andana Vezi mesajul
    La noi vine lumea cam la ora fixa, sau mai devreme, chiar si cu o jumatate de ora. Iar intr-o ora maxim, toti cei prezenti sunt la locurile lor. Mirii "intarzie" cam cu 15-20 de minute, iar cand intra in sala sunt intampinati cu muzica aleasa de ei si aplauzele invitatilor.
    Ce frumoos! Asta mi se pare extraordinar! In felul asta simt si mirii ca e ziua LOR!

Pagina 3 din 37 PrimulPrimul 1234513 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us