Pagina 37 din 37 PrimulPrimul ... 27353637
Rezultate de la 289 la 296 din 296

Subiect: Cum ne intampinam invitatii la restaurant?

Inregistrat
    10.03.2014

Implicit Re: Cum ne intampinam invitatii la restaurant?

Noi am renuntat la varianta traditionala cu sampanie si piscoturi si ne vom intampina invitatii cu un minunat cocktail de lavanda.
    La cununia civila, vom servi sampanie, sucuri si prajituri asortate cel mai probabil. Si noi facem cununia civila vineri si religioasa sambata, insa la civila o sa fie ceva foarte restrans si nu ne complicam cu nimic dupa.
    Imagini atasate Imagini atasate

Citat Postat de lorelay_k Vezi mesajul
    Noi am renuntat la varianta traditionala cu sampanie si piscoturi si ne vom intampina invitatii cu un minunat cocktail de lavanda.
    La cununia civila, vom servi sampanie, sucuri si prajituri asortate cel mai probabil. Si noi facem cununia civila vineri si religioasa sambata, insa la civila o sa fie ceva foarte restrans si nu ne complicam cu nimic dupa.
    Interesanta ideea cu cocktailul. Noi vom face civila pe 15 august si nunta pe 5 septembrie, dar la civila tot ceva restrans in familie o sa facem. O sa facem un gratar ceva la parintii lui la curte cu unchi, veri, matusi, parinti, surori si cam atat. Daca stau sa ma gandesc numai astia ne strangem vreo 30 , deci nu prea mai e restrans

Inregistrat
    31.12.2014

Ideea cu cocktail-ul (care, apropo, arata uau ) ati propus-o voi celor de la restaurant, sau invers? Sunt curioasa cat sunt de receptivi... E totusi un efort mai mare decat sa toarne sampania in pahare. Dar imi place mult!

Inregistrat
    28.09.2014

E o idee cu cocktailul dar ma gandesc ca nu gusta multi asa cv.Sampania bea cam toata lumea.

Inregistrat
    10.03.2014

Ideea cu cocktailul le am propus o noi baietilor de la cocktail bar. Noi avem tema nuntii lavanda si ne dorim sa personalizam cat mai multe lucruri, asa ca ce poate fi mai minunat decat o bautura special creata pt miri? Si asa a incoltit in mintea mea Lavander Love Cocktail pe care am propus o unor baieti foarte talentati ce fac niste retete spectaculoase de cocktailuri. Iar ideea cu primirea invitatilor cu asa ceva a fost tot a noastra. Restaurantul nu a spus nimic pt ca nu e sarcina lor de a pregati paharele ci a baietilor de la bar.

Citat Postat de pik Vezi mesajul
    Ideea cu cocktail-ul (care, apropo, arata uau ) ati propus-o voi celor de la restaurant, sau invers? Sunt curioasa cat sunt de receptivi... E totusi un efort mai mare decat sa toarne sampania in pahare. Dar imi place mult!

Inregistrat
    10.03.2014

Asa este, ai mare dreptate si chiar mama mea nu este de acord cu acest mod de primire a invitatilor. Cu toate acestea cred ca lumea va fi surprinsa placut si va spune ca e altceva. Poate mai bun, poate mai rau dar clar! altceva:p

Citat Postat de roxxana_s Vezi mesajul
    E o idee cu cocktailul dar ma gandesc ca nu gusta multi asa cv.Sampania bea cam toata lumea.

Inregistrat
    28.09.2014

Asa este, ai mare dreptate si chiar mama mea nu este de acord cu acest mod de primire a invitatilor. Cu toate acestea cred ca lumea va fi surprinsa placut si va spune ca e altceva. Poate mai bun, poate mai rau dar clar! altceva:p
    Ai dreptate

Inregistrat
    12.06.2009

Cu sampanie, jumatate cu gheata cabonica, jumatate fara, am aflat ca unele persoane nu ar gusta din pahar daca are gheata cabonica....

Pagina 37 din 37 PrimulPrimul ... 27353637

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us