Pagina 111 din 111 PrimulPrimul ... 1161101109110111
Rezultate de la 881 la 887 din 887

Subiect: Teama dinainte de a naste

Inregistrat
    20.09.2011

Implicit Re: Teama dinainte de a naste

Citat Postat de daria2011 Vezi mesajul
    eu pe 1. si maine am si control.
    dar din cate am auzit la tv si ce am mai vazut pe site-urile astea cu prognoza meteo, cica de maine s-ar opri cu ninsul.
    Mai ai putin....Eu merg la control luni...

Inregistrat
    24.04.2012

Implicit Re: Despre ecografii - partea II

Citat Postat de girlme Vezi mesajul
    pai mananc, mananc...toata ziua. ar fi bine sa nasc peste 2 sapt, dar eu sunt cam nerabdatoare, macar pana la 35 sapt sa ajungem.
    Hai ca vestile sunt bune! Am zis atunci ca macar pana la 36 sa rezistam! Eu m-am tinut de cuvant Si cred ca mai sta fata mult si bine Colul s-a scurat 1 cm, e de 3 cm acum, deci foooarte lung! Si desi am contractii si fata e coborata in bazin de la 34w, am inteles ca inca 2-3 saptamani nu nasc Azi am eco... sunt curioasa ce imi mai zice...

Inregistrat
    13.05.2010

Citat Postat de Laleluta Vezi mesajul
    Hai ca vestile sunt bune! Am zis atunci ca macar pana la 36 sa rezistam! Eu m-am tinut de cuvant Si cred ca mai sta fata mult si bine Colul s-a scurat 1 cm, e de 3 cm acum, deci foooarte lung! Si desi am contractii si fata e coborata in bazin de la 34w, am inteles ca inca 2-3 saptamani nu nasc Azi am eco... sunt curioasa ce imi mai zice...
    da, Lale, bravo, ai reusit!! dar la ce col lung ai, voi sunteti super bine, mai stati macar vreo 2 sapt. fete cuminti!!
    bafta multa la eco!!

azi merg si eu la doctor din nou, sa vedem daca mai stabilim ceva si cum mai e colul meu. vineri colul avea 1 cm! vedem, oricum ma astept sa nasc oricand, de fapt, chiar imi doresc. stiu ca e bine pt fete sa mai stea...dar daca vine sorocul ,asta e.
    oricum sotul meu zice ca nu mai rezista cu mine asa, ca sunt f stresata, nu dorm noaptea si saracu nu stie ce sa imi mai faca.il stresez non-stop. la fiecare contractie cat de mica tresar si ma gandesc ca acuma nasc, acuma nasc sunt cam dusa

Inregistrat
    24.04.2012

Citat Postat de girlme Vezi mesajul
    da, Lale, bravo, ai reusit!! dar la ce col lung ai, voi sunteti super bine, mai stati macar vreo 2 sapt. fete cuminti!!
    bafta multa la eco!!

azi merg si eu la doctor din nou, sa vedem daca mai stabilim ceva si cum mai e colul meu. vineri colul avea 1 cm! vedem, oricum ma astept sa nasc oricand, de fapt, chiar imi doresc. stiu ca e bine pt fete sa mai stea...dar daca vine sorocul ,asta e.
    oricum sotul meu zice ca nu mai rezista cu mine asa, ca sunt f stresata, nu dorm noaptea si saracu nu stie ce sa imi mai faca.il stresez non-stop. la fiecare contractie cat de mica tresar si ma gandesc ca acuma nasc, acuma nasc sunt cam dusa
    Nu esti dusa... Si eu sunt tot asa... Stiu ca multe fete mi-au sarit in cap cand ma rugam sa nasc la 37 saptamani maxim 38, dar nivelul stresului e atat de mare incat efectiv nu mai rezist! Nu dorm, mereu sunt agitata, daca nu misca doua ore deja incep sa plang si sa ma agit... E foarte greu pentru mine si sincer prefer sa nasc o idee mai repede decat sa ma mai chinui asa si eu si implicit si puiuta mea Oricum deja e complet dezvoltata, emotii nu mai am de nastere prematura.... Oricum, te astept cu vesti si sunt siiigura ca Dumnezeu o sa ne ajuta si va fi totul foarte, foarte bine! Te pup

Inregistrat
    22.03.2009

Nu esti dusa... Si eu sunt tot asa... Stiu ca multe fete mi-au sarit in cap cand ma rugam sa nasc la 37 saptamani maxim 38, dar nivelul stresului e atat de mare incat efectiv nu mai rezist! Nu dorm, mereu sunt agitata, daca nu misca doua ore deja incep sa plang si sa ma agit... E foarte greu pentru mine si sincer prefer sa nasc o idee mai repede decat sa ma mai chinui asa si eu si implicit si puiuta mea Oricum deja e complet dezvoltata, emotii nu mai am de nastere prematura.... Oricum, te astept cu vesti si sunt siiigura ca Dumnezeu o sa ne ajuta si va fi totul foarte, foarte bine! Te pup
    vai Laleluta, cand citesc ce scrii, parca zici ca e scris de mine. asa sunt si eu , abea astept sa trec de 36 de sap sa imi astept fata, pana atunci tot stau cu stres, misca nu misca...de ce nu a miscat la fel de mult ca ieri desii stiu de ce eu imi fac tot felul de scenarii sumbre

girlme, o sa fie bine ;) si daca vin la 35 de sap, sunt destul de dezvoltate, doar papacioase sa fie sa castige repede in greutate sa va dea drumul acasa

Inregistrat
    13.05.2010

deci, Laleluta si Simonica, nu doar eu sunt asa stresata!!! nici eu nu mai rezist, nu stiu ce sa mai fac.stau acasa in pat dar sunt asa agitata ca mai bine as merge la lucru, macar nu m-as mai gandi. si eu ma panichez cand nu le mai simt, mai ales noaptea, si sunt asa nebuna ca le trezesc din somn pana misca. ma tot frec p burta ca sa miste.stiu ca nu e voie, dar ce sa fac?!
    cat am stat in spital am fost f bucuroasa aveam cu cine sa stau de vorba, le ascultau asitentele inimioarele de 5 ori pe zi. am fost linistita acolo. Sunt sigura ca Dumnezeu ne va ajuta sa trecem de etapa asta si apoi ne vom amuza copios de cat de stresate am fost degeaba, greul incepe dupa

Inregistrat
    13.05.2010

Citat Postat de S1m0n1ca Vezi mesajul
    vai Laleluta, cand citesc ce scrii, parca zici ca e scris de mine. asa sunt si eu , abea astept sa trec de 36 de sap sa imi astept fata, pana atunci tot stau cu stres, misca nu misca...de ce nu a miscat la fel de mult ca ieri desii stiu de ce eu imi fac tot felul de scenarii sumbre

girlme, o sa fie bine ;) si daca vin la 35 de sap, sunt destul de dezvoltate, doar papacioase sa fie sa castige repede in greutate sa va dea drumul acasa
    asa ma gandesc si eu, ca sunt destul de mari deja, injectiile pt plamani le-am facut deja, au peste 2 kg ,deci nu e asa rau.

Pagina 111 din 111 PrimulPrimul ... 1161101109110111

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us