Pagina 2 din 111 PrimulPrimul 12341252102 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 887

Subiect: Teama dinainte de a naste

Inregistrat
    03.10.2006

Implicit Re: teama dinainte de a naste

Valen, e normal sa simti asa si orice ti-am zice noi sau vreun doctor tot aia e.
    Da' tu zi ce ai pe suflet si mai linistetete,ca noi chiar daca nu te intelegem asa la propriu, suntem linga tine si te incurajam.

Inregistrat
    07.02.2005

Citat Postat de valen Vezi mesajul
    eu stiu ce ziceti voi toate si stiu ca rational aveti dreptate, dar este ceva ce nu pot controla. sunt hormonii care isi fac de cap, durerile sacaitoare de spate, bazin, chinul de a dormi confortabil lucruri marunte care ma fac irascibila...
    ca amuzament toti prietenii mei de revelion se imagineau pe 31 dec sau pe 1 ian facand coada la maternitate..gluma gluma dar cand am ajuns dimineata acasa si am vazut ca n-am nascut am rasuflat usurata... ma gandeam ca nu am nimic pregatit mi se parea ca am contractii etc.
    adica eu stiu ca sunt irationala si acu cand va povestesc imi dau si mai tare seama.
    ma duc la medic si il intreb de cursuri prenatale.. poate asa ma mai linistesc
    asa bine imi face sa "vorbesc" cu voi
    Daca te ajuta (ca pe mine m-a ajutat): tocmai am vorbit cu mamica a 2 fetite (mari acum) care povestea ca le-a nascut pe amandoua (nu sunt gemene) foarte usor tocmai pentru ca ii era frica; era foarte convinsa ca totul trebuie sa mearga perfect la cat de frica ii este si asa a fost.
    Stiu ca e incontrolabil dar nu stiu cum altfel te-am putea ajuta...

Inregistrat
    07.02.2005

sper ca iei mai experimentata din aceasta experienta si va mai zic eu dupa aia... oricum prelungita discutie cu sotul meu de aseara pare ca m-a linistit pt moment si ca vb si cu voi acum si lucrurile nu mi se mai par asa tragice ...pupiiii

Inregistrat
    07.06.2006

Ma gandesc ca poate sunt normale aceste momente de teama avand in vedere schimbarile care au loc in corpul tau...si mai ales faptul ca e o situatie noua prin care nu ai mai trecut...plus emotiile intalnirii cu petita....hai,curaj...mai ales ca esti o femeie norocoasa si iubita care va deveni mamica unei printese...pupici!

Inregistrat
    10.07.2006

Hai ca te incurajez eu. Tot timpul plingeam si ma gindeam la ce era mai rau, toata lumea zicea ca am inebunit. Ma gindeam la tot felul de accidente, inchipuiri de-ale mele.Pina intr-o seara cind mi s-a facut pofta de ceva dulce si am plecat la magazin sa-mi cumpar. Pe str era intuneric si am cazut intr-un canal descoperit careia tocmai ii furasera capacul. Primul gest in cadere a fost sa feresc burta ca deja 5 luni, deci si burtica. A doua zi m-am dus la dr si am facut eco, bebe nu avea nimic era ok, eu am avut probleme la piciorul sting, la coaste si putin la spate. De atunci am zis ca nu imi mai fac probleme degeaba. Mai nasoala e perioada de dupa nastere cind plingi din nimic, mai ales cind stiam ca sotul meu se va duce la servici si eu ramin singura cu bebe acasa.... a fost jale mare, dar a trecut. ASA CA FRUNTEA SUS SI DUMNEZEU SA AIBA GRIJA DE TINE SI DE BEBE.

Inregistrat
    10.07.2006

alo ce data si ce ora e setata la mesajul meu?! si ce ora!?

Inregistrat
    07.02.2005

Citat Postat de fly77 Vezi mesajul
    alo ce data si ce ora e setata la mesajul meu?! si ce ora!?
    Chiar tare asta cu ora... scrie 23;45! Nu stiu ce se intelege prin Azi...

Inregistrat
    07.02.2005

Citat Postat de dj Vezi mesajul
    Chiar tare asta cu ora... scrie 23;45! Nu stiu ce se intelege prin Azi...
    Si mai tare data la mesajul meu ca ma trimite... maine!
    Salutari din viitor!

Pagina 2 din 111 PrimulPrimul 12341252102 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us