Pagina 1 din 9 123 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 71

Subiect: Cununie religioasa mixta

Inregistrat
    25.07.2009

Post Cununie religioasa mixta

Salut. Sunt o viitoare miresica ortodoxa iar viitorul sot e catolic.Am vrea sa facem casatorie mixta (cel mai probabil la biserica catolica), nu stiu f multe despre acest subiect.Ma poate ajuta cineva?Sunteti in tema?Ce am auzit eu este ca preotii ortodoxi de anul acesta nu mai au voie sa intre in biserica catolica, asa o fi?Cum se procedeaza in cazurile astea?

Inregistrat
    18.01.2009

Implicit Re: cununie religioasa mixta

Citat Postat de cacaia Vezi mesajul
    Salut. Sunt o viitoare miresica ortodoxa iar viitorul sot e catolic.Am vrea sa facem casatorie mixta (cel mai probabil la biserica catolica), nu stiu f multe despre acest subiect.Ma poate ajuta cineva?Sunteti in tema?Ce am auzit eu este ca preotii ortodoxi de anul acesta nu mai au voie sa intre in biserica catolica, asa o fi?Cum se procedeaza in cazurile astea?
    Habar nu am........ cel mai bine ar fi sa vorbesti cu preotii din ambele religii si vei sti cel mai bine raspunsul!!

Inregistrat
    08.12.2008

noi facem cununie mixta, eu sunt catolica si viitorul sot este ortodox si facem in biserica catolica fiecare pastrandu-si religia si noi am vrea sa vina si un preot ortodox si saptamana asta cand mergem sa ne intalnim cu preotul catolic o sa intrebam daca se poate si o sa te anunt

Inregistrat
    01.04.2008

Citat Postat de merlynn Vezi mesajul
    noi facem cununie mixta, eu sunt catolica si viitorul sot este ortodox si facem in biserica catolica fiecare pastrandu-si religia si noi am vrea sa vina si un preot ortodox si saptamana asta cand mergem sa ne intalnim cu preotul catolic o sa intrebam daca se poate si o sa te anunt

eu am facut mixt in biserica O.

Inregistrat
    25.07.2009

Citat Postat de merlynn Vezi mesajul
    Am zis ca ma duc si eu la biserica sa intreb, dar nu stiu cand mai ajung...Oricum abia astept sa-mi spui ceva cand ai sa afli.

Inregistrat
    25.07.2009

Citat Postat de allynutza1989 Vezi mesajul
    eu am facut mixt in biserica O.
    Si ai avut preoti de ambele parti sau doar ortodoxi?

Inregistrat
    01.04.2008

Si ai avut preoti de ambele parti sau doar ortodoxi?
    doar preot ortodox.

Inregistrat
    25.07.2009

Am inteles, mersic mult...

Pagina 1 din 9 123 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us