Pagina 1 din 38 12311 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 297

Subiect: Restaurant Agatha

Inregistrat
    23.04.2009

Implicit Restaurant Agatha

Salutare fetelor, stiu ca nu am mai intrat de mult, nici nu prea am mai avut timp. Ati avut careva nunta la restaurant Agatha? Ori poate stiti pe cineva care a avut?

Inregistrat
    19.10.2009

Implicit Re: Restaurant Agatha

Buna!
    Si eu sunt in cautare de restaurant... Am auzit si eu de Agatha... E undeva in Bularga, nu? Imi poti da si mie mai multe amanunte? Mersi

Inregistrat
    25.01.2009

Eu am avut nunta in vara la Agatha. Daca la inceput am avut emotii avand in vedere ca era primul lor sezon cand organizau nunti, pana la urma a fost mai mult decat Ok (macarea buna, servirea profesionala).
    Localul e nou si cochet, nu are nevoie de prea multe decoratii, eu am folosit doar decoratii florale.
    In general au respectat cam tot ce am discutat inainte de nunta si am primit tot ce nu s-a consumat la final. Cam astea sunt punctele pozitive.
    Daca mai aveti intrebari am sa incerc ca va raspund intr-un mod cat mai obiectiv.

Inregistrat
    19.10.2009

Ms pentru raspuns... Ai putea sa-mi spui si cat a costat meniul?

Inregistrat
    25.01.2009

In vara aveau meniuri la 140 si 160 Ron cu 4 feluri. Nu stiu daca au pastrat aceleasi preturi si acelasi meniuri.
    Dar, in momentul in care mergi sa vizitezi orice restaurant, normal intra in discutie si meniul si extra-uri pe care le mai ofera ei.
    Scuze de intarziere dar nu am avut timp sa intru pe forum decat pe fuga.

Mult succes cu pregatirile

Inregistrat
    31.01.2009

Am fost eu azi sa imi rezerv la acest restaurant pt anul viitor.
    sunt 4 variante de meniu: la 200,180,170 si 160 ron. Pentru contractele incheiate anul asta variante cu 180 lei se reduce la 160 lei si personal sunt foate incantata de ea are mancarurile pe gustul nostru si un aperitiv foarte bogat. mai sunt incluse: tortul, prajiturile, chiflele, fructe de sezon, 2 cafele, 2 sucuri la 250 ml din gama cola si 2 ape minerale la 330ml. pe langa acestea ofera si decorul meselor si al scaunelor sunt aceleasi ca pe site, mie imi place f mult cum se vede restaurantul cu ele.
    Avansul e de 10% din totalul aproximativ (cand mergeti spuneti un nr aproximativ de invitati pt ca numarul final se stabileste aproape de nunta). Pana in 6 luni pana la data evenimentului mai trebuie dat inca 20% si restul dupa nunta.
    Ospatarii se platesc astfel: 100 lei/persoana daca nunta tine pana la 3 jumate, daca trece de aceasta ora se plateste 150 lei/persoana. (pt 100 invitati ajung 4 chelneri, plus cine mai este la bucatarie, vase)
    Pt bautura...sa aducem ce vrem noi se percepe o mica taxa de 2 lei/invitat, adica 200 lei pt 100 invitati ceea ce mie mi se pare o nimica toata.
    Am fost asigurati ca absolut tot ce nu se consuma (sticle desfacute, nedesfacute, mancare, chifle etc) ni se impacheteaza frumos pt acasa.
    Cam atat am discutat. Am sa intreb daca se plateste tot meniul in cazul in care numarul de invitati este sub cel stabilit.
    24 ianuarie-happy day

Inregistrat
    23.04.2009

Citat Postat de sumpee Vezi mesajul
    Am fost eu azi sa imi rezerv la acest restaurant pt anul viitor.
    sunt 4 variante de meniu: la 200,180,170 si 160 ron. Pentru contractele incheiate anul asta variante cu 180 lei se reduce la 160 lei si personal sunt foate incantata de ea are mancarurile pe gustul nostru si un aperitiv foarte bogat. mai sunt incluse: tortul, prajiturile, chiflele, fructe de sezon, 2 cafele, 2 sucuri la 250 ml din gama cola si 2 ape minerale la 330ml. pe langa acestea ofera si decorul meselor si al scaunelor sunt aceleasi ca pe site, mie imi place f mult cum se vede restaurantul cu ele.
    Avansul e de 10% din totalul aproximativ (cand mergeti spuneti un nr aproximativ de invitati pt ca numarul final se stabileste aproape de nunta). Pana in 6 luni pana la data evenimentului mai trebuie dat inca 20% si restul dupa nunta.
    Ospatarii se platesc astfel: 100 lei/persoana daca nunta tine pana la 3 jumate, daca trece de aceasta ora se plateste 150 lei/persoana. (pt 100 invitati ajung 4 chelneri, plus cine mai este la bucatarie, vase)
    Pt bautura...sa aducem ce vrem noi se percepe o mica taxa de 2 lei/invitat, adica 200 lei pt 100 invitati ceea ce mie mi se pare o nimica toata.
    Am fost asigurati ca absolut tot ce nu se consuma (sticle desfacute, nedesfacute, mancare, chifle etc) ni se impacheteaza frumos pt acasa.
    Cam atat am discutat. Am sa intreb daca se plateste tot meniul in cazul in care numarul de invitati este sub cel stabilit.
    Cum de ai hotarat sa te schimbi? Ziceai ca ramai pe ciric pana la urma.

Inregistrat
    23.04.2009

Am citit la celalalt topic motivul. Te pup si te felicit ca ai reusit sa gasesti ceva sa-ti placa.

Pagina 1 din 38 12311 ... UltimulUltimul

Etichete pentru acest subiect

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us