Pagina 6 din 6 PrimulPrimul ... 456
Rezultate de la 41 la 44 din 44

Subiect: Restaurant Piccadilly, Mamaia

Inregistrat
    19.11.2012

Implicit Re: Restaurant Piccadilly, Mamaia

Citat Postat de m1haellla Vezi mesajul
    Buna, noua ne-au aratat doua meniuri pentru 2013 ramanand sa mai discutam la anul pe baza lor: unul de 12 0 lei si unul de 130 lei. in pretul meniului nu intra plata ospatarilor, a bucatarilor, a sefilor de sala etc. noi am facut un calcul pentru 150 pers ar veni inca 10 lei/ meniu in plus.
    Buna,am ajuns si noi la Picadilly dar noua ne-a aratat 1 singur meniu pentru anul 2013 care costa 160 lei si mi sa parut mult pentru bugetul nostru,iar aperitivul nu mi-a placut deloc ce continea, plata personalui intradevar este separat ,pe meniu au specificat cat se plateste fiecare personal in parte iar eu am calculat la 120 de invitati am avea de plata 2000 ron,ceea ce mi se pare cam mult .Daca spui k au si alte variante de meniu o sa mai revin cu un telefon sa intreb,mi sa parut aiurea k ne-au prezentat un singur fel.Voi v-ati hotarat ,ati arvunit localul?imi poti spune te rog ce contin meniurile la 120 si 130 lei?

Inregistrat
    21.11.2012

Citat Postat de mihaela.o Vezi mesajul
    Buna,am ajuns si noi la Picadilly dar noua ne-a aratat 1 singur meniu pentru anul 2013 care costa 160 lei si mi sa parut mult pentru bugetul nostru,iar aperitivul nu mi-a placut deloc ce continea, plata personalui intradevar este separat ,pe meniu au specificat cat se plateste fiecare personal in parte iar eu am calculat la 120 de invitati am avea de plata 2000 ron,ceea ce mi se pare cam mult .Daca spui k au si alte variante de meniu o sa mai revin cu un telefon sa intreb,mi sa parut aiurea k ne-au prezentat un singur fel.Voi v-ati hotarat ,ati arvunit localul?imi poti spune te rog ce contin meniurile la 120 si 130 lei?
    Buna, ce ai mai rezolvat? CUM :o 160 LEI ???? wai. noua ne-a zis ca e posibil sa varieze pretul dar de la 120 la 160 mi se pare mult!!! daca vrei lasa mi un mail si iti trimit meniurile nu le am acum la mine... mie mi-a placut oferta in ceea ce priveste meniurile.. da. noi am arvunit pentru 5 oct anul acesta. Ati cerut voi ceva special? M-ai pus pe ganduri...
    Ultima editare de m1haellla : 07.01.2013 14:39:30

Inregistrat
    19.11.2012

Citat Postat de m1haellla Vezi mesajul
    Buna, ce ai mai rezolvat? CUM :o 160 LEI ???? wai. noua ne-a zis ca e posibil sa varieze pretul dar de la 120 la 160 mi se pare mult!!! daca vrei lasa mi un mail si iti trimit meniurile nu le am acum la mine... mie mi-a placut oferta in ceea ce priveste meniurile.. da. noi am arvunit pentru 5 oct anul acesta. Ati cerut voi ceva special? M-ai pus pe ganduri...
    Buna,deocamdata nu am rezolvat nimic, am revenit cu un telefon la ei dar persoana care se ocupa de asta nu era in localitate,trebuie sa mai insist si saptamaniile viitoare.Ma bucur pentru tine k ai arvunit si ai scapat de problema localului,imi poti trimite variantele de meniu la adresa mihaela.oanceaa yahoo.com noi nu le-am cerut nimic special la meniu dar cine stie poate nu am vb cu pers potrivita si nu era in tema cu toate meniurle ma gandesc.In rest ati mai rezolvat si alte problema gen formatie ,fotograf?
    Ultima editare de mihaela.o : 09.01.2013 17:31:43

Inregistrat
    19.11.2012

Thumbs down Re: Restaurant Piccadilly, Mamaia

Viitoarelor miresici vreau sa imi impartasesc si eu experienta mea neplacuta cu restaurantul Picadilly din mamaia si in acelasi timp sa va dau cateva sfaturi sa nu patiti cum am patit eu.In urma lungilor cautari a restaurantului am decis sa facem la Picadilly nu ca ar fi fost pe gustul meu localul dar la noi a fost f din scurt si nu prea am avut de unde alege,toate erau ocupate.Dupa discutile cu patronul localului si cu bucatarul sef am stabilit un meniu comestibil pentru ca meniul care ni l-au propus nu ne-a placut deloc arata axact ca micul dejun dervit dimineata.Insa in seara nunti ne-am trezit ca ne-au inlocuit aperitivul: o rulada de pui a inlocuit-o cu icre iar un file de pastrama de cumparat care la degustare era f bun a fost inlocuit cu pastrama de oaie facuta la tigaie iar nu va spun ca in restaurant mirosea a oaie de iti lua nasul.Continuam cu pestele care a fost servit tarziu abia la ora 12 si a fost o bucatica mica subtire si cam uscata dar cat de cat comestibil in comparatie cu sarmalele care nu aveau nici un gust si nefierte suficient.Iar la final cartori la cuptor care erau nefacuti si friptura uscata.Tortul a fost adus cu lumanarile stinse pentru ca ospatari au aprins din timp artificile iar pana sa ajunga la noi s-au stins deja.Cel mai bine sa stabiliti cu personalul restaurantului meniul cu toate specificatile scrise pe foaie,noi cand am intrebat la inceput daca vor fi 5 sarmale a spus ca normal ca vor fi 5 iar la nunta ne-am trezit cu 4 sarmale in farfuri ca la pomana.Deci fetelor sa fiti atente ce restaurante alegeti sa cititi si parerilor altora inainte, sa aveti idee la ce va inhamati.Pentru mine seara nunti a fost un lant de stres si surprize neplacute din partea angajatilor.

Pagina 6 din 6 PrimulPrimul ... 456

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us