Pagina 1 din 12 12311 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 95

Subiect: Rochia de mireasa facuta la comanda/la croitoreasa

Inregistrat
    05.12.2006

Implicit Rochia de mireasa facuta la comanda/la croitoreasa

dragi miresici am o mare problema....matusa mea care e croitoreasa in cluj..mi-a cam tras teapa ..mi-a spus ca nu are timp sa-mi faca rochia de mireasa...asa ca mai am 4 luni pana la nunta...si nu are cine sa-mi faca rochia
    daca stiti cumva pe cineva....sau daca ati putea sa-mi recomandati v-as fi foarte foarte recunoscatoarea pupici

Arsaluis Guest

Implicit Re: croitorese din sibiu

Va rog mult mult... Si eu am aceeasi problema cu croitoresele. As avea si eu nevoie de cateva sugestii... Mersi

Inregistrat
    29.03.2007

Implicit Material pt rochia de mireasa

unde as putea sa gasesc material pt rochie in sibiu sau prin apropiere?????????

Inregistrat
    10.12.2006

Implicit Re: material pt rochia de mireasa

Aly, adevarul e ca nu am vazut nicaieri in Sibiu asa ceva dar nici nu m-a interesat sa caut. Presupun ca vrei sa o faci la comanda la o croitoreasa sau casa de moda si daca e asa ele ar trebui sa stie unde si ce gasesc. Daca totusi vrei sa cauti prin magazinele cu materiale, in afara de cele din Dumbrava mai gasesti unul langa Gara, vis-a-vis de BRD, unul cu materiale ieftine vis-a-vis de Politie si daca mai sunt si altele nu-mi mai vin acum in minte dar ne ajuta fetele daca mai stiu. Nu ne arati ce model vrei sa-ti faci?

Inregistrat
    07.12.2006

Eu nu ma pricep la materiale. Mi-ar place o rochita compusa din corset si partea de jos sa fie mai umflata. Daca vreau acest gen de rochita, din ce material credeti ca e mai indicat?

Inregistrat
    21.03.2007

Dar Aly, de ce nu incerci sa-ti cauti o rochitza gata facuta, se gasesc la toate preturilor si modelele si chair aici in sibiu.Eu cred ca mai multa bataie de cap ar fi sa cauti nu stiu cat dupa material (poate va fi nevoie chiar de 2tipuri material,aplicatii etc), apoi croitoreasa si manopera (asta daca nu ai deja aranjat cu cineva cunoscut!). Bine, poate ai un model anume si-l vrei neaparat, in acest caz iti urez bafta nu atat la gasirea unui material bun, cat la o croitoreasa priceputa. Scuze insa ca nu pot sa te indrum spre un anumit magazin aici, in schimb in valcea se gasesc destule.... pupici si spor la treaba

Inregistrat
    29.03.2007

Citat Postat de inasibiu Vezi mesajul
    Dar Aly, de ce nu incerci sa-ti cauti o rochitza gata facuta, se gasesc la toate preturilor si modelele si chair aici in sibiu.Eu cred ca mai multa bataie de cap ar fi sa cauti nu stiu cat dupa material (poate va fi nevoie chiar de 2tipuri material,aplicatii etc), apoi croitoreasa si manopera (asta daca nu ai deja aranjat cu cineva cunoscut!). Bine, poate ai un model anume si-l vrei neaparat, in acest caz iti urez bafta nu atat la gasirea unui material bun, cat la o croitoreasa priceputa. Scuze insa ca nu pot sa te indrum spre un anumit magazin aici, in schimb in valcea se gasesc destule.... pupici si spor la treaba
    sincera sa fiu nici nu am cautat o rochita gata facuta . mi-am gasit un model care imi place fff mult. oricum pe facut nu o sa dau bani ca mi-o face mama . Acum dupa pasti o sa incerc sa caut una poate sa o si inchiriez dar nu am prea mari speratnte pt ca am fost si la targul de nunti si nu mi-a placut nici un model catusi de putin. Cred ca sunt foarte pretentioasa dar.... te pup

Inregistrat
    11.02.2008

Implicit Re: croitorese din sibiu

Am si eu o rugaminte...pot sa aflu si eu mai multe detalii despre croitorese din Sb? Nu stiu inca daca sa imi cumpar sau nu rochia de mireasa...parca totusi mi-as face una pe gustul meu.
    Ms mult

Pagina 1 din 12 12311 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us