Pagina 1 din 5 123 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 39

Subiect: Cofetarii si patiserii in Teleorman

Inregistrat
    16.09.2009

Post Cofetarii si patiserii in Teleorman

Buna miresici,

Eu am nunta anul viitor in Iulie in Turnu Magurele la Nea Iancu, si nu prea stiu unde sa imi fac tortul pentru nunta. Ideea e ca mie nu imi plac torturile separate. Am atasat cateva modele de torturi care imi plac. Aveti idee unde se pot face?

Va multumesc.
    Imagini atasate Imagini atasate

Inregistrat
    07.04.2009

Implicit Re: Torturi de nunta in Teleorman

Cel mai bine ar fi sa mergi la cofetarie sa intrebi,sa vezi ce pot ei sa faca si daca nu iti place ce fac ei sa intrebi daca pot sa il faca pe ce pe care il vrei tu.

Inregistrat
    16.09.2009

Buna Miriam, problema e ca eu nu sunt din Turnu si nu stiu sigur ce cofetarii sunt acolo.

Inregistrat
    02.11.2008

Cofetarii in Turnu:
    - La Teica, vizavi de parcul mic, pe colt.
    - La Proinvest (este supermarket, dar colaboreaza cu o cofetarie din Bucuresti, parca, si fac si torturi pe comanda)
    - pe Praporgescu mai este o cofetarie, aproape de piata.
    - Hotelul face torturi pentru cei care fac nunta acolo, intreaba daca fac si pentru cei care fac nunta la alt restaurant.

Poti sa intrebi si acolo la nea Iancu daca iti recomanda pe cineva.

Chiar nu am idee daca modelele dorite de tine le poate executa cineva din Turnu. Cel putin eu nu am mai vazut asemenea torturi de nunta facute in Turnu.

Inregistrat
    27.06.2008

Sa stii ca asa cum spunea si crisstina1982, nu am vazut astfel de torturi realizate in Turnu. Mai bine gasesti o cofetarie in Bucuresti care sa iti livreze tortul la Turnu - am niste prieteni care asa au procedat desi au dat ceva banuti in plus pentru transport.
    E inaltator sa iti alegi un tel, si apoi, trecand prin foc sa ajungi la el.

Inregistrat
    24.02.2010

Nici eu nu stiu unde sa imi fac tortul deocamdata. Nu stiu dak in zona face cineva genul asta de tort.
    Imagini atasate Imagini atasate

Inregistrat
    16.09.2009

Intre timp m-am mai interesat si am gasit un loc unde se fac astfel de torturi...chiar si dupa modele aduse de tine. Se fac la cofetaria Maria din Rosiori de Vede langa cnematograful Modern. Poti merge sa te interesezi si doamnele de acolo iti vor da mai multe detalii..Mult success

Inregistrat
    14.11.2006

Citat Postat de Gabytza_2010 Vezi mesajul
    Intre timp m-am mai interesat si am gasit un loc unde se fac astfel de torturi...chiar si dupa modele aduse de tine. Se fac la cofetaria Maria din Rosiori de Vede langa cnematograful Modern. Poti merge sa te interesezi si doamnele de acolo iti vor da mai multe detalii..Mult success
    asa este, cei de la Maria fac astfel de torturi. am inteles ca laboratorul este in Rosiori, acolo fac torturile, dar au cofetarie si in Alexandria. chiar mi-au promis ca imi trimit fotografii cu ultimul tort pe care l-au facut. o sa le postez si aici, poate vreti si voi sa vedeti cum arata. eu chiar sunt nerabdatoare, sper sa nu fiu dezamagita.

Pagina 1 din 5 123 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us