Pagina 2 din 757 PrimulPrimul 12341252102502 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 6051

Subiect: Bagajul pentru spital

Inregistrat
    20.04.2006

Implicit Re: bagajul pt spital

Citat Postat de valen Vezi mesajul
    ce sa zic.. o sa fie salonul plin de barbati care sunt doritori sa se uite sub fusta ta. citeam ca in unele maternitati nu te lasa sa porti chiloti si mergi asa cu tamponul de vata. cred ca e mai cmod cu camasa de noapte. gandeste-te cate controale iti vor face si in plus asistentele iti vor face toaleta... sunt detalii doar pe care le-am citit va zic mai multe cand nasc
    Ai dreptate, ei nu sunt de acord sa porti chiloti pentru faptul ca iti apasa firele de la cusatura, si este mai simplu asa, se cicatrizeaza rana mai bine. S-ar putea sa aveti surpriza, ca la sala de travaliu si la nastere sa nu va lase cu casama de noapte de acasa, ci cu una data de spital, zic ei sterilizata. Dar e foarte adevarat ca asta s-a intamplat la mine, cu multi ani in urma.
    Oricum, sa aveti o nastere usoara, toate viitoarele mamici.
    Si bebelici frumosi si sanatosi.

Inregistrat
    07.02.2005

am citit pe un site ca afara ar exista niste chiloti de unica folosinta parca, sterili. se folosesc dupa ce nasti
    .. nu am inteles f bine. poate voi fetele care locuiti pe alte meleaguri ati auzit de asa ceva... as vrea sa imi cumpar si eu

Inregistrat
    04.09.2006

Citat Postat de valen Vezi mesajul
    am citit pe un site ca afara ar exista niste chiloti de unica folosinta parca, sterili. se folosesc dupa ce nasti
    .. nu am inteles f bine. poate voi fetele care locuiti pe alte meleaguri ati auzit de asa ceva... as vrea sa imi cumpar si eu
    N-am auzit de asa ceva, dar o voi intreba pe prietena mea care trebuie sa nasca a doua oara zilele astea si-ti spun.

Inregistrat
    10.07.2006

Da iti dau ei o camasa de noapte pina nasti, dupa aceea te schimbi cu a ta de acasa, eu am vazut in spital multe mamici cu pijamale, eu am stat cu camasa ca era mai comod cind mergeam sa-mi faca toaleta, doar dadeam chilotii jos si ma suiam pe capra.
    Pt rani la sini f buna e crema GARMASTAN.
    Si sa aveti multi chiloti de schimb, ca e nevoie.Si bani marunti de 10000 sa dati la cele care va fac toaleta, la cele care va schimba patul, asistentele care va fac baita la bebe, astora trebuie sa le dati 50000 lei vechi.
    La ce spitale v-ati hotarit sa nasteti? Intrebare valabila pt toate gravidutele.

Inregistrat
    07.02.2005

Citat Postat de fly77 Vezi mesajul
    La ce spitale v-ati hotarit sa nasteti? Intrebare valabila pt toate gravidutele.
    La Elias. Deja am fost sa il vad cum arata si sa hotaram daca alegem spitalul sau clinica din cadrul spitalului. Cum diferenta nu e mare (adica rezervele clinicii arata mai bine decat ale spitalului dar si cele ale spitalului arata super) am decis ca nu merita 1500 - 2000 de euro.

Inregistrat
    07.02.2005

eu nasc la municipal si ma interesez daca au si rezerve

Inregistrat
    05.06.2006

Citat Postat de fly77 Vezi mesajul
    Da iti dau ei o camasa de noapte pina nasti, dupa aceea te schimbi cu a ta de acasa, eu am vazut in spital multe mamici cu pijamale, eu am stat cu camasa ca era mai comod cind mergeam sa-mi faca toaleta, doar dadeam chilotii jos si ma suiam pe capra.
    Pt rani la sini f buna e crema GARMASTAN.
    Si sa aveti multi chiloti de schimb, ca e nevoie.Si bani marunti de 10000 sa dati la cele care va fac toaleta, la cele care va schimba patul, asistentele care va fac baita la bebe, astora trebuie sa le dati 50000 lei vechi.

Eu o sa nasc ori la Giulesti ori la maternitatea Bucur... Dupa toata experienta cu doctorii din clinici renumite... prefer doctori buni in conditii mai putin luxoase Alegerea finala a doctorului cu care voi naste si a spitalului o voi lasa pe seama mamei (care este medic si se va interesa unde e mai bine). Ea deja inclina spre maternitatea BUCUR... si cand aflu si cu cine voi naste va voi spune!!! Deocamdata nu prea mai am chef de doctori

Inregistrat
    07.02.2005

Smile Re: bagajul pt spital

Citat Postat de dj Vezi mesajul
    La Elias. Deja am fost sa il vad cum arata si sa hotaram daca alegem spitalul sau clinica din cadrul spitalului. Cum diferenta nu e mare (adica rezervele clinicii arata mai bine decat ale spitalului dar si cele ale spitalului arata super) am decis ca nu merita 1500 - 2000 de euro.
    dj, pls, am o curiozitate, si eu sunt inscrisa la elias shi eram curioasa cu ce medic vei naste! tx, mam

Pagina 2 din 757 PrimulPrimul 12341252102502 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us