Pagina 1 din 230 1231151101 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 1840

Subiect: Bebelusi de Sibiu

Inregistrat
    06.02.2005

Implicit Bebelusi de Sibiu

Fetelor, vad ca sunteti mai multe cu planuri/burtici si alte de-astea. am creat subietul asta pt cele interesate, si il rog pe admin eventual sa mute aici discutiile de pana acum pe tema asta de la "mirese de sibiu" . pt o organizare mai buna

Inregistrat
    09.08.2006

Talking Re: Bebelusi de Sibiu

Eu sunt interesata, dar nu chiar acum. Le felicit pe viitoarele mamici si le incurajez pe aspirante. Eu am zis mereu ca pana la 30 de ani o sa fiu maritata, cu copil. Iaca am facut treaba numai pe jumatate si a venit si ziua cu pricina. Deocamdata abia ne vom lua cu greu un apartament, apoi ne vom muta singuri, apoi vom savura noua postura si apoi un copil. Bietul (de fapt biata, ca eu vreau o fetita) va avea parinti cam...trecuti, dar aratam mai tineri cu cel putin 5 ani decat suntem de fapt asa ca nimeni nu va banui...

Inregistrat
    06.02.2005

Implicit Re: Bebelusi de Sibiu

Si daca tot vorbim in particular despre sibiu, eu nu nasc in orasul asta decat in cel mai fericit caz in care pana atunci se face la polisano sala de nasteri. ce mi-au vazut ochii in maternitatea din sibiu sper sa nu mai vad niciodata, si nici vreun medic nu stiu la care m-as duce cu toata increderea.

Inregistrat
    03.08.2006

buna seara, fetelor! multumesc tuturor pentru urarile bine, sper ca bebe e sanatos . daca tot veni vorba de nascut, eu nu ma vad nascand decat la cisnadie. acolo este foarte curat si caldura si liniste si esti bine ingrijita. am auzit si eu ca la sibiu e dezastru, asa ca eu nasc la cisnadie ( lucreaza si mama acolo la spital si am vazut!)
    donez rochita mea de mireasa !

Arsaluis Guest

Sunt perfect de acord cu Laura. Numai ca in sibiu, daca ai ceva bani, poti face rost de o rezerva la maternitate. Insa, si acolo esti singura... Adica nu vad nici un medic destul de bun pt bebele meu - care se va maste prtobabil in urmatorii 5 ani. Asa ca, sper si eu acelasi lucru de la dl. vonica de la Polisano! Faceti o maternitate, va rugam...

Inregistrat
    06.02.2005

Implicit

Clauditzo, ai grija ca verisoara sotului meu a fost la un medic din cisnadie, nu stiu numele dar daca vrei ma interesez. tot pe ideea ca e super, cald, frumos etc, tot ce se poate mai bine. vreau sa-ti zic ca a lasat-o 2 saptamani dupa termen cu bebele in burta!!!!!! Si cum tot n-o putea face sa nasca a trimis-o in sb ca nu stie ce sa-i mai faca. Pana la urma s-a terminat bine, dar ea era vanata la fata de la ficat, era un copil urias si nu mai avea loc, ii impingea organele, mama nu mai putea respira etc A fost groaznic, paan la urma i-au facut cezariana si avea copilul 59 de cm si pe la 4 kile 800. URIAS!
    Ma rog, ideea e ca nu lasi o mama peste termen decat max cateva zile, si doctorul ala le-a riscat viata. si cand si-a dat seama, dupa ce a tinut-o internata, a trimis-o la sibiu.
    Deci ai grij amare la cine mergi. Ai noroc ca lucreaza maica-ta in spital, poate ajuta.

Arsaluis, nu esti prea vorbareata Te asteptam si pe alte subiecte suntem asa putine din sb de deja ne stim prea bine, ne trebuie "prospaturi"
    Ultima editare de denisa86 : 08.06.2012 10:21:08 Motiv: mesaje in lant

Inregistrat
    05.12.2006

fetelor...nu stiu ca sa va zic..eu sunt medic rezident si am facut 2 luni de stagiu la maternitatea din sibiu...si sincera sa fiu eu as naste la cluj dar...sa stiti ca exista medici buni si in sibiu (vreo 2-3 care i-as alege eu)..dar din cate stiu eu or sa se mai imbunatateasca conditiile si aici la spital...sa vedem

Inregistrat
    06.02.2005

Nu ma speriati fetelor, va rog!
    ….ne lovim …cademdar invatam ceva din fiecare "cadere"…

Pagina 1 din 230 1231151101 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us