Pagina 29 din 29 PrimulPrimul ... 19272829
Rezultate de la 225 la 231 din 231

Subiect: Nasterea la Regina Maria

Implicit Re: Nasterea la Regina Maria

Citat Postat de aniush Vezi mesajul
    Si eu as dori sa nasc cu Doamna Doctor la Regina Maria. Si ea si dr Hadi sunt de exceptie, acolo e impecabil, e mult peste nivelul celorlalte spitale din tara. Problema e ca e cumplit de scump si daca nu ai banii astia, nu-ti permiti o nastere acolo. Adica 2000-3000 EUR mi se pare totusi fabulos. Te gandesti in conditiile astea daca nu cumva trebuie sa nasti la Cantacuzino, ca e un pret mult mai rezonabil. E adevarat, nu ai nici pe departe conditiile de la Regina Maria, nici calitatea serviciilor, nu se compara...dar ce sa faci? Totusi nici nu iti da mana.
    La Cantacuzino nu au si rezerve private? Ai putea sa incerci si varianta asta.

Inregistrat
    18.01.2014

Citat Postat de Jonsy_jons Vezi mesajul
    La Cantacuzino nu au si rezerve private? Ai putea sa incerci si varianta asta.
    Nu se merita. Pana la urma tot spre vreo 2000 EUR ajungi cu taxa si spagi peste spagi pe care le dai acolo, ca deh ai luat rezerva privata se presupune ca iti permiti sa scoti banul la greu... si poti sa ai un mare soc. Sa fii tratat in sictir, ca e stat. Cineva a patit-o.
    Daca se discuta de o rezerva privata in maternitate de stat, atunci o alegi pe cea privata sau intri in salon cu toata lumea la stat.
    Ultima editare de aniush : 10.10.2014 09:49:43

Inregistrat
    18.01.2014

Citat Postat de kidu Vezi mesajul
    Eu am auzit ca la privat se specifica in contract ca, daca apar complicatii in timpul nasterii, te urca in ambulanta si te duce la spital. Poate din acest motiv recomanda cezariana.
    Nu chiar si nu toti recomanda cezariana, doar cei care nu se descurca cu nasterea normala. Treaba e ca acel contract e formulat neclar, ambiguu si are multe abuzuri (bineinteles in favoarea societatii, care patroneaza reteaua). Nu poti merge pe ideea ca vai ce bine, ce frumos e acolo, ca daca e ceva, raspunderea nu e a lor, ci a medicului si a ta. Ei isi incaseaza banul la suprapret, dar raspunderea nu si-o asuma.
    Cand cititi contractul mai intai consultati un jurist. Succes!

Inregistrat
    06.04.2010

Unhappy Nasterea la Regina Maria

Buna

Sunt o aspiranta la bebita. Saptamana aceasta am un prim control la domnul doctor Silviu Butuc. Poate sunt exagerata dar eu vreau sa ma asigur cat pot dinainte de a ramane insarcinata ca sunt in regula, sa am analize facute si in cazul in care, Doamne fereste evident, sa le pot trata la timp. A mai fost cineva de curand la domnul doctor?

Multumesc anticipat pentru raspunsuri

Inregistrat
    06.04.2010

Citat Postat de dgtzel Vezi mesajul
    Buna

Sunt o aspiranta la bebita. Saptamana aceasta am un prim control la domnul doctor Silviu Butuc. Poate sunt exagerata dar eu vreau sa ma asigur cat pot dinainte de a ramane insarcinata ca sunt in regula, sa am analize facute si in cazul in care, Doamne fereste evident, sa le pot trata la timp. A mai fost cineva de curand la domnul doctor?

Multumesc anticipat pentru raspunsuri
    Dragi miresici, chiar nu fost cineva la acest doctor?

Inregistrat
    15.08.2007

Buna ziua,

Am studiat ofertele pachetelor de nastere din piata, si de la RM evident.. In afara de faptul ca ofertele nu sunt publice, se obtin doar in cadrul unei intalniri si totodata sunt "personalizate" dupa cheful "consultantului", suntem profund dezamagiti de pozitia lor take it or leave it.. plata 100% in avans inca din sapt. 36 de nastere.. daca se deconteaza ceva cu CAS costurile sunt mai mari deoarece apar niste examene generale (ne-explicate, includ analize care nu se descriu si, chiar daca aveti abonamente, indiferent de tipul acestora, nu sunt incluse) s.a.m.d.

Daca are cineva vreo oferta de pachet de nastere recenta de la ei, as fi bucuros sa schimbam informatii complete si transparente.. ca numai transparenta dovedeste RM..

Razvan

Inregistrat
    09.02.2008

Citat Postat de Razvan_D Vezi mesajul
    Buna ziua,

Am studiat ofertele pachetelor de nastere din piata, si de la RM evident.. In afara de faptul ca ofertele nu sunt publice, se obtin doar in cadrul unei intalniri si totodata sunt "personalizate" dupa cheful "consultantului", suntem profund dezamagiti de pozitia lor take it or leave it.. plata 100% in avans inca din sapt. 36 de nastere.. daca se deconteaza ceva cu CAS costurile sunt mai mari deoarece apar niste examene generale (ne-explicate, includ analize care nu se descriu si, chiar daca aveti abonamente, indiferent de tipul acestora, nu sunt incluse) s.a.m.d.

Daca are cineva vreo oferta de pachet de nastere recenta de la ei, as fi bucuros sa schimbam informatii complete si transparente.. ca numai transparenta dovedeste RM..

Razvan
    Buna.

tocmai ce am primit vineri o "oferta" de la ei... oferta e foarte mult spus , mi-au comunicat pretul .
    as fi curioasa de ce "oferte" mai sunt comunicate si catre alte persoane. eu am asigurare privata si cred ca incearca sa maximizeze veniturile deoarece am o prima maricica pt nastere.

Pagina 29 din 29 PrimulPrimul ... 19272829

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us