Pagina 3 din 29 PrimulPrimul 1234513 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 231

Subiect: Nasterea la Regina Maria

Inregistrat
    22.05.2008

Implicit Re: Nasterea la Regina Maria

Citat Postat de andrusica Vezi mesajul
    Problema este suma finala, cred ca sunt putine cazurile in care prefera sa te trimita la un spital de stat.
    Poate sunt eu mai paranoica in ceea ce priveshte nashterea ,dar mie shi un caz mi se pare mult..in special daca exista shanse ca acel caz sa fie al meu.
    Eu nu am nimic cu spitalele de stat in sine,am cu ..multe lucruri legate de personal,de felul in care eshti tratat ,etc dar ce ma intereseaza pana la urma este sa-i fie bine copilului meu..
    Iar legat de bani , shi mie mi se pare f aiurea sa stai cu ... strans ca nu shtii cat te va costa...,asta DACA pot sa rezolve problema la ei in maternitate.

Off: eu am fost acum 2 sapt sa vizitez shi cand am intrebat de costuri/zi la ICU au dat din coltz in cotz spunandu-mi ca depinde totul de problemele aparute shi cum spuneam,daca se pot rezolva la ei.

Nu vreau totushi sa para ca sunt impotriva nashterii la maternitatea asta..ptr ca nu sunt cu sigurantza.Eu aici ash vrea sa nasc ,mi-a placut f mult shi teoretic ash fi dispusa sa dau banii ashtia,insa mi se pare f important sa se cunoasca shi dezavantajele.

Inregistrat
    16.09.2010

fetelor, eu cred ca dupa ce s-a int. la maternitatea din giulesti mai bine iti iei toate masurile de precautie. e un moment unic nasterea si mai bine dai un ban insa stii ca esti in siguranta si tu si bb si stai linistita.
    Pe mine ma bate gandul sa nasc la Regina Maria pt. ca am citit ca este printre cele mai safe si moderne. In plus am incredere in echipa CMU si as vrea in principiu sa fac recoltarea de celule stem tot cu ei..
    any hints?

Inregistrat
    26.08.2007

Smile Re: Nasterea la Regina Maria

Buna,
    Si eu am incredere in personalul CMU - cu ei imi monitorizez sarcina. Dar asta nu m-a convins sa nasc la R M. Stiu ca sunt conditii foarte bune, as putea sa nasc cu doctorul ales aici, dar sincer, costurile de spitalizare m-au naucit. Si asta m-a determinat sa vreau sa nasc la spital de stat, unde, daca vreau sa am parte de conditii mai bune (bebe langa mine, toaleta curata, liniste, etc.), pot inchiria rezerva pentru cele 3 zile de spitalizare.
    PS: si cred ca unul din motive este si faptul ca imi nasc copilul la acelasi spital unde m-am nascut eu.

Inregistrat
    20.01.2009

Citat Postat de Leia Vezi mesajul
    Buna,
    Si eu am incredere in personalul CMU - cu ei imi monitorizez sarcina. Dar asta nu m-a convins sa nasc la R M. Stiu ca sunt conditii foarte bune, as putea sa nasc cu doctorul ales aici, dar sincer, costurile de spitalizare m-au naucit. Si asta m-a determinat sa vreau sa nasc la spital de stat, unde, daca vreau sa am parte de conditii mai bune (bebe langa mine, toaleta curata, liniste, etc.), pot inchiria rezerva pentru cele 3 zile de spitalizare.
    PS: si cred ca unul din motive este si faptul ca imi nasc copilul la acelasi spital unde m-am nascut eu.
    daca prinzi rezerva libera

Inregistrat
    12.05.2010

Citat Postat de mirymiry Vezi mesajul
    fetelor, eu cred ca dupa ce s-a int. la maternitatea din giulesti mai bine iti iei toate masurile de precautie. e un moment unic nasterea si mai bine dai un ban insa stii ca esti in siguranta si tu si bb si stai linistita.
    Pe mine ma bate gandul sa nasc la Regina Maria pt. ca am citit ca este printre cele mai safe si moderne. In plus am incredere in echipa CMU si as vrea in principiu sa fac recoltarea de celule stem tot cu ei..
    any hints?
    Am nascut CMU, inca mai cred ca afost cea mai buna investitie pentru mine si miku! Am o mare spaima de spitalele de stat, mi-a fost teama sa risc - nu imi era de mine cat de copil (stafilococ si alte lighioane). Am vrut sa incepem cu dreptul si sa nu fie o experienta traumatizanta. Desi am nascut prin cezariana si mi-a fost destul de nasol dupa aia, nu puteam decat sa ma gandesc ce m-as fi facut daca eram la giulesti (am fost acolo internata doar o zi si mi s-a parut cumplit). Sotul meu a stat cu noi 24 din 24, cand am ajuns acasa stiam amandoi ce aveam de facut - cum sa-l spalam, schimbam, imbracam etc, a fost totul super ok.

Inregistrat
    07.02.2005

Citat Postat de mali13 Vezi mesajul
    Am nascut CMU, inca mai cred ca afost cea mai buna investitie pentru mine si miku! Am o mare spaima de spitalele de stat, mi-a fost teama sa risc - nu imi era de mine cat de copil (stafilococ si alte lighioane). Am vrut sa incepem cu dreptul si sa nu fie o experienta traumatizanta. Desi am nascut prin cezariana si mi-a fost destul de nasol dupa aia, nu puteam decat sa ma gandesc ce m-as fi facut daca eram la giulesti (am fost acolo internata doar o zi si mi s-a parut cumplit). Sotul meu a stat cu noi 24 din 24, cand am ajuns acasa stiam amandoi ce aveam de facut - cum sa-l spalam, schimbam, imbracam etc, a fost totul super ok.
    exact asta ne sperie si pe noi cu cat citesc mai multe despre regina maria cu atat inclin mai mult spre o nastere aici.

Inregistrat
    02.05.2011

Eu am nascut la Regina Maria si va pot spune ca merita toti banii. Este un moment unic iar echipa de medici de acolo a fost mai mult decat extraordinara, au dotari de ultima generatie, au peste 200 de medici ginecologi dintre cei mai buni, 23 de medici ATI si aprox. 20 de medici neonatologi iar maternitatea in sine a gazduit peste 5000 de nasteri. Merita toti banii, eu am fost foarte incantata.

Inregistrat
    28.05.2006

Citat Postat de 1amadeea Vezi mesajul
    Eu am nascut la Regina Maria si va pot spune ca merita toti banii. Este un moment unic iar echipa de medici de acolo a fost mai mult decat extraordinara, au dotari de ultima generatie, au peste 200 de medici ginecologi dintre cei mai buni, 23 de medici ATI si aprox. 20 de medici neonatologi iar maternitatea in sine a gazduit peste 5000 de nasteri. Merita toti banii, eu am fost foarte incantata.
    Si ai aflat toate cifrele astea la nastere ?

Pagina 3 din 29 PrimulPrimul 1234513 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us