Pagina 1 din 29 12311 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 231

Subiect: Nasterea la Regina Maria

Inregistrat
    02.03.2007

Implicit Nasterea la Regina Maria

Buna,
    Este cineva care a nascut natural la Regina Maria? Dupa ce am intalnit tot felul de povesti despre maternitatile de stat, ma gandesc din ce in ce mai mult sa nasc la privat,desi efortul financiar ar fi considerabil. M-ar ajuta foarte mult sa aflu parerea cuiva care a trecut prin experienta unei nasteri naturale la Regina Maria (pana acum am auzit doar de nasteri prin cezariana) si care au fost costurile.
    Multumesc

Inregistrat
    05.01.2007

Implicit Re: Nasterea la Regina Maria

Citat Postat de ralucat Vezi mesajul
    Buna,
    Este cineva care a nascut natural la Regina Maria? Dupa ce am intalnit tot felul de povesti despre maternitatile de stat, ma gandesc din ce in ce mai mult sa nasc la privat,desi efortul financiar ar fi considerabil. M-ar ajuta foarte mult sa aflu parerea cuiva care a trecut prin experienta unei nasteri naturale la Regina Maria (pana acum am auzit doar de nasteri prin cezariana) si care au fost costurile.
    Multumesc
    ai aici un topic similar unde poti gasi mai multe informatii
    http://www.miresici.ro/showthread.php?t=10651

Inregistrat
    02.03.2007

Multumesc mult pentru promptitudine.
    Am consultat deja acest topic, insa nu am gasit foarte multe informatii. M-am gandit ca particularizand subiectul voi reusi sa aflu mai multe detalii.

Inregistrat
    10.08.2006

Moasa cu care am facut pregatirea prenatala colaboreaza cu Regina Maria si deja a asistat peste 10 nasteri. Din cate mi-a spus se merita, conditiile sunt foarte bune, sunt mai multe posibilitati de a naste (diverse pozitii, in apa, etc) se insista sa se alapteze si mamele sunt invatate cum sa o faca... ea a spus ca din tot ce-a vazut in Romania (si a vazut cam toate clinicile private si o parte din spitale), clinica asta e cea mai buna. Cam asta stiu, sper sa-ti foloseasca.

Inregistrat
    22.05.2008

Eu nu pot sa-tzi spun cum e sa nashti acolo,sa-tzi dau astfel de detalii ,insa am fost sa vizitez maternitatea,am discutat cu cei de acolo shi ,sincer mi se pare o alegere f buna.Mi se pare multtt peste Medlife shi Euroclinic in sensul ca de la felul in care arata pana la felul in care pun problema ,te fac sa te simtzi mai mult ca la un spa decat intr-un spital.
    Daca financiar nu ai semne de intrebare ,eu te sfatuiesc din tot sufletul sa nashti acolo...Mi se pare cea mai "ofertanta"varianta de nashtere.
    Cred ca cea mai buna idee este sa vizitezi tu maternitatea shi sa culegi ce info simtzi tu ca ai nevoie ,insa in caz ca pot sa itzi dau detalii..itzi stau la dispozitzie!

Inregistrat
    03.01.2009

Ai grija la medici,o colega era insarcinata si vroia sa nasca acolo si a mers la o doamna doctor de acolo.La 3 luni a fost la control si i-a spus ca,copilul este bine,la 2 zile a mers la alt ecograf si i-a spus medicul ca bebelusul e mort de 5 zile.Prietena ei,(avand sarcina mai avansata)a mers sa mai consulte si alt medic si a aflat ca trebuie sa nasca mai devreme cu o luna.
    Am sa o intreb pe colega mea cum o cheama pe d-na doctor,macar sa te feresti de ea.
    Sarcina usoara

Inregistrat
    02.03.2007

Medicul care mi-a urmarit sarcina pana acum (sunt in 34 de saptamani) este in Elias si asista nasteri si la CMU. In ceea ce priveste profesionalismul lui, nu am de ce sa ma plang pana acum, s-a purtat excelent, insa mi-a sugerat varianta privat daca vreau sa fac cezariana, nu si daca optez pentru natural.
    In general, povestile pe care le-am auzit au fost despre nasteri prin cezariana. Mi-e greu sa iau o decizie, gandindu-ma ca daca personalul nu este pregatit sa faca fata eventualelor probleme care pot sa apara in cazul unei nasteri normale, dar si din perspectiva financiara.
    De asemenea, citind cum decurg lucrurile in maternitatile de stat ( si in special in Elias unde iti vezi copilul din 3 in ore ..la alaptat ...si atunci posibil satul pentru ca i se da supliment de lapte praf -fara sa ti se ceara acordul...indiferent daca il poti sau nu hrani chiar tu, sau il gasesti neschimbat sau transpirat...) suntem dispusi sa facem un efort financiar si sa mergem la CMU. Vrem insa sa ne asiguram ca luam cea mai buna decizie.

Citat Postat de ralucat Vezi mesajul
    Medicul care mi-a urmarit sarcina pana acum (sunt in 34 de saptamani) este in Elias si asista nasteri si la CMU. In ceea ce priveste profesionalismul lui, nu am de ce sa ma plang pana acum, s-a purtat excelent, insa mi-a sugerat varianta privat daca vreau sa fac cezariana, nu si daca optez pentru natural.
    In general, povestile pe care le-am auzit au fost despre nasteri prin cezariana. Mi-e greu sa iau o decizie, gandindu-ma ca daca personalul nu este pregatit sa faca fata eventualelor probleme care pot sa apara in cazul unei nasteri normale, dar si din perspectiva financiara.
    De asemenea, citind cum decurg lucrurile in maternitatile de stat ( si in special in Elias unde iti vezi copilul din 3 in ore ..la alaptat ...si atunci posibil satul pentru ca i se da supliment de lapte praf -fara sa ti se ceara acordul...indiferent daca il poti sau nu hrani chiar tu, sau il gasesti neschimbat sau transpirat...) suntem dispusi sa facem un efort financiar si sa mergem la CMU. Vrem insa sa ne asiguram ca luam cea mai buna decizie.

Miercuri acum incepind cu ora 18.00 este o intilnire cu viitoare mamici la CMU Baneasa (e chiar linga maternitate), poti suna sa-ti dea mai multe informatii cu privire la aceste intilniri (miercuri se vor prezenta tipurile de nastere si se va putea efectua un "tur" al maternitatii si al bancii de celule stem). Poate participa orice viitoare mamica sau aspiranta la acest statut, iar intrarea este libera, trebuie doar sa le confirmi participarea.
    Sper sa va fie de folos informatia, cred ca vazind la fata locului iti poti da mult mai bine seama daca e ceea ce-ti doresti.

Pagina 1 din 29 12311 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us