Pagina 32 din 32 PrimulPrimul ... 22303132
Rezultate de la 249 la 255 din 255

Subiect: Un cameraman sau doi pentru nunta noastra?

Inregistrat
    05.02.2015

Implicit Re: Un cameraman sau doi pentru nunta noastra?

Noi ne gandim la unul singur, mai ales ca nu o sa fie o nunta prea mare, estimam undeva intre 90 si 100, sau cel putin asa ne dorim. De aceea si vrem sa luam un cameraman bun, sa isi faca bine treaba, sa nu avem nevoie de al doilea, de rezerva.

Inregistrat
    11.03.2015

Noi am ales filmare cu doi cameramani, macara si videoproiectie live. Vrem sa iasa ceva deosebit.

Inregistrat
    08.08.2013

Citat Postat de clauditza88 Vezi mesajul
    Noi ne gandim la unul singur, mai ales ca nu o sa fie o nunta prea mare, estimam undeva intre 90 si 100, sau cel putin asa ne dorim. De aceea si vrem sa luam un cameraman bun, sa isi faca bine treaba, sa nu avem nevoie de al doilea, de rezerva.
    Noi am avut unul singur, insa, daca iti permite bugetul, ti-as recomanda doi. Pentru ca la fotograf e mai lejer, daca ai stat la poza si nu a iesit poza bine mai incarca o data, va aseaza altfel etc, dar la cameraman, daca a vrut sa filmeze o faza importanta si se intampla ceva, gen sa ii treaca vreun invitat, ospatar prin fata, nu mai are nicio sansa, momentul e pierdut si gata.

Inregistrat
    18.05.2015

Noi am avut un singur cameraman la nunta si a fost suficient pentru o nunta de 150 de persoane. Probabil daca aveti mai multi invitati nu ar strica o a doua camera, dar nu este moarte de om daca aveti unu singur om pe filmare.

Depide de nr de invitati, pentru cele mai multe nunti recomand un cameraman si un fotograf..

Inregistrat
    30.10.2014

Si eu recomand doi cameramani fara sa stau pe ganduri. Unul este pe cadre generale, iar celalalt pe detalii si in afara de asta se ajuta unul pe celalalt foarte mult. In final, clipul se completeaza mult mai bine avand cadre din mai multe unghiuri. Echipa video pe care am ales-o (care ne costa 2000 euro) ne-a aratat clipuri cu o singura camera si cu doua...nu exista termen de comparatie.

Inregistrat
    27.01.2013

daca ai buget de 2000E doar pentru video atunci da!
    Dar daca nu, atunci cu siguranta unul si bun decat 2 si prosti la 700-800 de euro...

Pagina 32 din 32 PrimulPrimul ... 22303132

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us