Pagina 1 din 7 123 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 51

Subiect: Biserica Sf.Andrei

Question Biserica Sf.Andrei

buna ma poate ajuta si pe mine cineva????vreau sa stiu daca a mai facut cineva cununia religioasa si cea civila la biserica sf.andrei si cat a durat???si inca ceva chiar ai unde face cateva poze frumoase in curte????va rog!!!

Implicit Re: cine a facut cununia la biserica sf.andrei

Sincer mi se pare o intrebare total aiurea. Daca te uiti putin peste topic ai sa vezi ca sunt n mirese care au avut cununia la Sf Andrei! Cununia civila nu exagerez dar la celia a durat 5 minute. Ca sa nu mai zic ca trebuia sa fie la biserica la fara un sfert si pe la si jumatate au si sunat-o ca de ce nu vine...
    In jur de o ora tine cununia religioasa.
    Nu stiu la ce fel de poze te gandesti tu.... Toata lumea face poze la biserica. Cand se iese din biserica pe scari...Eventual daca ai si porumbei....
    Prin curte ai unde face poze dar nu chiar cele mai frumoase (cele mai frumoase le poti face la Dragomirna. Cetate si alte locuri). Spun asta deoarece mereu in curtea bisericii sunt mamici cu copii pe banci, pensionari.... etc. si nu stiu daca poti fi in largul tau.
    Vara stiu ca sunt infloriti trandafirii.... Inca o poza frumoasa....

Inregistrat
    27.10.2009

Citat Postat de stratonroxana Vezi mesajul
    buna ma poate ajuta si pe mine cineva????vreau sa stiu daca a mai facut cineva cununia religioasa si cea civila la biserica sf.andrei si cat a durat???si inca ceva chiar ai unde face cateva poze frumoase in curte????va rog!!!
    e frumos, imi place cum slujesc preotii si-l stiu si pe dascalul de acolo are o voce foarte puternica
    din pacate nu ai cum sa faci prea multe poze , poate doar in spatele bisericii pe un petec de iarba, dar nici asa nu cred
    in burdujeni nu prea sunt locuri verzi, tre sa dai o fuga ori la cetate, ori in parcuri

Buna!
    Acum o luna am avut si noi, ambele cununii la Sf. Andrei si a fost foarte frumos. Am intrat in biserica pe la ora 18.00, iar la 19.30 eram deja ajunsi la restaurant.
    Cununia civila nu a durat mai mult de 5 minute si imediat a inceput cununia religioasa. Intr-o ora s-au terminat cununiile, iar felicitarile s-au facut in curtea bisericii.
    Cat despre fotografii, stai linistita ! ;) Si noi eram ingrijorati unde vom face cateva poze - numai noi doi - dar fotograful si cameramanul au avut grija de asta si sper sa fi iesit niste fotografii frumoase (inca nu sunt gata
    dar voi pune cateva fotografii la album cand sunt gata .) Curtea este mare, vad ca voi aveti nunta vara si sunt sigura ca va fi minunat ;)

Inregistrat
    25.11.2009

eu am fost la o prietena la cununia civila ca eram si domnisoara de onoare si a fost f frumos...un alai mic de fetite imbracate in alb care aruncau cu petale de trandafiri in fata miresei urmata de miri si nasi...iar dupa ceremonie au mers in spatele bisericii si au facut poze:P..deci se poate

Inregistrat
    23.07.2009

Implicit Re: Biserica Sf.Andrei

Cum se procedeaza cu programarile? Cam cu cat timp inainte este nevoie sa se faca rezervarea la Sf Andrei ca sa gasesti ora pe care o vrei?
    Am inteles ca sunt si unele cheltuieli cu taxa preotului, taxa cor, taxa pentru nu stiu ce covor, prajituri, vin, etc.
    Este cineva care le poate descrie in detaliu? Sa stiu cam la ce trebuie sa ma astept?
    Merci!
    ...Dark like the night and sweet like the sin...

Inregistrat
    13.09.2010

Citat Postat de raudia Vezi mesajul
    Cum se procedeaza cu programarile? Cam cu cat timp inainte este nevoie sa se faca rezervarea la Sf Andrei ca sa gasesti ora pe care o vrei?
    Am inteles ca sunt si unele cheltuieli cu taxa preotului, taxa cor, taxa pentru nu stiu ce covor, prajituri, vin, etc.
    Este cineva care le poate descrie in detaliu? Sa stiu cam la ce trebuie sa ma astept?
    Merci!
    Buna! Eu mi-am programat ora in mai daca nu ma insel si am platit o taxa de 30 ron si m-a trecut intrt-un caiet.De cor nu am intrebat,iar de prajituri,vin,miere si ce mai trebuie pt cununie atunci in saptamana nuti iti va spune preotu,doar o sa mergeti la spovedit si impartasit.Iar slijba o va plati nasu.Daca te mai pot ajuta cu ceva sa imi spui.apropo noi am fost din timp penru ca stiu ca la Sf.Andrei se fac multe cununii si am preferat sa merg din timp,si cand am fost eu erau deja perechii inscrise.

Inregistrat
    23.07.2009

Citat Postat de anna84 Vezi mesajul
    Buna! Eu mi-am programat ora in mai daca nu ma insel si am platit o taxa de 30 ron si m-a trecut intrt-un caiet.De cor nu am intrebat,iar de prajituri,vin,miere si ce mai trebuie pt cununie atunci in saptamana nuti iti va spune preotu,doar o sa mergeti la spovedit si impartasit.Iar slijba o va plati nasu.Daca te mai pot ajuta cu ceva sa imi spui.apropo noi am fost din timp penru ca stiu ca la Sf.Andrei se fac multe cununii si am preferat sa merg din timp,si cand am fost eu erau deja perechii inscrise.
    Wooow! Deci ar cam trebui sa grabesc pasu'.... Nu? I-am tot zis mamei si a tot zis ca e timp... Acum sa vad cum rezolv. Si inca ceva... Trebuie mers personal? sau poate merge si altcineva (mama/ o prietena)?
    Merci!
    ...Dark like the night and sweet like the sin...

Pagina 1 din 7 123 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us