Rezultatele sondajului: meniu all inclusive- Pro sau contra?

Voturi
21. Nu poți vota în acest sondaj
  • Pro

17 80,95%
  • Contra

4 19,05%
Pagina 3 din 17 PrimulPrimul 1234513 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 129

Subiect: meniu all-inclusive pro sau contra?

Inregistrat
    16.06.2009

Implicit Re: meniu all-inclusive pro sau contra?

exista si in romania restaurante cu preturi "normale". Eu am aproape 40E/ meniu all inclusive si crede-ma ca restaurantul e de vis iar serviciile ireprosabile.

Inregistrat
    31.12.2009

Nu cred ca esti f castigat daca iti aduci de acasa bauturile alcoolice... Imaginati-va: aduci 6 sticle (vodka, whisky, ceva nu conteaza) se beau 3 si ospatarii iti spun ca s-a baut tot. Unde e castigul?

Alina

Inregistrat
    31.12.2009

Citat Postat de GabiMiki Vezi mesajul
    Mi se pare extrem de putin 25 de eoro pe persoana ... in Romania nici in provincie nu gasesti asemenea pret ... de Bucuresti nici nu mai discutam ...
    Eu am ales tot de la restaurant ... recunosc din comoditate ...
    Mi-as face nunta in Spania... De diferenta inchiriez un avion pentru transportul invitatilor!

Inregistrat
    30.03.2008

Citat Postat de gnm Vezi mesajul
    Sa nu ma intelegeti gresit,eu critic restaurantele, ca au luat-o razna, ca cer si luna de pe cer,pentru un serviciu asa si asa. Cat despre restaurantul unde fac eu,e adevarat,nu e o capitala europeana,doar se numeste Malaga,e cam cum ar fi in ro capitala-resedinta de judet,ex Constanta. Restaurantul are 1 stea Michelin, am inteles ca e o distinctie ce se acorda f.greu pt calitatea meniului sau asa ceva,iar categoria e de 3 stele. Cat despre pret,intradevar e 25 E/ pers cantitate nelimitata, ce nu am spus e ca au si ,fara ospatari,numai ca eu prefer prima optiune ptr comoditatea invitatilor.
    25 E ptr o bere si mai stiu eu ce? Scuza-ma,dar aceeasi bere si o gustare o poti servi in acest restaurant ptr 1,75E,si nu numai,se gasesc o multime de restaurante pe aici unde poti servi masa cu un pret destul de mic(7-8 E) de o calitate f buna.
    Poate exista o explicatie, poate doar restaurantele din spania au inteles ca suntem in criza,poate cele din ro cred ca a avut loc un boom economic!
    Nu pot sa cred, este foarte avantajos!!!La noi cu greu gasesti meniuri asa ieftine, majoritatea preturilor cresc de la an la an nejustificat. La un calcul simplu mi-am dat seama ca pretul real al meniului este la jumatate de pret sau chiar mai mic, iar restul este profitul restaurantului. In plus, se lasa "atentia" pentru ospatari, care nu este nici asta o suma de neglijat, iar bautura, tortul, fursecurile, etc. de obicei se aduc de acasa.
    Aici criza este "inteleasa" altfel, restaurantele probabil cresc preturile cu scuza crizei
    Tu platesti echivalentul a 102.5 ron (la cursul euro=4.1) si ai totul inclus! Cum spunea cineva mai sus, iti vine sa iti iei invitatii si sa faci nunta in Malaga

Inregistrat
    25.05.2009

Noi am ales pentru nunta meniul all inclusiv,este avantajos. 180 lei\pers

E foarte comod sa alegi meniul all invlusive pentru ca nu te mai stresezi cu cumparatul si adusul bauturii si in plus nu risti sa se termine la un moment dat vreun fel de bautura si invitatului sa i se spuna "sorry, nu mai e"

Inregistrat
    20.01.2010

Citat Postat de kamitzu Vezi mesajul
    Eu am ales mancare all inclusive daca pot spune asa: cele patru feluri + serviciu primire (sampanie+ceva) + tort + bauturi racoritoare nelimitat + cafea nelimitat + fructe, alune, pateuri (reumplere nelimitata cand se golesc)= 65 euro

Puteam sa aleg si bautura alcoolica de la ei dar era un pic cam mare pretul si imi cunosc bine o mare parte din invitati si nu prea sunt bautori! Asa ca imi cumpar eu toata bautura si dupa calculul meu ma ajunge la maxim 25 mil.

Ma gandesc daca sa cumpar sau nu energizant, nu l-am socotit inca
    Se cere energizant la nunta, inclusiv cand se fura mireasa.

Inregistrat
    18.08.2008

Cred ca 25€ este un pret nejustificat pentru un meniu de nunta! Noi am facut nunta acun 3 luni, nici mai mult nici mai putin, ne-a costat meniul /persoana €120, cu all inclusive, de la aperitiv pana la bauturi si whisky de 12 ani.....serivrea a fost impecabila.....au fost persoane care au repetat pestele sau carnea de cate 3 ori.....cate persoane au fost la masa atatea meniuri ne-au pus pe factura!!!! nu pot sa inteleg, scuzati-ma fetelor, nu vreau sa jignesc pe nimeni, dar in romania fura de ingheata apele!!!!
    Mi se pare deplorabil faptul ca restaurantelel vor sa fie la nivel european, dar preturile si furtisagurile sunt romanesti!!!!
    De aceea nu am vrut sa fac nunta in Romania mea iubita! prefer sa dau un ban, dar sa nu stresez degeaba! Noi cand am semnat contractul, am stabilit toate detaliile! Iar luni abia dupa nunta am fost sa platim linistiti toate meniurile!!! nimic in plus, nimic in minus!

Pagina 3 din 17 PrimulPrimul 1234513 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us