Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Rezultate de la 9 la 15 din 15

Subiect: Articole tricotate si crosetate

Inregistrat
    07.09.2007

Implicit Re: Articole tricotate si crosetate

dak aveti idee cum se fac anumite modele de crosetat sau tricotat va astept cu poze sau video aici k eu as vrea sa ma apuc de un bolero si nush cum sa il fac

Inregistrat
    02.11.2008

e tare sa crosetezi pentru cine are pasiunea....pentru cine nu...le cumpara sau le primeste gata tricotate :P

Inregistrat
    21.02.2008

Buna, am gasit din intamplare topicul asta cu articole tricotate, dar vad ca nu a mai scris nimeni cam de multisor pe aici.Ati reusit sa va terminati bluzitele la care lucrati de zor?Am si eu un pulover in lucru, dar acum sunt in stadiul de desfacut si refacut, pentru ca l-am facut cam stramt la maneci.Si asta urasc cel mai mult, sa desfac.Iar acum am descoperit o alta pasiune, crosetatul si am vazut niste costume de baie superbe, doar ca nu prea stiu ce fir sa folosesc, parca mi-as face unul pentru la vara.Ce spuneti?
    http://picasaweb.google.it/tanilu576/uGvPHB#

Inregistrat
    20.05.2008

Citat Postat de danielle_crys Vezi mesajul
    Buna, am gasit din intamplare topicul asta cu articole tricotate, dar vad ca nu a mai scris nimeni cam de multisor pe aici.Ati reusit sa va terminati bluzitele la care lucrati de zor?Am si eu un pulover in lucru, dar acum sunt in stadiul de desfacut si refacut, pentru ca l-am facut cam stramt la maneci.Si asta urasc cel mai mult, sa desfac.Iar acum am descoperit o alta pasiune, crosetatul si am vazut niste costume de baie superbe, doar ca nu prea stiu ce fir sa folosesc, parca mi-as face unul pentru la vara.Ce spuneti?
    http://picasaweb.google.it/tanilu576/uGvPHB#
    Buna dimineata,

Am terminat si nu am terminat .Cand am pus poze cu modele,lucram la o bluzita.La care nu i-am mai facut maneci,ca era cam aspru materialul si ma gandeam ca o sa ma sufoce .Am lasat-o vesta. Am mai facut 2 caciuli si sosete groase, iar acum incerc sa-mi fac un bolero, cu un model simplu(patratele din ochiuri pe fata si ochiuri pe dos), sa vad daca-mi iese tiparul.Pe urma poate ma bag si la ceva mai complicat (am o carte veche de modele de tricotat/crosetat).
    Cand am fost acasa de craciun,am vazut un bolero foarte dragut pe care il avea nepotica mea.Dar ea are 2 ani,nu gaseam si pentru oameni mai mari.Dar am cumparat fire si mi-l face matusica .Sper sa iasa ceva frumos.

Spor la treaba si multa inspiratie

Inregistrat
    21.02.2008

Si poze nu ne arati?

Inregistrat
    20.05.2008

Citat Postat de danielle_crys Vezi mesajul
    Si poze nu ne arati?
    Poze nu am facut.

Inregistrat
    04.05.2014

intr-adevar superbe toate....pacat ca nu am rabdare sa lucrez si eu.

Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us