Pagina 2 din 10 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 79

Subiect: Sanatatea in Botosani

Inregistrat
    13.02.2009

Implicit Re: Sanatatea in Botosani

Citat Postat de anuska_dea Vezi mesajul
    Si eu am auzit lucruri bune despre ea de pe la cunostinte. Si am zis: i-a sa ma duc si eu, ca eu imi fac control o data la 6 luni, chiar daca nu am nimic, asa, preventiv. Am fost la ea si in timpul controlului nu stiu ce mi-a facut, pentru ca ma durea, si cand m-am ridicat am inceput sa sangerez. Doamna mi-a facut o rana in interior. A vrut sa ma cauterizeze dar eu nu am vrut, deoarece stiu ca aceasta metoda nu se mai practica de mult timp in tarile inaintate, ca sa le zic asa. M-am dus la Iasi la alt medic si m-a tratat de aceasta rana fara cauterizare. Asa am patit eu. Daca mi-am cautat de lucru mi-am gasit.
    Ce aiurea...si nu e vreo tinerica incepatoare...E bine de stiut!

REMEMBER: One minute on your lips, forever on your hips !!!

Inregistrat
    08.03.2010

Citat Postat de dumank Vezi mesajul
    la ce medic ai fost in iasi?
    La doamna Stratone din Tudor. Are cabinetul pe langa moll

Inregistrat
    19.01.2009

buna!si eu sunt in cautarea unui ginecolog cu care sa colaborez de acum inainte,da nu prea stiu ce sa aleg ca vad ca sunt multe opinii pro si contra.ce stiti de doamna Oprisan?sau VANTU? eu cam la aceste doua nume ma gandeam da nu stiu.aveti vreo stire?de care sa tin cont?

Inregistrat
    08.03.2010

Citat Postat de pintiliemihaela08 Vezi mesajul
    buna!si eu sunt in cautarea unui ginecolog cu care sa colaborez de acum inainte,da nu prea stiu ce sa aleg ca vad ca sunt multe opinii pro si contra.ce stiti de doamna Oprisan?sau VANTU? eu cam la aceste doua nume ma gandeam da nu stiu.aveti vreo stire?de care sa tin cont?
    Din recomandarile ce mi-au fost facute... VANTU!!!! Nici de cum Oprisan!

Inregistrat
    19.01.2009

Citat Postat de anuska_dea Vezi mesajul
    Din recomandarile ce mi-au fost facute... VANTU!!!! Nici de cum Oprisan!
    zici ca Vantu E MAI BUNA?EU NU STIU,AS VREA UN DOCTOR SA STEA DE VB CU MINE FRUMOS FARA SAMI ZICA CA AM UN STIL DE VIATA NESANATOS(CA ASTA STIU) SI SA COLABOREZE CU MINE.AM AVUT O EXPERIENTA PROASTA CU DOAMNA PUFLEA SI DE ATUNCI AM RAMAS CU TEAMA DE GINECOLOG.ACUM AM NEVOIE DE UN GINECOLOG CA AS VREA UN BEBE SI SA VAD DACA E OK ASA CUM SUNT SAU MAI AM DE TRATTAT CATE CEVA.

Inregistrat
    08.03.2010

Citat Postat de pintiliemihaela08 Vezi mesajul
    zici ca Vantu E MAI BUNA?EU NU STIU,AS VREA UN DOCTOR SA STEA DE VB CU MINE FRUMOS FARA SAMI ZICA CA AM UN STIL DE VIATA NESANATOS(CA ASTA STIU) SI SA COLABOREZE CU MINE.AM AVUT O EXPERIENTA PROASTA CU DOAMNA PUFLEA SI DE ATUNCI AM RAMAS CU TEAMA DE GINECOLOG.ACUM AM NEVOIE DE UN GINECOLOG CA AS VREA UN BEBE SI SA VAD DACA E OK ASA CUM SUNT SAU MAI AM DE TRATTAT CATE CEVA.
    Eu nu am fost nici la una din ele. Dar am multe cunostinta si din auzite, toata lumea mi-a recomandat-o pe Vantu.

Inregistrat
    01.08.2010

pot confirma si eu,la fel de la cunostinte ca dr VANTU e intradevar o profesionalista.....am incercat sa-mi fac zilele trecute o programare la ea dar.....e fff ocupata si plus ca pe 20 si ceva august intra in concediu.....mentionez ca doream programarea dupa 1 sept....secretara de acolo de la ecomed i-a zis mamei mele ca e fff ocupata si abia la inceputul lui sept poate lua alte programari pt cand se va intoarce din concediu.....sper din tot sufletul sa reusesc anul asta sa ajung pana la urma la ea.....sincer chiar sunt ff curioasa ce medici buni si intradevar profesionisti au mai ramas in bt(nu doar interes financiar)..eu de ex o perioada lunga lam avut pe dr CRETU....dar nu stiu,e medic bun(ma trata de la mai multe )...dar de cand a avut problema cu fiica sa s-a cam schimbat,nu mai este asa ca inainte,acu,scurt la obiect,fara prea multe explicatii si detalii dar.....la un pret destul de ridicat....despre olaru....doamne nici nu vreau sa aud(mamei mele vroia sa extirpeze uterul pt o banala intarziere sa zicem de menopauza,cumnatei mele dupa o intrerupere de sarcina o infectie de numa numa etc...)oricum multi din bt o evita...iar despre puflea.....mai bine nu mai vb....interes financiar la maxim...pe nasa mea a tinuto sub observatie pe durata sarcinei,vezi doamne ca se ducea ea a cabinet si se plangea de una de alta,era racita....ei lasa ca ajungi acasa si iei un ceai cald....daca o suna la tel dupa ora 20.30 pt ceva serios evident,vai doamne ce nervoasa si iritata era...etc...ca pana la urma cand sa nasca nu a binevoit nici la nastere sa participe...vezi doamne ca afost anuntata prea tarziu...si o gasca de bani cheltuiti....in schimb de todica stiam cai femeie de treaba si o dr buna....gataaaaaaaaaaaaaaaa....ma dor degetele

Inregistrat
    20.04.2010

eu merg la dr ilcu, adica am mers la ea pt prima data si mi-a zis de o rana pt care mi-a dat tratament, o sa revin la ea undeva pe 20 august sa vad daca si-a facut efect tratamentul, eu ma simt mai bine............da si la cati bani am cheltuit pe medicamentesper sa fie bine. o cunostinta a nascut cu ea luna trecuta si mi-o zis k a fost tare de treaba, adica ea nu mai nastea si ia provocat nasterea si ia dat medicamente k sa nasca repede sa nu stea mult in travaliu si sa ocupat foarte indeaproape de ea, a intrat in travaliu la 3 si la 7 a nascut.....................nu sunt experta dar eu zic k nu e mult, stiu fete care le a tinut toata noaptea in travaliu k nu a dat bani la dr si dupa ce sa chinuit saraca ia facut si cezariana, nu tu un calmant, nu tu nik.........grav, dar cam peste tot banul vorbeste iar daca nu ai bani nu se uita nici k la un caine la tine.

Pagina 2 din 10 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us