Pagina 3 din 119 PrimulPrimul 123451353103 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 947

Subiect: "pretul" medicilor

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit Re: "pretul" medicilor

Citat Postat de ungureanuvalentina Vezi mesajul
    vali, eu am o verisoara care a nascut in aprilie 2006 la municipal, cezariana(de nevoie, la urgenta) si a dat 300 euro. am o vecina care a nascut normal in vara 2006 la cantacuzino si a dat 200 euro. sa iti faci si tu o idee. poate ti se pare mult, dar eu daca as naste naste acum, si la municipal, as da doctorului de la 300 in sus. si mie mi-e frica si mi s-a parut ca doctora cu care nascut verisoara mea a fost cam nemultumita( asa mi s-a parut mie) si vezi ca dupa ce nasti, in spital iti ia copilul un medic pediatru in grija, si cu ala trebuie sa fii atenta, dar mai subtire. la municipal soacra mea cunoaste o sefa a asistentelor, pe verisoara ,mea a ajutat-o mult. daca ai nevoie....tu cu ce doctor nasti?
    merci de informatii. preturile pt nasterile normale sunt mai mici.. la municipal nasc cu dr nichitelea de care sunt multumita pana acum... in seara asta ma mai duc la un control si sper sa ma mai lamuresc cum si in ce fel o sa nasc...teoretic sotul meu ar putea vb la municipl pt lucreaza in domeniul medical.. ma rog el personal nu ii cunoaste dar lucreaza cu medici sper ca din toata increngatura asata sa iasa ceva bun...
    eu la medicul meu ii dau 500.000 de cate ori merg la el.. fie ca ma consulta sau nu

Inregistrat
    20.04.2006

Citat Postat de valen Vezi mesajul
    merci de informatii. preturile pt nasterile normale sunt mai mici.. la municipal nasc cu dr nichitelea de care sunt multumita pana acum... in seara asta ma mai duc la un control si sper sa ma mai lamuresc cum si in ce fel o sa nasc...teoretic sotul meu ar putea vb la municipl pt lucreaza in domeniul medical.. ma rog el personal nu ii cunoaste dar lucreaza cu medici sper ca din toata increngatura asata sa iasa ceva bun...
    eu la medicul meu ii dau 500.000 de cate ori merg la el.. fie ca ma consulta sau nu
    cu placere. da, uitasem ca sotul tau lucreaza in domeniu, oricum in caz de ceva, dai un semn.. ai grija de tine

Inregistrat
    05.06.2006

eu sunt sigura ca notiunea de cat pot/ cat imi face placere/ cat simt nu coincide cu realitatea.. asa ca vreau sa dau cat sa ii multumesc.
    sotul meu de ex e mana larga.. adica cand am avut pielonefrita acum 2 luni el dadea bani la asistente ca mi-era rusine.. si dadea cate 150.000 cand altii dadeau 50.000 si nu as vrea ca la nastere sa faca risipa.... nu de alta dar ne asteapta vremuri grele.
    tu de ex cat dai la medic cand te consulta?
    Eu pana acum am fost doar la un consult ginecologic.... SI fiindca ma cunostea (a fost asistentul meu la stagiul de gineco) nu mi-a luat nimik... SI nici eu nu am dat pt. ca stiu ca nu primeste

Acum trebuie sa discut cu mama sa vad cu cine ma sfatuieste sa nasc... poate cu vreo cunostinta de-a ei... deci poate nu voi da asa multi bani ca prefer si eu sa iau un carucior mai elegant decat sa dau bani unor oameni carora nu le da statul suficient!!!

Inregistrat
    07.02.2005

Unhappy Re: "pretul" medicilor

Citat Postat de ungureanuvalentina Vezi mesajul
    vali, eu am o verisoara care a nascut in aprilie 2006 la municipal, cezariana(de nevoie, la urgenta) si a dat 300 euro. am o vecina care a nascut normal in vara 2006 la cantacuzino si a dat 200 euro. sa iti faci si tu o idee. poate ti se pare mult, dar eu daca as naste naste acum, si la municipal, as da doctorului de la 300 in sus. si mie mi-e frica si mi s-a parut ca doctora cu care nascut verisoara mea a fost cam nemultumita( asa mi s-a parut mie) si vezi ca dupa ce nasti, in spital iti ia copilul un medic pediatru in grija, si cu ala trebuie sa fii atenta, dar mai subtire. la municipal soacra mea cunoaste o sefa a asistentelor, pe verisoara ,mea a ajutat-o mult. daca ai nevoie....tu cu ce doctor nasti?
    eu o sa nasc la municipal, si mi s-a spus ca 5.000.000 e suficient? 300 e totusi mult..nu stiu, eu am vb cu o tipa care a nascut la municipal cezariana si a dat 6.000.000 cezariana, acum ce sa zic...nu stiu ce sa fac..si la epidurala cat mai dau? si la moase cat mai dau? si la asistente? ma sperii serios..

Inregistrat
    07.02.2005

Citat Postat de andradap Vezi mesajul
    Eu pana acum am fost doar la un consult ginecologic.... SI fiindca ma cunostea (a fost asistentul meu la stagiul de gineco) nu mi-a luat nimik... SI nici eu nu am dat pt. ca stiu ca nu primeste

Acum trebuie sa discut cu mama sa vad cu cine ma sfatuieste sa nasc... poate cu vreo cunostinta de-a ei... deci poate nu voi da asa multi bani ca prefer si eu sa iau un carucior mai elegant decat sa dau bani unor oameni carora nu le da statul suficient!!!
    eu prefer sa dau oricat si oricui e nevoie (atat cat imi permit) numai ca sa stiu ca sunt bine ingrijita si ca nu ajung sa urlu de durere si nu ma baga nimeni in seama.

Inregistrat
    22.10.2006

EU UNA AM O URA PE MEDICII ASTIA,CARE I-AU BANI,EU UNA I-AS RADE DUPA FATA PAMINTULUI.NU-I POT SUPORTA (de cind mi-am pierdut taticu,sau purtat cu el ca,cu un ciine si nu a fost vorba de bani)SCUZATI-MA CA AM DEGENERAT DE LA SUBIECT DAR AM O URA,NU POT ACCEPTA ASA CEVA.
    Ultima editare de carmen73000 : 08.01.2007 17:57:29

Inregistrat
    07.02.2005

Smile Re: "pretul" medicilor

eu prefer sa dau oricat si oricui e nevoie (atat cat imi permit) numai ca sa stiu ca sunt bine ingrijita si ca nu ajung sa urlu de durere si nu ma baga nimeni in seama.
    aici ai dreptate si daca dai si nu te baga in seama? ce stii de municipal de la al tau?

Inregistrat
    07.02.2005

Nu sunt de acord nici cu discutatul chestiei asteia, nici cu datul de bani, si imi doresc sa isi piarda slujbele toti astia care iau bani, fie ei medici, functionari, asistente, etc. Uite asa, sa ramana in strada, pana invata o tara intreaga cinstea si corectitudinea. Am avut niste experiente neplacute in familie cu mama mea care a facut operatii la inima si a trecut din spital in spital si peste tot a fost la fel. Nu extrem de curat, nu tehnologie noua, nu bunavointa si multe altele. Nu as putea spune cum e in maternitati, dar spitalele...

De aia am fost placut impresionata de o clinica particulara, ca mi s a parut curat (si eu sunt pedanta LOL) si luxos, fara spagi, fara griji. dau pana la 5000 de euro dar nu ma doare capul, primesc cea mai buna ingrijire, stau singura in rezerva, mi se gateste tot ce poftesc, vizite cand vreau etc.

Pagina 3 din 119 PrimulPrimul 123451353103 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us