Pagina 1 din 119 1231151101 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 947

Subiect: "pretul" medicilor

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit "pretul" medicilor

vreau sa ma pregatesc corespunzator pt nastere, nu sunt de acord cu spaga da nu nasc in fiecare zi si mi-e o frica de mor asa ca vreau sa fiu impacata ca am facut ce trebuia.
    Acum nu stiu exact cati bani se dau la doctor, moasa, anestezist, asistente etc? ma intereseaza pt atunci cand nasti normal. aveti idee.. voi miresici medici.. poate aveti info din inside
    merci

Inregistrat
    05.06.2006

Implicit Re: "pretul" medicilor

Citat Postat de valen Vezi mesajul
    vreau sa ma pregatesc corespunzator pt nastere, nu sunt de acord cu spaga da nu nasc in fiecare zi si mi-e o frica de mor asa ca vreau sa fiu impacata ca am facut ce trebuia.
    Acum nu stiu exact cati bani se dau la doctor, moasa, anestezist, asistente etc? ma intereseaza pt atunci cand nasti normal. aveti idee.. voi miresici medici.. poate aveti info din inside
    merci
    Sincer, habar nu am... Prin stagii pe la diverse specialitati, daca voiau sa dea ceva pacientii o cam faceau fara sa vedem noi prea multe... Oricum, cred ca informatii mai bune ne pot da cele care au trecut deja prin asta. Desi.. eu zic ca fiecare da atat cat poate, cat ii face placere, cat simte... Nu stiu, dar eu de cand sunt gravida, las spaga / bacsis/ ciubuc (etc) la mai toata lumea... :P

Inregistrat
    07.02.2005

Citat Postat de andradap Vezi mesajul
    Sincer, habar nu am... Prin stagii pe la diverse specialitati, daca voiau sa dea ceva pacientii o cam faceau fara sa vedem noi prea multe... Oricum, cred ca informatii mai bune ne pot da cele care au trecut deja prin asta. Desi.. eu zic ca fiecare da atat cat poate, cat ii face placere, cat simte... Nu stiu, dar eu de cand sunt gravida, las spaga / bacsis/ ciubuc (etc) la mai toata lumea... :P
    eu sunt sigura ca notiunea de cat pot/ cat imi face placere/ cat simt nu coincide cu realitatea.. asa ca vreau sa dau cat sa ii multumesc.
    sotul meu de ex e mana larga.. adica cand am avut pielonefrita acum 2 luni el dadea bani la asistente ca mi-era rusine.. si dadea cate 150.000 cand altii dadeau 50.000 si nu as vrea ca la nastere sa faca risipa.... nu de alta dar ne asteapta vremuri grele.
    tu de ex cat dai la medic cand te consulta?

Dim cate stiu eu in ceea ce priveste spitalele fara spaga mori pe-acolo. Mai rau e ca stiu persoane care au patit-o chiar si dupa ce au dat spaga.
    Eu am alta curiozitate: Se poate naste si intr-o clinica particulara? Eu vreau sa fac cezariana dar nu in spital ca am o fobie cu spitalele si as vrea sa stiu daca exista asemenea servicii medicale (nasteri normale sau cezarina) si in clinici si cam cat costa....daca ati auzit dati-mi si mie o informatie!

Inregistrat
    07.02.2005

Citat Postat de stress Vezi mesajul
    Dim cate stiu eu in ceea ce priveste spitalele fara spaga mori pe-acolo. Mai rau e ca stiu persoane care au patit-o chiar si dupa ce au dat spaga.

Eu am alta curiozitate: Se poate naste si intr-o clinica particulara? Eu vreau sa fac cezariana dar nu in spital ca am o fobie cu spitalele si as vrea sa stiu daca exista asemenea servicii medicale (nasteri normale sau cezarina) si in clinici si cam cat costa....daca ati auzit dati-mi si mie o informatie!

da se poate la euro clinic si cota cezariana vreo 57 mil iar nasterea normala vreon 35 mil... da tot spital e si ala sa stii.. si tot mai bine sunt pregatiti in spitale sa faca fata eventualelor urgente.. gandeste-te ca nu orice clinica isi permite sa plateasaca aparate medicale de milioane de euro

Inregistrat
    24.08.2006

Da Apropo De Clinici Particulare.......lasermed Drumul Taberei Sunt Varza...i-am Incercat Eu.......am Auzit Ceva De Un Spital De Lux Dar Nu Stiu Unde Este Saint Lukas Cica E Belea Rau..te Simti Ca Acasa...eu Nu Suport Spitalele..nu Am Fost Niciodata Internata Dar Am Fost La Mama Cand A Fost Internat Anul Trecut...ii Urasc Din Suflet Si Mi-au Cerut Asistentele Bani Ca Sa Ma Lase Sa O Vad...am Facut Circ Atunci...am Vrut Sa Le Bat Dar Mi-am Dat Seama Ca Mama Ramanea Cu Ele Acolo Asa Ca Am Aruncat Cu Sutele De Mii Pe La Asistente..asa Ca Aveti Mare Grija Fetelo Pe Mana Cui Cadeti V-o Spun Din Suflet Sa Aveti Grija..pe Mine M-a Marcat Rau Chestia Aia..mama Tocmai Iesise Din Operatie Si Simteam Ca Mor Daca Nu O Vad Si Au Profitat.....

o fi 57 mil...e scump asa e dar cu aparatura ca nu e performanta nu sunt de acord....
    o clinica buna are aparatura buna (vezi MedLife) si, in plus, am o frica oribila de spitale datorita a vreo 3 cazuri recente pe care le-am auzit: sotia unui coleg de-al meu avea gemeni si din cauza ca nu s-au ocupat de ea la timp unul dintre ei a murit (l-au lasat 1 ora inauntru dupa ce se neascuse primul si s-a inecat cu lichid de-ala), cand a nascut sora mea n-aveau suficiente paturi si unele stateau pe scaun (inimaginabil dar adevarat) si urlau de durere si ultimul s-a intamplat ca i-au scos la o cunostinta copilul cu forcepsul si a ramas handicapat(in Romania 2006) si nu vreau sa ma risc.
    De-aia analizez si eu toate posibilitatile.
    cat despre bani.... oricum ii dam sub forma de spagi!

Inregistrat
    10.07.2006

Ai de capul meu... te ingrozesti cand auzi ce se intampla prin spitalele din tara.Nu pot sa cred...si cand te gandesti ca ei depun un juramant...si cand colo se poarta cu tine in functie de cat le dai.Sa te nenoroceasca sau sa iti omoare copilul din vina lor e de neiertat ...Eu am avut o operatie la dinti..si am stat internata in spital.Si inainte de operatie( eu nu am avut probleme niciodata)o intreb pe doctorita cam cat costa operatia...Si ea foarte senina imi spune: "teoretic nu te costa nimic ca plateste casa de asigurari,practic..." si a pus frana.Deci va dati seama ca toti asteapta bani.Is foarte suparata...

Pagina 1 din 119 1231151101 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us