Pagina 2 din 126 PrimulPrimul 12341252102 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 1002

Subiect: Burtici si mamici din Vrancea

Inregistrat
    07.03.2008

Implicit Re: Informatii pentru viitoare mamici

Citat Postat de alina512 Vezi mesajul
    Nu cred ca ai prea multe sanse. Eu adaptez: port multe sarafane (aveam in garderoba) usor elastice sau conice cu ciorapi cu 2 numere mai mare (acum mi-am cumparat ciorapi pt gravidute din Real); colanti cu pulovere mai lungi si blugi mai vechi adaptati, adica i-am descusut betelia si i-am cusut banda elastica (nu eu ci croitorul).
    Ai grija cu colantii, e frig acum...sa nu racesti

Eu chiar radeam cu iubitul meu ca toata vara mi-am luat numai tricouri largi de la piept in jos, deci ideale pt burtica (unul cred ca mi-ar veni chiar si in luna a 9-a)

Inregistrat
    26.05.2009

Buna dragelor

Multumesc de idei, o sa incerc sa adaptez si eu cate ceva. Am gasit dresuri groase groase si le-am luat cu un numar mai mari si vin super si am mai gasit pe Stefan cel Mare un magazinash care are undeva intr-un coltishor cateva hainutze si compleuri dragalashe pt. gravidutze si cam ata in tot orashul
    ANDREEA GABRIELA - SCUMPETEA NOASTRA

Inregistrat
    06.04.2009

Citat Postat de danusza Vezi mesajul
    Ai grija cu colantii, e frig acum...sa nu racesti
    Eu chiar radeam cu iubitul meu ca toata vara mi-am luat numai tricouri largi de la piept in jos, deci ideale pt burtica (unul cred ca mi-ar veni chiar si in luna a 9-a)
    Cand sunt imbracata in colanti sau ciorapi nu merg pe jos, ci din casa in masina si invers.
    Daca ai burtica vara merg multe tricouri, te imbraci subtire, dar iarna ... e mai dificil si cele de iarna te costa mai mult.

Inregistrat
    06.04.2009

Citat Postat de Margelutza Vezi mesajul
    Am gasit dresuri groase groase si le-am luat cu un numar mai mari si vin super si am mai gasit pe Stefan cel Mare un magazinash care are undeva intr-un coltishor cateva hainutze si compleuri dragalashe pt. gravidutze si cam ata in tot orashul
    Nu am fost sa vad, dar am auzit ca mai aveau haine pentru gravidute la un magazin pe Mare a Unirii -colt cu Duiliu Zamfirescu (la piata) si am mai gasit niste rochite care veneau mai largi de sub sani la un magazin chinezesc de langa Milcov, Chin, parca.

Inregistrat
    13.11.2009

Implicit Burtici si mamici din Vrancea

Miresici, pentru ca nimeni nu a scris despre acest subiect ( eu cel putin nu am gasit), mi-am luat inima in dinti si am facut-o eu. Haideti sa vb despre medici, cum e sarcina, ce nebunii face bebele prin burtica, unde nasteti, cezariana , natural sau apa, etc.

Inregistrat
    13.11.2009

Implicit Re: Viitoare mamici de ingerasi

Eu as vrea sa nasc natural, de preferat in apa, pentru ca o cezariana nu ma incanta absolut deloc. Am auzit ca natural, cu epidurala , ajungi sa nu simti mai nimic, iar in apa am inteles ca te relaxezi f f mult, durerile sunt mult mai putine si te si ajuta apa la dilatare.

Inregistrat
    07.03.2008

Citat Postat de sonyta Vezi mesajul
    Eu as vrea sa nasc natural, de preferat in apa, pentru ca o cezariana nu ma incanta absolut deloc. Am auzit ca natural, cu epidurala , ajungi sa nu simti mai nimic, iar in apa am inteles ca te relaxezi f f mult, durerile sunt mult mai putine si te si ajuta apa la dilatare.
    Dar am auzit ca numai la Bacau poti face asa ceva...cam departe
    La noi nu cred ca sunt sanse sa gasim asa ceva.
    Nasa mea a nascut la sfarsitul lui august prin cezariana...dar nu la alegerea ei (ea ar fi vrut sa nasca natural). Problema era ca bebe vroia sa iasa cu funduletul inainte...si au tot asteptat, dar nu a vrut sa se pozitioneze corect..astfel ca au facut cezariana
    La nastere nu avea nici 3 kg (2,7) iar acum o luna abia tindea spre 4 Am vb cu nasa ieri la tel si...surpriza!! Bebe are acum 5,6 kg!!!!! Iar eu am o gramada de hainute...asa mi-a spus nasa, ca impacheta si se gandea la mine...ca o sa am de toate pentru bebe de la ea

Dar sa va mai spun de ala micul...il cheama Alexandru, ca pe mandrul tatic si e cel mai cuminte baietel din lume. La increstinare, pe 13 noiembrie, preotul a spus ca a fost cel mai cuminte copil pe care l-a botezat vreodata.
    E blondut, ochii par a fi albastri...si e o scumpete. E asa de frumos de-ti vine sa-l mananci Chiar mi-as dori un copil ca el!!
    Cand se trezeste noaptea nu plange...ci gangureste in legea lui Plange doar daca ii este foame...iar atunci nu-l poti opri decat cu tzatzica

Singura problema pe care a avut-o a fost ca nu putea iesi singur afara (no. 2 ). Medicul a spus ca e normal, ca a papat doar laptic si s-au relaxat prea tare mushii...astfel ca trebuia sa fie ajutat de supozitoare. Insa a scapat si de problema asta chiar in ziua botezului

Ce sa mai pun...e un bebe perfect

Inregistrat
    26.05.2009

Citat Postat de danusza Vezi mesajul
    Dar am auzit ca numai la Bacau poti face asa ceva...cam departe
    La noi nu cred ca sunt sanse sa gasim asa ceva.
    Nasa mea a nascut la sfarsitul lui august prin cezariana...dar nu la alegerea ei (ea ar fi vrut sa nasca natural). Problema era ca bebe vroia sa iasa cu funduletul inainte...si au tot asteptat, dar nu a vrut sa se pozitioneze corect..astfel ca au facut cezariana
    La nastere nu avea nici 3 kg (2,7) iar acum o luna abia tindea spre 4 Am vb cu nasa ieri la tel si...surpriza!! Bebe are acum 5,6 kg!!!!! Iar eu am o gramada de hainute...asa mi-a spus nasa, ca impacheta si se gandea la mine...ca o sa am de toate pentru bebe de la ea

Dar sa va mai spun de ala micul...il cheama Alexandru, ca pe mandrul tatic si e cel mai cuminte baietel din lume. La increstinare, pe 13 noiembrie, preotul a spus ca a fost cel mai cuminte copil pe care l-a botezat vreodata.
    E blondut, ochii par a fi albastri...si e o scumpete. E asa de frumos de-ti vine sa-l mananci Chiar mi-as dori un copil ca el!!
    Cand se trezeste noaptea nu plange...ci gangureste in legea lui Plange doar daca ii este foame...iar atunci nu-l poti opri decat cu tzatzica

Singura problema pe care a avut-o a fost ca nu putea iesi singur afara (no. 2 ). Medicul a spus ca e normal, ca a papat doar laptic si s-au relaxat prea tare mushii...astfel ca trebuia sa fie ajutat de supozitoare. Insa a scapat si de problema asta chiar in ziua botezului

Ce sa mai pun...e un bebe perfect

Vai cat de frumos ai vb de nasicul tau cel mic :P
    Sa iti traiasca, sa fie sanatos
    ANDREEA GABRIELA - SCUMPETEA NOASTRA

Pagina 2 din 126 PrimulPrimul 12341252102 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us