Pagina 1 din 157 1231151101 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 1255

Subiect: Floare sau coronita?

Inregistrat
    10.05.2006

Implicit In loc de tiara...flori

Dragele mele,

Eu vreau ca in loc de tiara sa imi pun niste flori in par, mai exact orhidee. Naturale. Intrebarile mele sunt
    - cum mi le prind eu in par? Pur si simplu infig agrafa in codita si dupa aia in par? Sau imi prind fetele de la florarie agrafe de codita?
    - si cum sa fac sa le mentin proaspete pana dimineata? Ele clar vor fi cumparate de la florarie in ziua nuntii dar nu as vrea sa le vad ofilite pana dimineata. Stiu ca la orhidee se pune o fiola mica cu nu stiu ce la codita ca sa reziste. Dar asta la firul de orhidee. Dar eu daca rup floarea de pe fir....ce sa ii fac sa ramana frumoasa pana dimineata?

Voi ce ziceti?

Implicit

mai au fost ai mei la o nunta si au venit dim si avea orhidee...da pot sa spun ca a ramas intacta pana a doua zi..si nu mai stiu cat timp dupa..da nu stiu ce le-a facut..sincer ..intereseaza-te ca se poate sa reziste destul de mult...

http://photos.yahoo.com/raluk290284.
    POZE DE LA NUNTA MEA!!!
    http://new.photos.yahoo.com/raluk290...60762384015610
    VAND ROCHITA DUPA MODEL MAGGIE SOTTERO

Inregistrat
    10.05.2006

Implicit

Iti dai seama ca o sa ma interesez la florarie. Ideea e ca pot floraresele sa imi spuna orice, ca tinand cont ca eu habar nu am.....le cred. Si am zis sa va intreb si pe voi sa nu ma duc la florarie...vorba aia...ca o floare.
    Oricum mi-ai dat o veste buna.

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit

buna aalliinnuuttaa! eu am avut nunta pe 20 mai, anul acesta.nici eu nu am vrut tiara si ideea de a-mi pune flori naturale m-a incantat.mai mult cocarda mirelui era cu orhidee, dar si aranjamentele de la restaurant si buchetul meu.deci:eu am avut vreo 7 floricele de orhidee in par care au tinut.nu iti fa griji; orhideea este una dintre cele mai rezistente flori, iar cei de la florarie intr-adevar le dau cu niste substante sa reziste mai mult.am sa pun niste poze pe site(sa imi fie rusine ca nu le-am pus pana acum) sa vezi ce bine au rezistat, chiar si cocarda mirelui.in par seprind exact cum ai spus tu, adica intr-o agrafa se introduce codita florii. stai linistita ca stiu fetele de la coafor. hai bafta multa si ai sa vezi ca totul o sa fie bine.

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit

in general la florarie florile sunt tinute in apa cu niste prafuri ca sa stea mai mult proaspete.. ideea e sa fi foarte atenta cand cumperi sa fie floarea inacta si f sanatoasa si de la o florarie serioasa. in rest cred ca o prinzi cu un ac de coc (care il infigi si tulpina florii)
    si eu vreau tot orhidee in par

Inregistrat
    10.05.2006

Implicit

Florentina.....m-ai mai linistit. Si sa pui neaparat pozeeeeeeeeee.
    Valen inca nu stiu cu ce florarie o sa lucrez. Problema e ca nunta mea e in Fetesti si nu incredere in floraresele de acolo, care nici nu sunt multe. Asa ca treaba cu florile o sa se intample in Bucuresti si probabil ca voi lucra cu o florarie, vestita ea de altfel al carei nume a mai fost vehiculat pe aici pe site, pe al carei patron il cunosc cat de cat si pana la urma cred ca o sa ma duc la el. Asta ca sa nu am surprize cu florile la nunta. Ca la cat de mult imi plac orhideele si la cat de mult tin sa am orhidee la nunta....nu stiu ce o sa iasa daca patesc florile ceva.
    Eu o sa am orhidee in par, lumanari, buchete, o sa fac si o parte din cocarde cu orhidee si vreau sa pun si prin restaurant. Tu?

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit

Mie nu-mi sta bine cu tiara. ce ma fac. ce-mi pun in par. am voalul f. lung si va veni si pe fata. cum sa fac?

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit

buna valen! ce ai mai facut cu restaurantul?dar cu agentia care se ocupa cu organizarea nuntilor?

Pagina 1 din 157 1231151101 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us