Pagina 12 din 12 PrimulPrimul ... 2101112
Rezultate de la 89 la 94 din 94

Subiect: Prima sau a doua casatorie ptr miresoii nostri?!

Inregistrat
    02.01.2011

Implicit Re: prima sau a doua casatorie ptr miresoii nostri?!

Citat Postat de catalina_oana Vezi mesajul
    ok, imi cer scuze daca am suparat pe cineva cu comentariile mele. Recunosc ca iau foc atunci cand aud ca cineva nu e dispus sa accepte un om care are un copil. Asta si din cauza ca si parintii mei au fost divortati si eu nu pot intelege cand cineva spune cu atata usurinta "sunt egoist" nu as accepta sa iubeasca si alt copil decat pe ai nostri.

Mai exista credinta in Dumnezeu pe lumea asta? Egoismul este unul dintre cele mai mari pacate.
    Cum ramane cu dragostea de aproapele? E valabila doar ca si notiune, doar ca si concept, dar doar atata vreme cat nu ma afecteaza pe mine? Sa nu care cumva sa renunt eu la ceva din cele ale mele pentru altul?

In fine, scuze inca o data, dar nu pot sa nu ma revolt cand aud asemenea conceptii. D-aia traim intr-o lume asa cum este pentru ca ne gandim prea mult fiecare la binele lui propriu. Daca ne-am gandi in primul rand la ceilalti lumea ar fi mult mai buna.
    Felicitari pentru puterea interioara de care dai dovada, spor la pregatiri si la iubit aproapele. Eu nu am puterea sa o iubesc pe fosta sotie a viitorului meu sot

Inregistrat
    10.01.2010

Citat Postat de MonBibi Vezi mesajul
    Felicitari pentru puterea interioara de care dai dovada, spor la pregatiri si la iubit aproapele. Eu nu am puterea sa o iubesc pe fosta sotie a viitorului meu sot
    )))) ce scorpie esti, auzi!
    (don't take it the wrong way, glumesc te inteleg perfect, ca nici eu nu as putea sub nicio forma. Sa o accepti, poate, dar sa o iubesti... hmmm )

Inregistrat
    10.05.2011

Citat Postat de catalina_oana Vezi mesajul
    ok, imi cer scuze daca am suparat pe cineva cu comentariile mele. Recunosc ca iau foc atunci cand aud ca cineva nu e dispus sa accepte un om care are un copil. Asta si din cauza ca si parintii mei au fost divortati si eu nu pot intelege cand cineva spune cu atata usurinta "sunt egoist" nu as accepta sa iubeasca si alt copil decat pe ai nostri.

Mai exista credinta in Dumnezeu pe lumea asta? Egoismul este unul dintre cele mai mari pacate.
    Cum ramane cu dragostea de aproapele? E valabila doar ca si notiune, doar ca si concept, dar doar atata vreme cat nu ma afecteaza pe mine? Sa nu care cumva sa renunt eu la ceva din cele ale mele pentru altul?

In fine, scuze inca o data, dar nu pot sa nu ma revolt cand aud asemenea conceptii. D-aia traim intr-o lume asa cum este pentru ca ne gandim prea mult fiecare la binele lui propriu. Daca ne-am gandi in primul rand la ceilalti lumea ar fi mult mai buna.
    Ei acum nu te supara pe noi.Eu iti inteleg mahnirea si ca ai trecut printr-o experienta nu tocmai fericita dar asta nu te indreptateste sa ii blamezi pe cei care nu gandesc ca tine.Una din zicerile mele preferate tradusa in romana zice ca fericirea sau nefericirea tin de alegerile pe care le facem in viata.Mai devreme sau mai tarziu toti platim pentru ceea ce facem.Sincera sa fiu am credinta in Dumnezeu dar nu cred ca e vorba de credinta in mod special aici.
    Stiu ca suna egoist dar sunt sincera.... Da, prefer sa ma pun pe mine pe primul loc atata timp cat nu e ceva ce tine de viata si de moarte.Si da, asta inseamna inclusiv ca as putea alege sa nu fiu cu un barbat care are acel legamant suprem fata de o fosta sotie.te rog sa intelegi ca nu as avea o problema cu copilul ci cu mama lui care va exista pentru totdeauna, indiferent ca mie imi convine sau nu.Da, prefer sa ma pun pe mine pe primul loc cat timp stiu foarte bine din lectiile de viata primite ca nu prea ajuta sa te sacrifici pentru binele cuiva.
    Cu toate astea, ma bucur ca mai exista persoane care gandesc ca tine si sper sa nu se iveasca motive care sa iti schimbe aceasta conceptie (fara nici un fel de ironie ).

Inregistrat
    19.05.2011

Citat Postat de mara300 Vezi mesajul
    Ei acum nu te supara pe noi.Eu iti inteleg mahnirea si ca ai trecut printr-o experienta nu tocmai fericita dar asta nu te indreptateste sa ii blamezi pe cei care nu gandesc ca tine.Una din zicerile mele preferate tradusa in romana zice ca fericirea sau nefericirea tin de alegerile pe care le facem in viata.Mai devreme sau mai tarziu toti platim pentru ceea ce facem.Sincera sa fiu am credinta in Dumnezeu dar nu cred ca e vorba de credinta in mod special aici.
    Stiu ca suna egoist dar sunt sincera.... Da, prefer sa ma pun pe mine pe primul loc atata timp cat nu e ceva ce tine de viata si de moarte.Si da, asta inseamna inclusiv ca as putea alege sa nu fiu cu un barbat care are acel legamant suprem fata de o fosta sotie.te rog sa intelegi ca nu as avea o problema cu copilul ci cu mama lui care va exista pentru totdeauna, indiferent ca mie imi convine sau nu.Da, prefer sa ma pun pe mine pe primul loc cat timp stiu foarte bine din lectiile de viata primite ca nu prea ajuta sa te sacrifici pentru binele cuiva.
    Cu toate astea, ma bucur ca mai exista persoane care gandesc ca tine si sper sa nu se iveasca motive care sa iti schimbe aceasta conceptie (fara nici un fel de ironie ).
    multumesc.
    Și de aș avea darul proorociei și tainele toate le-aș cunoaște și orice știință, și de aș avea atâta credință încât să mut și munții, iar dragoste nu am, nimic nu sunt. (Epistola întâia către Corinteni a Sfântului Apostol Pavel)

Theodor 8 luni

Inregistrat
    05.10.2012

Citat Postat de MonBibi Vezi mesajul
    Buna fetelor,
    Bibi meu a fost casatorit si am grija sa ii scot ochiii cu fiecare ocazie, de ce nu m-a asteptat pe mine Insa reactioneaza atat de frumos, incat mi-e mai mare dragul...Poate pentru voi e greu de inteles,,scosul ochilor'' la noi a devenit o joaca, o gluma de-a noastra.
    In ceea ce o priveste pe ,,Madam'', nu sunt de acord sa mai aibe discutii. Punct. Imediat dupa ce noi ne-am cunoscut, Madam a inceput subit sa il tot caute, cu scuze patetice gen ,,imi trebuie vaza aia verde ce a ramas la tine'' I-am zis sa ii spuna sa vina frumusel, sa isi ia tot ce mai are acolo, si apoi sa dispara. Nu a vrut sa vina, asa ca i-am strans lucrurile eu cu manuta mea, sperand sa scap de ea....Dupa vreo 2 saptamani, il intreaba cand poate sa ii duca...PELERINA DE PLOAIE!!! Cum nu stau bine la capitolul nervi si rabdare, am luat pelerina, am taiat-o in doua, am pus mana pe telefon, am sunat-o si i-am zis sa isi vada de treaba, ca la MINE in casa, nu mai are nimic. Ei, cu asta am scapat de ea
    Si, da, mi-e ciuda ca a mai fost casatorit: mi-e ciuda pentru ca oamenii care au fost prima data la ei la nunta, in proportie de 95% nu vor veni inca o data, nu o sa isi aiba cunoscutii alaturi de el..dar cam atat.
    Si imi pare bine, pe de alta parte, ca a fost casatorit: asa ii pot scoate ochiii, si putem rade impreuna pe reactiile lui stresate. Slava Domnului, nu au avut copii....daca ar fi avut, probabil nu ma bagam intr-o relatie cu el
    Norocul tau ca este un sot glumet si poti si ii poti "scoate ochii" . Cat despre fosta..bine ca ai scapat de ea , mereu se intampla sa aibe diferite motive sa se bage in seama...Ai facut curat prin casa
    " In toate torturile de nunta, speranta este cel mai dulce ingredient" -Douglas Jerrold

Inregistrat
    18.07.2013

Implicit Re: Prima sau a doua casatorie ptr miresoii nostri?!

si pentru al meu a fost a doua nunta...nu stiu ce a fost la prima, dar cand ma gandesc cat de mult s-a implicat in nunta noastra, cat s-a stresat, cate a rabdat la cursurile de dans, de cate ori m-a dus si m-a adus de la probe de coafor, pantofi, rochii...simt ca pentru el doar prezentul conteaza.

Pagina 12 din 12 PrimulPrimul ... 2101112

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us