Pagina 2 din 12 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 94

Subiect: Prima sau a doua casatorie ptr miresoii nostri?!

Inregistrat
    14.09.2009

Implicit Re: prima sau a doua casatorie ptr miresoii nostri?!

Citat Postat de KRISTINIK Vezi mesajul
    Si el stie ca pe tine te deranjeaza? Ati discutat? Ca si faptul ca nu ti-a spus, ci ca ai descoperit tu mi se pare oarecum "suspect".

Da, stie dar nu intelege de ce ma deranjeaza. Ca doar nu o mai iubeste ci pur si simplu se simte cumva dator sa-i ureze la multi ani pentru ca a fost in viata lui 3 ani .
    Dar cum am mai spus... anul viitor si-o va lua rau de tot daca-i trimite mesaj.

Inregistrat
    14.09.2009

Nu e neaparat suspect, la inceputul relatiei am convenit sa nu discutam despre fostii. Nici cati au fost, nici de ce ne-am despartit... nimic. Si atunci nu mi-a spus din cauza acestei conventii pe care eu oricum o incalcasem. Stiu ca nu se mai intalneste cu ea, ca nu a mai vorbit cu ea la telefon de cand e cu mine. N-ar avea cand ca e mereu cu mine

Dar acel simplu mesaj vreau sa dispara si va disparea.

Inregistrat
    05.06.2008

Citat Postat de kamitzu Vezi mesajul
    Da, stie dar nu intelege de ce ma deranjeaza. Ca doar nu o mai iubeste ci pur si simplu se simte cumva dator sa-i ureze la multi ani pentru ca a fost in viata lui 3 ani .
    Dar cum am mai spus... anul viitor si-o va lua rau de tot daca-i trimite mesaj.

El ar intelege daca tu ai face acelasi lucru? Iar sa continue sa ii trimita mesaj (daca o va mai face) dupa ce va veti casatori mi se pare mai grav. Inseamna ca nu se poate rupe de acea relatie definitiv. Parerea mea.

Inregistrat
    14.09.2009

Nu cred ca ar face pasul asta daca nu ar fi sigur ca ma iubeste.

Inregistrat
    25.06.2008

noi suntem amandoi la prima casatorie.
    daca tot vb.de foste la inceputul relatiei i-am zis clar ca eu prefer sa rupa orice legatura cu fostele.oricum el nu pastra nici o legatura cu nici o fosta nu mesaje nu sunat nu nimic.ce mi s epare mie interesant in sensul de coincidenta e ca dupa ce ma intalnit pe mine 2 foste l-au cautat prin mesaje si ii cereau o impacare.cu una f insistenta si cu care a stat cam 3 ani.a vb.pe mess ia expliat ca a cunoscut pe cineva si c anu vrea sa se impace cu ea...tipa a facut spume etc.etc a mai continuat cu mesajele.dar sotul si-a vazut de viata lui iar noi 2 ne-am casatorit

Inregistrat
    29.10.2009

noi suntem la prima amandoi, nu stiu daca m-ar deranja daca ar mai fi fost casatorit, dar cred ca nu.
    eu sunt de parere ca daca o casatorie s-a terminat cu un divort, undeva a mers foarte prost - nu e suficient sa mearga prost ca in cazul unei relatii, ca sa inchei o casatorie cred ca trebuie sa ai multe frustrari si nemultumiri...
    asa ca, de ce sa ma deranjeze ceva ce a mers foarte prost?

in cazul fostelor relatiilor, mesajele de La Multi Ani eu le transmit in fiecare an si le primesc la randul meu. mi se pare o chestie de bun simt, e doar un mesaj, nu inseamna nimic rau. si la fel, aceste relatii sunt foste, si sunt foste pentru ca ceva a mers prost comparativ cu asteptarile noastre, nu?
    sotul meu nu trimite mesaje fostelor, dar nici nu da semne ca l-ar deranja ca noi ne spunem LMA . a zis ca el nu vrea sa tina deloc legatura...

Inregistrat
    06.04.2009

Citat Postat de KRISTINIK Vezi mesajul
    Pai pe buna dreptate te superi. Si pe mine m-ar deranja sa ii trimita mesaje fostei, chiar fie ele si doar de ziua ei si un simplu La multi ani.
    Eu consider trecutul trecut si cred ca trebuie intrerupta orice legatura cu fosti/foste. Daca intamplator te intalnesti pe strada, il saluti, schimbi o vorba si atat. Dar nu mi se pare corect fata de actualul sa ii trimiti mesaje fostului de ziua lui in fiecare an atata timp cat esti implicat in o alta relatie. Si nu sunt de acord cu cei care spun ca poate exista doar o prietenie sincera cu fostii si din aceasta prietenie cand si cand mai dam un telefon, un mesaj, un mail...
    eu sunt de parere ca se poate , cu conditia sa nu mai existe sentimente

Inregistrat
    05.06.2008

Citat Postat de Biu Vezi mesajul
    eu sunt de parere ca se poate , cu conditia sa nu mai existe sentimente

Eu cred ca in astfel de cazuri (si aici ma refer la fostele relatii serioase in care cei doi au avut sentimente puternice unul pentru celalalt) intotdeauna va exista riscul de a aluneca periculos pe panta sentimentelor si de aceea consider ca ce s-a incheiat ar trebui sa ramana inchis.
    Cunosc cazuri concrete in care cei doi au ramas prieteni, s-au mai vazut, s-au mai auzit si inevitabilul s-a produs: si-au inselat partenerii dar si-au vazut de viata in continuare ca si cand nu se intamplase nimic.
    Nu te contrazic, dar intotdeauna depinde de natura relatiei si de taria de caracter a celor implicati.

Pagina 2 din 12 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us