Pagina 1 din 52 1231151 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 416

Subiect: Tort si prajituri in Satu Mare

Inregistrat
    03.09.2008

Implicit Tort si prajituri in Satu Mare

Vad ca am inceput sa vorbim tot mai des despre cofetarii si nu am avut un topic doar despre acest lucru
    La fel ca si Antonia si Ankutza mi-am facut tortul si prajiturile la Cofetaria 14 Mai.Am fost foarte multumita de tot ceea ce mi-au oferit.Foarte gustos tortul si prajiturile de asemenea.......ce-as manca acum o felie de tort
    Roxy sa sti ca,cofetarul este austriac asa cum bine ai spus,el este sotul patroanei Mihaela
    Referitor la Rapa am auzit si eu de ei ca fac torturi si praji bune.Cam pe unde vine Rapa.....strada Vulcani?
    Ultima editare de lore_vasc : 10.12.2009 00:12:23

Inregistrat
    18.08.2007

Implicit Re: Tort si prajituri in Satu Mare

Citat Postat de lore_vasc Vezi mesajul
    Vad ca am inceput sa vorbim tot mai des despre cofetarii si nu am avut un topic doar despre acest lucru
    La fel ca si Antonia si Ankutza mi-am facut tortul si prajiturile la Cofetaria 14 Mai.Am fost foarte multumita de tot ceea ce mi-au oferit.Foarte gustos tortul si prajiturile de asemenea.......ce-as manca acum o felie de tort
    Roxy sa sti ca,cofetarul este austriac asa cum bine ai spus,el este sotul patroanei Mihaela
    Referitor la Rapa am auzit si eu de ei ca fac torturi si praji bune.Cam pe unde vine Rapa.....strada Vulcani?

Loreeeeeeeeeeee nu ma mai joc.. ...mi-ai adus aminte de tort si acum am o poftaaaaaa....
    Al nostru a fost cu crema de vanilie si crema de branza dulce..plus fructe. Delicios!!!! Am gustat mai multe variante....deci recomand cu incredere.
    Fetelor poate am ajuta miresicile si daca am pune pozele...eu a incercat sa incarc dar nu ma lasa. Promit sa revin cu poza

Inregistrat
    18.11.2008

Noi am avut tortul de la Seini......ce sa zic.....cuvintele sunt de prisos.....a fost BESTIAL!!!!si la gust si la aspect!!!!Nota 10 celor de la Seini!!!!!......si s-au purtat extraordinar de frumos cu noi....ink un 10 pt asta!!!!

Inregistrat
    03.09.2008

Citat Postat de ankutza Vezi mesajul
    Loreeeeeeeeeeee nu ma mai joc.. ...mi-ai adus aminte de tort si acum am o poftaaaaaa....
    Al nostru a fost cu crema de vanilie si crema de branza dulce..plus fructe. Delicios!!!! Am gustat mai multe variante....deci recomand cu incredere.
    Fetelor poate am ajuta miresicile si daca am pune pozele...eu a incercat sa incarc dar nu ma lasa. Promit sa revin cu poza
    Nu am vrut sa-ti fac pofta
    Mamaaa cand ma gandesc ce bun a fost!Al meu a fost din martipan cu interior de ciocolata cu foarte putina frisca si visine intregi(normal fara samburi).Tortul nasilor a fost la fel doar ca in forma de inima si am dat cate unul la fiecare pereche.Poze in semnatura
    Ultima editare de lore_vasc : 10.12.2009 23:23:24

Inregistrat
    15.08.2009

Citat Postat de simoone Vezi mesajul
    Noi am avut tortul de la Seini......ce sa zic.....cuvintele sunt de prisos.....a fost BESTIAL!!!!si la gust si la aspect!!!!Nota 10 celor de la Seini!!!!!......si s-au purtat extraordinar de frumos cu noi....ink un 10 pt asta!!!!

si noi tortul la seini l-am facut .era din martipan iar interiorul de cioco cu visine...si am aceleasi cuvinte de lauda despre ei
    dar caserolele cu tortulete la cei de la lucmar pentru ca am iesit mai bine la pret ....iar caserolele le-am cumparat noi de la metro....

Noi la Lucmar am facut tortul si prajiturile....
    Din pacate eu am gustat din tort doar cand am mers sa ne alegem tortul....ca pe urma la nunta nu am avut vreme (doar cateva lingurite...cand am taiat tortul)....deci...nu prea stiu ce gust a avut, doar de la invitati care l-au laudat tare mult.
    D-na de la Lucmar e deschisa la orice idee si poti lucra f bine cu dansa...tortul nostru a fost luat de pe net....cu cateva idei de-ale ei...de-ale noastre..si asa a iesit...
    A fost putin ciudat..deoarece noi nu ne asteptam sa fie asa....credeam ca florile din mijloc vor fi mai mici...
    Oricum...noi l-am considerat deosebit....important a fost ca le-a placut invitatiilor...si mai putin ne-a interesat pe noi celelalte aspecte..
    Pupici!
    Imagini atasate Imagini atasate

Inregistrat
    11.11.2009

Citat Postat de lolicriss1234 Vezi mesajul
    si noi tortul la seini l-am facut .era din martipan iar interiorul de cioco cu visine...si am aceleasi cuvinte de lauda despre ei
    dar caserolele cu tortulete la cei de la lucmar pentru ca am iesit mai bine la pret ....iar caserolele le-am cumparat noi de la metro....

Am auzit multe destre cofetaria si laboratorul din Seini. M-ar interesa oferta lor. Eu tot mai am timp sa comand si asta.
    Dar ma ajuta foarte mult parerile voastre despre torturi. Sincer cea mai buna parjitura pe care am mancat-o in Satu Mare era la Iulius Meinl. Cofetraia s-a inchis de mult. Pacat!

Ce forme preferati?Si ce decoruri?

Inregistrat
    30.11.2009

Eu as vrea pentru tort o forma aparte, ceva reprezentativ pentru cuplul nostru. As vrea sa fie invelit in ciocolata alba cu flori naturale deasupra.

Pagina 1 din 52 1231151 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us